Süleyman Soylu İstifa Etti (2020) Neden?

 Süleyman Soylu İstifa Etti (2020) Neden?
Okunuyor Süleyman Soylu İstifa Etti (2020) Neden?

Süleyman Soylu İstifa Etti, 2020 yılında son dakika gelişmesi olarak Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa ettiğini duyurdu. Neden istifa ettiği konusunda halkın soruları çok fazla. Bizde konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Süleyman Soylu İstifa Etti, Cuma günü akşam saatlerinde açıklanan sokağa çıkma yasağı sonrasında oluşan kaos ve gerginlik ortamından dolayı istifa ettiği söyleniyor. Halkın bu konudaki eleştirileri ve baskıları sonrasında İç işleri bakanının istifa ettiği haberleri yapılmaya başlandı.

Süleyman Soylu İstifa Etti

Süleyman Soylu İstifa Etti fakat ilerleyen dönemlerde neler olacağını yaşayarak göreceğiz. Korona virüsü yüzünden alınan bir tedbir bu istifanın yolunu açtı.

Süleyman Soylu İstifa Etti
Süleyman Soylu İstifa Etti

Hafta sonu havanın güzel olacağı için Korona virüsünün yayılmaması düşünülerek Cuma akşamı hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacağı söylendi. Bu haber sonrasında herkes sokaklara akın ederek ekmek ve erzak kuyrukları oluşturmaya başladılar. Sonrasında fırınların açık olacağı bilgisi verilse’de bu bilgi için çok geç kalındı.

Süleyman Soylu Kimdir?

21 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da doğdu. Plevne Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.


1987 yılında siyasete atıldığı Gençlik Kolları’nda İlçe Başkanı ve İl Başkan yardımcılığı yaptı.

1995-1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı, 1999-2002 arasında ise İstanbul İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.


6 Ocak 2008 ve 16 Mayıs 2009 tarihleri arasında Demokrat Parti Genel Başkanlığı yaptı.

Bir süre siyasete ara verdikten sonra 12 Eylül 2010 Referandumunda “evet” tercihini anlatmak üzere Türkiye’yi dolaşarak ”Demokrasi Buluşmaları” adını verdiği bir dizi seminer düzenledi.


2012 Yılında AK Parti’ye katılan Süleyman Soylu 4. Olağan Genel Kurulu’nda MKYK üyeliğine, ardından AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Daha sonra 2014 yılında Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.


Süleyman Soylu, 25 ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili, 24 Haziran 2018’de yapılan Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde de 27. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçilmiş; 64. ve 65. Hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren de yine 65. Hükümette ve ardından 66. Hükümette de İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştır.


Süleyman Soylu 67. Hükümet’te yeniden İçişleri Bakanı olarak  görev yapmaktadır.

1994 Yılında sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren bir aile şirketi kuran Süleyman Soylu evli ve iki çocuk babasıdır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın