Kapat

Sosyal Medya Siteleri Kısıtlandı, Erişim Yok

Anasayfa
Teknoloji Sosyal Medya Siteleri Kısıtlandı, Erişim Yok
Sosyal Medya Siteleri Kısıtlandı, Erişim Yok

Dün gece Twitter üzerinden yayılan Suriye, İdlib olaylarında Şehitlerimiz ile ilgili yapılan resmi olmayan paylaşımlar sonrasında İnstagram ve YouTube gibi sitelere erişim engellendi.

Resmi olmayan haberler, yalanlar, görseller ve videoların sosyal medya platformlarında çok sayıda paylaşılmasıyla birlikte Facebook, Twitter, İnstagram, YouTube gibi sitelere erişim kısıtlandı. İnternet hızları yavaşladığı hakkında iddialarda artmaya başladı.

Suriye’de destanlar yazan Mehmetçiğimize haince saldıran Suriye ordusu hakkında destekleyici ve halkımızı kışkırtan hainlerin sosyal medyayı aktif kullanmasından kaynaklı kısıtlamalar getirildi. Resmi olmayan ve onaylanmayan haberleri paylaşarak Türk halkını üzmeye ve korkutmaya çalışanlar bunu başaramadılar.

Twitter, Facebook, İnstagram, WhatsApp ve YouTube Yavaşladı

Twitter, Facebook, İnstagram, WhatsApp ve YouTube Yavaşladı
Twitter, Facebook, İnstagram, WhatsApp ve YouTube Yavaşladı

Twitter, Facebook, İnstagram, WhatsApp ve YouTube gibi popüler sosyal medya site ve uygulamaları Askerimiz ve devletimiz ile ilgili yalan haberler veya paylaşılması yasak olan haberler paylaşıldığı için böyle bir engel konuldu.

Bu engelin amacı bu tür paylaşım yapanları tespit etmek ve aynı zamanda onları ortadan kaldırmak için yapılan bir strateji. Daha öncede bazı farklı olaylarda bu tür sosyal medya sitelerine erişimin kısıtlandığını ve engellendiğini görmüştük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir