e
sv

Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor

865 Okunma — 15 Mart 2020 20:48
Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Steam rekor kırmaya devam ediyor, geride bıraktığımız zamanlarda bir çok oyunun farklı rekorlar kırdığını söylemiştik şimdi’de o rekoru tüm o oyunları sunan steam kırıyor.

Steam, bir çok popüler oyunu kendi sistemi üzerinden satışını yapan ve paylaşan çok büyük bir oyun platformu. Korona virüsü yüzünden tüm dünyada okullar ve işler durduğu için insanlar evlerinde dururken oyun oynamaya daha fazla vakit buldular. Bu durum’da Steam uygulamasının yeni bir rekor kırmasına sebep oldu.

Daha önce Steam anlık olarak 19,226,472 oyuncuya ev sahipliği yapmıştı. Bu yıl bu rekorunu 19,728, 294 anlık kullanıcıyla tekrar kırmış oldu.

Steam Korona Rekoru

Korona virüsünden dolayı tüm dünyada çok büyük bir panik yaşanıyor. İnsanlar evlerinden çıkmıyor, okullar ve iş yerleri geçici olarak kapanıyor. Evlerinden çıkmayan oyuncularda hem kafa dağıtmak hemde vakit geçirmek için daha çok oyun oynamaya başladı.

Günümüz popüler oyunlarının sunulduğu Steam platformunda böyle bir kullanıcı artış rekoru aslında bekleniyordu. Steam yetkilileri 19,728, 294 anlık kullanıcı rekorunun kısa bir süre sonra yine kırılabileceğini söylediler.

Bu rekorun kırılmasında yardımcı olan en büyük oyun 1 milyon anlık kullanıcısı ile CS:GO oldu. Sonrasında Dota 2 ve PUBG oyunları geliyor.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor