e
sv

Steam Arkadaş Ağına Erişilemiyor (Hata Kodu 118)

1506 Okunma — 29 Ekim 2019 11:00
Steam Arkadaş Ağına Erişilemiyor (Hata Kodu 118)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Steam uygulaması kullananlar son zamanlarda Arkadaş Ağına Erişilemiyor hatası ile oldukça başları dertte. 2019 Yılı biterken görülen Steam arkadaş ağına erişilemiyor hatası ile ilgili çözüm yolu ve nedeni gibi hatayla ilgili detayları sizlere aktaracağız.

Steam Hata Kodu – 118 olarak bilinen bu hatanın çözümü için yetkililer en kısa sürede bu hatadan sizleri kurtarmak için çalışıyor.

Bu hata bir kaç haftadır ara ara görülüp sonra kendiliğinden düzelen bir hata sebebi ise Steam sunucularından kaynaklanıyor. Arkadaş ağına erişilemiyor diye hata mesajı yalnızca arkadaş listeniz ile iletişiminizi kopartıyor. Onun haricinde bu hata devam ederken oyun satın alabilir veya oyun indirebilirsiniz.

Steam Hata Kodu 118 daha öncede görülen bir arkadaşlara erişilemiyor hatasını açıklamaktadır.

Çoğu oyuncu bu hatanın uzun zamandır olduğunu fakat bir süre sonra kendiliğinden düzeldiği için çok da umursamadıklarını dile getirseler’de Steam Arkadaş Ağına Erişilemiyor hatası ciddi sayılabilecek sorunların başlangıcı olabilir.

Bu sorunu yaşadığınız hesabınız ile arama motorları üzerinden giriş yaptığınız zaman yine aynı hatayı almaya devam edeceksiniz. Sonradan edinilen bilgiler ile bu hatayı alan kullanıcıların çoğunluğunun TurkNet kullandığı yönünde.

2019 Yılında Steam Arkadaş Ağına Erişilemiyor hatası alan kullanıcılar DNS ayarlarında değişiklik yapmalar öneriliyor. Bir diğer çözüm yolu ise Modemi kapatıp açmak. Modem çözüm yolları arasında kapatıp açmak bir çözüme ulaştırmadığı zaman Reset atabilirsiniz.

Steam Arkadaş Ağına Erişilemiyor Hatası 118 Kodu ile görülmektedir.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Steam Arkadaş Ağına Erişilemiyor (Hata Kodu 118)