Steam İndirme Hızı Arttırma Yöntemleri (2022)

 Steam İndirme Hızı Arttırma Yöntemleri (2022)
Okunuyor Steam İndirme Hızı Arttırma Yöntemleri (2022)

2022 yılında karşılaşılan Steam İndirme Hızı Arttırma, mesajıyla aldığınız hatanın sebebi ve çözümünü anlattık. Steam İndirme Hızı Arttırma aktif edilmek istendiği zamanlarda kullanıcıların karşısına çıkan bir sorundur.

Bu sorun yalnızca ülkemizde görülmüyor, tüm dünyada görülen çok can sıkıcı bir sorun. Fakat buna rağmen çözüm yöntemleriyle ilgili bilgiler oldukça sınırlı. Sizler için hatanın tüm detaylarını araştırmaya çalıştık. Steam İndirme Hızı Arttırma sorununuz varsa yazımızda önemli bilgiler sizleri bekliyor.

Steam İndirme Hızı Arttırma

Steam İndirme Hızı Arttırma sorunun çözümü için yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor. Dünya üzerinde milyonlarca aktif kullanıcısı olan bir platform da bazen sunucu sorunları yaşayabilir. Steam Kimlik Doğrulama Sorunun sebebi sizden kaynaklanmamaktadır. Çözümü için bir süre beklemeniz gerekiyor. Teknik destek ekibi en kısa sürede sorunu ortadan kaldıracaktır.

Steam Sunucuları ile Bağlantı Kurulurken Bir Hata Meydana Geldi. Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin
Steam İndirme Hızı Arttırma

Steam İndirme Hızı Arttırma Bu sorun da alınan hatalara dahil olarak tutuluyor. Eğer daha farklı bir hatayla karşılaşıyorsanız ve çözülmüyorsa yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz.

Steam İndirme Hızı Arttırma ile karşılaşanlar için 20212 yılında hatayı ortadan kaldıracak çözümü sizlere sunuyoruz. Artık sorunsuz bir şekilde devam edin. Son zamanlarda Steam uygulamasına giriş yapıldığı zaman veya bir oyuna girerken Steam İndirme Hızı Arttırma ile bağlantı kurulurken bir hata meydana geldi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ile karşılaşılmaya başlandı. Bu hata yaklaşık 3 yıldır kullanıcıların karşılaştığı bir hata olmasına rağmen çözüm yöntemi için detaylı bilgiler bulunmuyor. Bizde bu açığı gördüğümüz için hatayı tamamen ortadan kaldıracak bir çözüm yöntemi bulduk.

Steam İndirme Hızı Arttırma için İnternette bir birinden farklı onlarca çözüm yöntemi bulunuyor. Herkes de işe yarayacak ve basit bir çözüm yöntemini sizlere sunuyoruz. Saatlerce uğraşıp bulamayacağınız ve bunun gibi bir yöntemin hatayı çözebileceğini düşünemeyeceğiniz bir yöntemi anlatacağız. Aynı zamanda bunu nasıl yapabileceğinizi de tüm detaylarıyla göstereceğiz. Eğer hala Steam İndirme Hızı Arttırma almaya devam ederseniz bize yorum olarak bildirebilirsiniz.

Steam indirme hızlarınızı hızlı bir şekilde artırmanın bir yolu, ayarlar menüsünde Steam indirme bölgenizi değiştirmektir.

  1. Başlamak için Steam’i açın ve Steam > Ayarlar ‘a basın .
  2. Soldaki menüden İndirilenler seçeneğine basın .
  3. Açılır menüden size en yakın İndirme bölgesini  ayarlayın.

Bu ayar mevcut konumunuzdan çok uzağa ayarlanırsa indirme hızınız beklediğinizden daha yavaş olabilir. İndirme bölgesini size daha yakın sunucularla değiştirmek, genel Steam indirme hızlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Bulunduğunuz yere en yakın sunucuyu seçmeye çalışmalısınız, ancak bu hala istediğinizden daha yavaşsa, biraz deneyin. Çok uzaklaşmadığınız sürece, alternatif bir konumun daha az kullanıldığını görebilirsiniz (kullanmanız için daha fazla bant genişliği sunar).

2. Steam’de Bant Genişliği Kullanımını Sınırlayın

Deneme ile indirme hızlarınızı en üst düzeye çıkarmak için en iyi ayarları bulabilmelisiniz. Bununla birlikte, Steam’in bant genişliği kullanımınızı sınırlamadığından da emin olmanız gerekir.

Bunu yapmak  için Steam Ayarları > İndirilenler menüsünde Bant genişliğini sınırla ayarının Limit yok  olarak ayarlandığından  emin olun.

Bu, Steam’in bağlantınızı kısıtlamaya çalışmamasını sağlayarak Steam’e oyunları daha hızlı indirmek için maksimum indirme hızlarınızı kullanması için tam erişim sağlar.

Yeni ayarların etkili olması için Steam’i yeniden başlatmanız gerekecek. Umarız bu ayarlar uygulandığında indirme hızlarının arttığını fark edersiniz, ancak bu garanti edilmez.

3. Başka Bir Yerde Diğer Bant Genişliği Kullanımını Durdurun

Steam, ağınızdaki diğer uygulamalar veya cihazlarla bant genişliği için savaşıyorsa, indirme hızlarınız asla olabileceği kadar iyi olmayacaktır.

Steam’in işi bitirmesine yardımcı olmak için, tarayıcınız gibi bağlantıyı kesmeye çalışan diğer uygulamaları kapatın. Aynı anda bağlantınızı kullanabilecek diğer internet özellikli cihazları da kapatmalısınız.

Akış yapmayı seviyorsanız, Steam indirirken evinizdeki hiç kimsenin Netflix veya diğer kaynaklardan içerik akışı yapmadığından emin olun.

Bant genişliğinizin mümkün olduğu kadar büyük bir kısmının bir sonraki oyununuzu indirmeye ayrıldığından emin olmak istersiniz.

4. Buhar Trafiğini Önceliklendirin

Bazı yönlendiriciler, belirli bir cihaza giden trafiğe öncelik verme seçeneği sunar. Ayrıca, ağınızdaki belirli trafiğe öncelik vermenize de izin verebilirler.

Bu, indirmelerinizi hızlandırmaya yardımcı olarak bilgisayarınıza daha fazla bant genişliği verileceği anlamına gelir. Bu seçeneğe sahip bir yönlendiriciniz varsa, işleri hızlandırmak için Steam trafiğine öncelik vermeyi deneyin.

Bunu etkili bir şekilde yapmak için modeminizin veya yönlendiricinizin kılavuzuna başvurmanız gerekir.

5. Ethernet Bağlantısına veya Daha Hızlı WiFi’ye Geçin

WiFi bağlantınız oldukça iyi olabilir, ancak kablolu bir ethernet bağlantısı her zaman daha iyi bir seçenek olacaktır. Mümkünse, oyun bilgisayarınızı yönlendiricinize (ve internet bağlantınıza) doğrudan bağlamak için bir ethernet kablosu kullanın.

Bu, parazitten, daha düşük hızlardan ve daha fazlasından muzdarip olabilen WiFi bağlantılarına kıyasla en yüksek hızları ve bant genişliğini sunacaktır.

Ancak çoğumuz için yönlendiricilerimiz oyun donanımlarımızın yakınında değil. Evinizin her yerine ethernet kablosu döşemek de her zaman bir seçenek değildir. Bu sorunu aşmak için, bilgisayarınıza ethernet üzerinden bağlanabileceğiniz bir düğüm kurarak bir ağ ağı kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca ethernet trafiğini elektrik kablolarınız üzerinden yönlendirmenizi sağlayan powerline genişleticileri kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bu yöntemlerden herhangi biri, daha iyi Steam hızları için ağ bağlantınızdan biraz ekstra hız ve performans elde etmenize yardımcı olabilir.

Tabii ki, WiFi bağlantınızdan kaçamıyorsanız, parazitle savaşmanız gerekebilir. WiFi yönlendiricinize yaklaşın veya mümkünse WiFi yönlendiricinizi daha hızlı bir modele yükseltin. 802.11ac (WiFi 5) gibi daha yeni WiFi standartları, eski sürümlere göre önemli hız ve bant genişliği geliştirmeleri sunar.

Yönlendiriciniz daha yüksek WiFi hızlarını desteklemiyorsa, siz (ve Steam indirmeleriniz) kaçırıyorsunuz demektir.

6. Başka Bir Bağlantı Deneyin

Steam indirmeleriniz gerçekten yavaşsa, daha sert bir yaklaşım düşünmeniz gerekebilir. Bilgisayarınız taşınabilirse, işi halletmek için bir arkadaşınızın veya aile üyenizin internet bağlantısını ödünç almayı deneyin.

Daha hızlı bir bağlantı, Steam indirmelerinizi hızlandırabileceğinizi garanti etmenin en iyi yoludur. Oyun, bağlantınızın üstesinden gelemeyecek kadar büyükse, daha hızlı çalışır hale gelirsiniz. Alternatif olarak, bir mobil erişim noktası kullanabilirsiniz. sınırsız veri hakkınız ve 4G veya 5G bağlantınız varsa Steam oyunlarını indirmek için

Ancak bunun ağ sağlayıcınızın hizmet şartlarını ihlal etmediğinden emin olun. Ödeneğiniz tethering’i içermiyorsa, daha sonra veri kullanımı için büyük bir fatura ile karşılaşabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın