Spartalı lysandros’un Cevabı

 Spartalı lysandros’un Cevabı
Okunuyor Spartalı lysandros’un Cevabı

Spartalı lysandros’un Cevabı en merak edilen sorular arasında yer alıyor. Dünyanın en kısa mektubu ve ona verilen kısa cevabı duyunca şaşıracaksınız. Günümüzde soru cevap oyunlarında ve programlarında karşınıza çıkabilecek bir sorudur kendileri. Spartalı lysandros’un Cevabı hem tarih kitaplarında hem de bunu okuduktan sonra akıllarınızda kalacak.

Size bu olayın nasıl gerçekleştiğini, mektubu kimin yazdığı ve ne yazdığınız. lysandros bu mektup karşısında ona nasıl bir cevap verdiğini öğreneceksiniz. Merak ettiğiniz farklı sorularınız varsa yorum olarak bize yazabilirsiniz. Aynı zamanda lysandros cevabı hakkındaki düşüncelerinizi de bekliyoruz.

Spartalı Lysandros’a Yazılan Mektup

Spartalı Lysandros'a Yazılan Mektup
Spartalı Lysandros’a Yazılan Mektup

Lysandros Cevabını duymadan önce yazılan mektubu öğrenmeniz gerekiyor. Eski Yunanistan’da bulunan dünyaca ünlü Spartalı savaşçılar yalnızca disiplinli ve güçleriyle tanınmıyor. Aynı zamanda kısa ve öz konuşmalarıyla da tanılıyorlar.

İran (Pers) ve Yunan savaşları sırasında iki ülkenin büyük komutanlarının bir birlerine yazdığı mektuplar dünya tarihinin en kısa mektubu olmuştur.

Olay: İran serdarı, sparta ordusu komutanına “Eğer Yunanistan’a girecek olursam, ortalığı kan ve ateş içinde bırakacağım!” yazmıştır.

Lysandros’un Cevabı

Lysandros'un Cevabı
Lysandros’un Cevabı

Spartalı lysandros‘a İran (Pers) serdarı tarafından yazılan “Eğer Yunanistan’a girecek olursam, ortalığı kan ve ateş içinde bırakacağım!” mektubuna cevabı;

“Eğer!”

Spartalı lysandros’un Cevabı bu kadar kısadır. “Eğer” gibi bir kelimeye ne kadar anlam yükleyebileceğini anladınız umarım.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL