Spotify Çok İnternet Yiyor mu?

Spotify Çok İnternet Yiyor mu?

Spotify Çok İnternet Yiyor mu? Spotify Ne Kadar İnternet Harcar? Spotify Premium İnternet Yiyor mu? Spotify kabul edilmeli ki anlık olarak en çok kullanılan online müzik dinleme uygulaması. Buradaki online ile demek istediğim internet aracılığı ile kullanılan sistem. Durum böyle olunca insanlar Spotify uygulaması’nın ne kadar çok internet tükettiğini bilmek istiyor çünkü telefonlarımızda bulunan mobil veri genelde kısıtlı olur.

Spotify Ne Kadar İnternet Harcar?

Spotify Ne Kadar İnternet Harcar?
Spotify Ne Kadar İnternet Harcar?

Öncelikle belirtmem lazım bazı operatörlerin bazı tarifelerinde ki bunlar normal fiyatlardalar, Spotify, WhatsApp hatta belki İnstagram gibi bazı veya daha fazla uygulama mobil veriniz kullanılmadan sınırsız olarak kullanılabilir. Tabi ki kullanım sırasında mobil veriniz açık olur ama örnek olarak internet paketiniz 10 Gb ise paketten tüketmez ve sınırsız olarak bu uygulamaları operatörünüz tarifeye sınırsız kullanım olarak işlediği için kullanabilirsiniz.

Üstelik internet paketiniz bitmiş olsa bile eğer böyle özel bir tarifeniz yoksa belirtmem lazım. Spotify uygulaması içerisinde şarkı indirmediğiniz sürece dinlediğiniz şarkılar çok fazla internet tüketmez lakin böyle bir endişeniz bulunuyor ise Premium hesap alarak şarkı listenizi indirip istediğiniz zaman internetinizi açmadan dinleyebilirsiniz.

Spotify Premium İnternet Yiyor mu?

Spotify Premium İnternet Yiyor mu?
Spotify Premium İnternet Yiyor mu?

Spotify Premium ile normal üyelik arasında hiçbir fark olmaz hatta belki de Premium hesap daha az internet tüketebilir. Sonuçta karşınıza çıkan reklamlar olmayacaktır. İsterseniz Spotify Premium hesap alarak oynatma listenizi ev internetiniz ile indirebilir ve mobil veri kullanmadan listenizi dinleyebilirsiniz ama belirtmem lazım. Mobil veriyi en çok tüketen fotoğraf ve video indirmek veya oynatmaktır. Bu durumda YouTube, İnstagram, Netflix veya Amazon Prime Video gibi uygulamaları örnek gösterebiliriz. 

Dip Not:

Sizlere tavsiyemdir. Kullandığınız operatörün uygulamasını kullandığınız mobil cihazın uygulama marketinden indirerek, özellikle ne kadar internet paketine sahip olup olmadığınıza bakabilir ve operatörünüzün sizlere sunduğu diğer internet paketlerini fiyatları ile görebilirsiniz. Durum böyle olunca size bahsettiğim bazı uygulamaların kullanımını paketinizdeki limite bakmadan sınırsız kullanmanızı sağlayan tarifeleri görebilirsiniz. 

11
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.