Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma 2021

 Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma 2021
Okunuyor Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma 2021

Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma 2021. Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma İşlemi. Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma Kablosu Nedir? Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma Kablosu Ne Kadar? Telefonların bilgisayar ekranına yansıtılmasının istenmesinin bir sürü sebebi olabilir. Kullanıcılar en çok da telefonlarındaki fotoğraf videoları büyük ekran görmek bile isteyebilirler. İsterseniz sizlere bunu nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma İşlemi (Kablosuz)

Telefon ekranını bilgisayar ekranına yansıtmanın yolları vardır ve hatta bu kablosuz olarak bile yapılabilir. Bunu sağlamanızı sağlayan meşhur uygulamalardan birisi ise “ Airdroid “ Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız, Google Play Store uygulama marketinde Airdroid diye aratarak indiriniz. İndirdikten kayıt olma işleminizi tamamlayınız.

Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma İşlemi
Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma İşlemi

Sonrasında bilgisayarınızda Airdroid diye Google içerisinde aratıp karşılaştığınız siteye giriniz. Bu durumda bu site “ https://web.airdroid.com/ “ bu adres olmalıdır. Girdikten sonra telefonunuzda sol altta scan qr code yazısına tıklayıp. Telefonunuzda açılan kameraya bilgisayarınızda gözüken qr code’u gösteriniz. Sonrasında açılan masaüstü bölmesinde ekran görüntüsüne tıklayarak telefon ekranınızı bilgisayar ekranında görebilirsiniz.

Ek olarak orada gözüken diğer dosyaları da kullanarak telefonunuzdaki video ve resimleri bilgisayarınıza indirebilir veya bilgisayarınızdan dosya yükleyebilirsiniz. Aynı işlemleri İOS işletim sistemi kullanan İPhone cihazlar içinde yapabilirsiniz, yalnız ekranı yansıtma özelliği şimdilik çalışmıyor ama diğer özellikler İPhone kullanıcılarının çok işine yarayacaktır.

Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma Kablosu Nedir?

Bazı mobil cihazlar için mini hdml ucundan hdml ucuna sahip kablo ile bu işlem yapılabilir ama o mobil cihazda mini hdml girişi bulunmalıdır. Diğer bir kablo çeşidi ise mesela telefonunuzun şarj girişi Type-c ise type-c’den hdml’e dönüştüren kablo ile telefonunuzu bilgisayar ekranınıza veya televizyonunuza bağlayabilirsiniz.

Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma Kablosu
Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma Kablosu

Aynı şekilde lightning to hdml kablo ile aynı işlemi İPhone telefonlara da yapabilirsiniz ama belirmem lazım ki bu durumda sadece bilgisayarınızın veya notebook cihazınızın ekranını kullanmış olursunuz. Bilgisayar işlevsiz olur yani herhangi bir dosya aktarımı için kullanılamaz. Üst başlıkta bahsettiğim site için de normal şarj kablonuzu kullanarak internet zayıf olsa bile bağlantıyı daha düzgün çalıştırabilirsiniz.

Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma Kablosu Ne Kadar?

Type-c’den hdml’e veya lightning girişden hdml kablolarını kablo kalitesine göre 50 TL ile 300 TL arasında bulabilirsiniz. Özellikle telefon ekranınızı büyük ekrana yansıtıp oyun oynamak eğlenceli gözüküyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın