Spotify QR Kod Nerede? (2023)

 Spotify QR Kod Nerede? (2023)
Okunuyor Spotify QR Kod Nerede? (2023)

Merhaba müzik severler, Spotify QR Kod nerede? bilmeyenler için uygulamada nasıl bulabileceğinizi veya QR Kodu nasıl okutabileceğinizle ilgili tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. 2023 yılında uygulamanın en son sürümü ve en güncel versiyonunda QR Kod Nerede? sorusunun cevabını vermek adına güncel içeriği sizler için hazırladık. İçeriğimizi güncel tutmaya devam ederek rehber niteliğinde içeriğimizi sunmaya devam edeceğiz.

Spotify bilindiği gibi ülkemizde ve dünyada en popüler müzik uygulamalarının başında gelmektedir. Uygulama bize yanlızca kaliteli bir müzik dinleme platformu olmakla kalmıyor aynı zamanda en kullanışlı da müzik dinleme platformu olmaya devam ediyor. Bir tek dinlediğimiz veya aradığımız şarkıları isimle değil aynı zamanda telaffuzu veya yazma kısmı zor olan şarkıları daha kolay bulma veya açmak için QR Kodu özelliğinden yararlanabiliyoruz. Lakin Spotify uygulamasına son gelen güncellemelerin ardından QR Kodu kısmında değişikliklere gidildiği için artık kolay bulunamıyor. Bizde sizlere nerede? olduğunu açıklayacağımız gibi aynı zamanda yeni özelliklerle neler yapabileceğinizi de öğretmiş olacağız.

Bilmeyenler için; Spotify QR Kod Nedir?

Spotify oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip olsa da kendisini geliştirmeye devam ediyor. QR Kod özelliği sayesinde Şarkı, Albüm veya Müzik Listesi gibi bir çok şeye özel QR Kod oluşturma imkanı sunmaya başlamıştı. Yani reklam yaparken veya yanımızdaki bir arkadaşa önerirken ismi yazmaya çalışmak, link göndermek gibi işlemlerle uğraşmadan sadece QR Kod sayesinde rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyoruz.

QR Kod sizin hazırladığınız çalma listeleri için de oluşturulabilmektedir. Anlık olarak eğer çevrenizdeki birisiyle paylaşmak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Genellikle bu özellik, çalma listesi, şarkı veya albüm tanıtımı yapanlar, reklam yapanların kullandığı bir yöntem. Lakin kullanıcılar arasında da oldukça popüler olarak kullanılmaya başlandı.

Spotify QR Kod Nerede? (2023)
Spotify QR Kod Nerede? (2023)

Spotify QR Kod Nerede?;

  1. Spotify Uygulamasını açın,
  2. Arama butonuna tıklayın,
  3. Ne dinlemek istiyorsun yerine basın ve ardından sağ üst köşede bulunan “Fotoğraf Makinesi” ikonuna tıklayın.
  4. Kamera Erişimini Etkinleştir iznini verin, sonrasında kameranızı QR Kodunu okutarak erişim sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki basit adımları uygulamanız halinde dilediğiniz Spotify QR Kodunu taratabileceksiniz. Merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz farklı sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Herkese en keyif aldığı şarkılarla güzel günler diliyoruz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın