Steam Oyun Nasıl İade Edilir? 2020

Steam Oyun Nasıl İade Edilir? 2020

Steam oyun dışında aynı zamanda içerisinde bazı programlarında satıldığı devasa bir platformdur. İnsanlar bazen doğal olarak sırf beklediklerini bulamama sebebi ile bile satın aldıkları bir ürünü iade etme isteklerine elbette sahipler ve steam bunu olumlu karşılıyor. Sadece bilmeniz gereken ve bu duruma limitler çeken bazı koşullar var. İsterseniz Biraz irdeleyelim.

Steam Oyun İade Etme Nedir?

Steam Oyun İade Etme
Steam Oyun İade Etme

Steam içerisinde aldığınız bir oyunu beğenmezseniz veya paranıza geri ihtiyacınız olursa isterseniz geri iade ederek ödeme alabilirsiniz. Bu ödeme sizin yaptığınız ödeme’nin aynısıdır. Para kaybetme durumu yaşamazsınız.

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Arkadaşlar öncelikle bu durum için bir iade talebi oluşturmalısınız. Steam için iade talebi oluşturmak çok kolaydır. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için steam tarafından yapılan bir URL bir adres bile bulunmaktadır. “ http://help.steampowered.com/ “ isimli adrese giderek iade talebi oluşturabilir ve gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.

Steam Oyun İade Etme Şartları

Ben bu konuya DLC’ler üzerinden örnek vermek istiyorum zira oyunlarda da durum çok farklı değil. Steam mağazasından alınmış DLC, satın alma işleminden sonraki on dört gün içinde, eğer DLC alındıktan sonra ilgili oyun iki saatten daha az oynandıysa, yani DLC kullanılmadığı, değiştirilmediği veya transfer edilmediği sürece iade edilebilir.

Steam Oyun İade Etme Şartları
Steam Oyun İade Etme Şartları

Bazı durumlarda, üçüncü şahıslar tarafından sağlanan bir DLC için, Steam tarafından iade yapılamayacağını lütfen unutmayın (örneğin, DLC bir oyun karakterinin seviyesini geri alınamayacak bir şekilde yükseltiyorsa). Bu istisnalar satın almanın yapılacağı Mağaza sayfasında açık bir şekilde gösterilecektir.

Steam 2 Saatten Fazla Oynanan Oyunu İade Etme

Bu durum steam iade inceleme ekibi’nin insafına kalmış bir durumdur. Normalde steam bilgilendirme formunda iade koşulları içerisinde oynama süresi 2 saat ile sınırlandırılmıştır ama ben bile şahsen 3.5 saat oynayıp beğenmediğim bir oyunu iade etmiştim eğer iade talebi oluştururken neden beğenmediğinizi düzgün ve nazik dille anlatıp başka bir oyun alacağınızı söylerseniz. Paranız iade edilebilir.

9
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.