Squid Game Kurabiye Şekeri Yapımı (Tarifi)

 Squid Game Kurabiye Şekeri Yapımı (Tarifi)
Okunuyor Squid Game Kurabiye Şekeri Yapımı (Tarifi)

Squid Game Şekeri Yapımı için verdiğimiz tarifi uygulayarak eşsiz kurabiyeleri yapabileceksiniz. Netflix de herkesin ilgisini çeken başarılı dizide yer alan şeker sahnesindeki göz kamaştırıcı kurabiyeleri sizde bu sayede yapabilirsiniz. Squid Game Kurabiye Şekeri Yapımı Tarifi için yakın bir zamanda video da hazırlayacağız. Fakat aşağıdaki anlatılanları, malzemelerle eksiksiz kullandığınız zaman başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Üzerine verebileceğiniz şekilleri de yine tarifimizde nasıl yapabileceğinizden de bahsediyoruz. Eğer kalıbınız yoksa bile Suid Game dizisinde yer alan Kurabiye Şekeri Tarifi Yapımından öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz.

Squid Game Nedir?

Dong-hyuk Hwang’ın yaratıcısı olduğu Squid Game son zamanların en çok konuşulan dizisi haline geldi. Birkaç güç içerisinde popülarite kazanan Squid Game’in 1. sezonu Netflix’te yayınlandı. Şimdi ise gözler 2. sezona çevrildi. Ama dizinin yaratıcısı, henüz Squid Game 2. sezonuna hazır olmadığını ifade ediyor.

Kore dramı Squid Game, ülkenin bugüne kadar Netflix Amerika’da hite dönüşen ilk dizisi oldu. 9 bölümlük kaostan oluşan dizinin ayak sesleri 2. sezonu çağırıyor gibi görünüyor. Squid Game’in yaratıcısı Dong-hyuk Hwang, Variety’ye özel röportaj verdi. Hwang şu sözleri sarf etti:

Squid Game Kurabiye Şekeri Yapımı (Tarifi)
Squid Game Kurabiye Şekeri Yapımı (Tarifi)

“Squid Game 2 için pek planım yok. Düşüncesi bile yoruyor. Ama eğer 2. sezonu yapacak olsaydım kesinlikle bunu tek başıma yapmaya kalkmazdım. Bir senaristler topluluğu oluşturmayı düşünürdüm ve birden fazla deneyimi olan yönetmenle çalışırdım. Modern kapitalist toplum üzerine alegori ve fabl içeren, bir şekilde hayatın aşırı rekabetini gösteren bir hikaye yazmaya çalıştım. Tüm bunları günlük hayatta karşılaştığımız tiplerde kullanmak istedim. Bir hayatta kalma oyunu olarak eğlence ve insanlık dramı içeriyor. Oyunlar son derece basit ve anlaşılması kolay. Bu durum kurallara odaklanıp dikkatlerin dağılması yerine izleyicilerin karakterlere odaklanmasını sağlıyor.”

Squid Game’in konusu ise şöyle: Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, tuhaf bir davet alır. Davette onlara cazipi bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışmaları teklif edilir. Teklifi kabul eden oyuncular, yarışmayı kazanırlarsa 40 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacaktır. Ancak ödül cazip olsa da oyunun ölümcül riskleri vardır. Lee Jung-jae, Squid Game’in yıldızı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Jung Ho-yeon, Tripathi Anupam, Oh-young Soo ve Wi Ha-joon gibi isimleri izliyoruz.

Squid Game Kurabiye Şekeri Nedir?

Dalgona, özellikle okulların çevresinde, her yerde sokak satıcılarından elde ettiğimiz, sünger şekere benzer bir şekerlemedir. Dalgona kelimesi, “tatlı” anlamına gelen Korece “dalguna (달구나)” kelimesinden gelmektedir. Ayrıca, satıcılar tarafından sunulan bu şekerin oyun ve ödül yönüne atıfta bulunarak, seçmek veya seçmek anlamına gelen ppopgi (뽑기) olarak da adlandırılır.

Squid Game Kurabiye Şekeri Nedir?
Squid Game Kurabiye Şekeri Nedir?

Squid Game Kurabiye Şekeri Yapımı Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

 • paslanmaz çelik kepçe
 • şekeri karıştırmak için çubuk
 • taban olarak kullanmak için yapışmaz fırın tepsisi veya tavası (veya parşömen kağıdı kullanın)
 • kauçuk spatula – isteğe bağlı ama faydalı buluyorum
 • hotteok/dalgona presi (veya düz, yuvarlak tabanlı, yaklaşık 4 ila 5 inç çapında bir kase/küçük sos tavası)
 • Kurabiye kalıbı)
 • lolipop çubukları – isteğe bağlı
@io.oyun Squid Game Kurabiye Tatlısı Tarifi (Yapımı ve Malzemeleri Açıklanacak) #squidgame #dalgano #korean ♬ orijinal ses – Siber Star

Squid Game Kurabiye Şekeri Yapımı Tarifi (Nasıl Yapılır?);

 1. Başlamadan önce tüm malzemeleri ve araçları toplayın.
 2. Şekeri yakmamak çok önemli. Sürekli karıştırın ve ısıyı kontrol edin. Sigara içmeye başlarsa, kepçeyi ısının birkaç santim üzerine yükseltin ve biraz soğuyunca daha yakına indirin. Şekerin çoğu sadece birkaç topakla şurup haline geldiğinde ve erimeyi bitirdiğinde yukarı kaldırın.
 3. Kabartma tozu eklendikten sonra karışım hemen köpürmeye başlar ve hızla yanabilir. Kepçeyi ısının birkaç santim üzerinde tutun ve hızlı ve kuvvetlice karıştırın. Çok uzun süre şişmesine izin vermeyin. Alt tarafı yanacak.
 4. Sıcak dalgona karışımı taban yüzeyine ve/veya pres üzerine yapışabilir. Taban olarak yapışmaz bir fırın tepsisi veya tava kullanın. Anahtar, karışımı taban yüzeyine döktükten sonra yaklaşık 15 saniye biraz soğumasını sağlamaktır. Ardından, sonuna kadar basmadan önce hafifçe (sadece vuruyormuş gibi) birkaç kez bastırın. istenilen kalınlığa
  • Bazı insanlar köpüklü karışımın yapışmasını önlemek için şeker veya kabartma tozu serper, yağ sürer veya parşömen kağıdı kullanır. Deneyin ve hangisinin sizin için en iyi olduğunu görün.
 5. Birden fazla yapıyorsanız, pota ve spatulayı gruplar arasında durulamak için ocakta bir tencere sıcak su bulundurun.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın