Tekrar Eden TC Kimlik Numarası Hatası

 Tekrar Eden TC Kimlik Numarası Hatası
Okunuyor Tekrar Eden TC Kimlik Numarası Hatası

Ön başvuruda tekrar eden T.C. kimlik numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez hatası alanlar için neden olduğunu ve çözüm yöntemini anlattık. Günümüz teknoloji çağı olduğu için artık hemen hemen her işimizi İnternet aracılığıyla yapıyoruz. Bu tarz sistemlerde’de çeşitli hataların oluşması çok normal karşılanıyor. Son zamanlarda insanların en sık karşılaştıkları Ön başvuruda tekrar eden T.C. kimlik numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez isimli hata oldukça can sıkmaya başladı.

Daha önce herhangi bir ön başvuru yapmayanların bile karşısına bu hata çıkabiliyor. Konuyu resmi kaynaklara sorduk ve derinlemesine bir araştırma yaptık. Yazımızın devamında çok önemli bilgiler sizleri bekliyor.

Ön başvuruda tekrar eden T.C. kimlik numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez

Ön başvuruda tekrar eden T.C. kimlik numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez hatası ile karşılaşanlar nedir? sorusunu sorarak neden böyle bir sorunla karşılaştıklarını merak ediyorlar. Ön Başvuru sırasında çıkan bu hata mesajı sizin daha önce T.C. kimlik numaranız ile başvuru yaptığınızı söylüyor. Yani daha önce bir başvuru yaptığınız için bir tane daha yapamazsınız anlamına gelmektedir.

Ön başvuruda tekrar eden T.C. kimlik numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez
Ön başvuruda tekrar eden T.C. kimlik numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez

Fakat daha önce hiçbir başvuru yapmadıysanız ve Ön başvuruda tekrar eden T.C. kimlik numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez hatası alıyorsanız ne yapmanız gerekiyor?. Bu sorunun sistemden kaynaklandığını varsayıp bir süre beklemeniz ve sonra tekrar denemenizi öneriyor. Eğer sistemsel bir hataysa ortadan kalkacaktır. Devam ediyorsa yetkililere başvurarak sorununuzu dile getirmeniz lazım. Sistem üzerinden kontrol edilip tekrar işleme tabi tutulacaktır.


Yapılan Yorumlar
 • Avatar for hubula hubula dedi ki:

  Daha önce evinizde kaç kişi olduğu yere evden birisi benim kimlik numaramı girdiyse ben yapamıyor muyum

  • Avatar for ORHUN ANGUNER ORHUN ANGUNER dedi ki:

   Sizin adınıza başvurmuş sayılıyor zaten, o yüzden bir daha başvuru yapamazsınız.

 • Avatar for Ahmet A. Ahmet A. dedi ki:

  Önceden yapılan başvuru şartları karşılamasına rağmen çıkmadı isebuna neden başvuru yapılamıyor öyleyse? Benim şartlarım şu anda karşılıyor hak kazanmam için ancak başvuru yapamıyorum

 • Avatar for Umut Umut dedi ki:

  Hocam ben sosyo ekonomik destek için acikkapi.gov.tr başvurmuştum e-devlet üzerinden pandemi sosyal destek için başvurmaya çalıştım fakat Ön başvuruda tekrar eden T.C. Kimlik Numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez. hatası aldım açık kapıya başvurduğum içinmi acaba?.

 • Avatar for gökhan gökhan dedi ki:

  ön başvuruda tekrar eden tc kimlik numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştiremezsiniz diye hata veriyor sistem. fakat daha önce başvuru yapmadım. sistemsel bir sıkıntımı yoksa

 • Avatar for Emre Emre dedi ki:

  Ön başvuruda tekrar eden T.C. Kimlik Numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez.
  Hatası alan arkadaşlar.
  aynı hatayı bende aldım sonra çözeme ulaştım yaptığım hata şuydu bana evlimisin ve çocuk sayımı sordu cvp ları verdim sonrasında aile içinde yaşayanların ekle diye bi yer vardı bende eşimi ve çocuklarımı ekledim asıl hata bu arkadaşlar oraya ailemizde eş ve çocuklarımız haricinde yaşayanları eklememizi istiyor örnek baba anne gibi eş ve çocuklar haricindeki kişilerin bilgilerini girip ekleme yapmamız gerekiyor eş ve çocuklar haricinde evinizde kimse sizinle yaşamıyorsa lütfen orayı atlayınız sorun çözülecektir.
  Umarım yararlı olur.

Bir Yorum Yapın