e
sv

Telefon Servis Yok Hatası Çözümü

2077 Okunma — 01 Aralık 2019 11:22
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cep telefonlarınızda oluşan hatalardan biride servis yok hatasıdır. Kullanıcılar genelde telefonlarını yeni açtıkları zamanlarda bu sorun ile, karşı karşıya kalırlar. Nadir şekildede olsa, bağzı kullanıcılarda telefon açık şekilde bu hata ile karşılamaktadırlar. Servis yok hatası aslında eski ismi ile şebeke yok anlamına gelmektedir. Bağzı telefonlarda uyarı aranıyor. Şeklindede görülebilir. Eğer simkartınızı ceptelefonunuza veya tabletinize yeni taktığınızda bu hatayı alıyorsanız ve Cihazınızda arıza olmadığına eminseniz, birkaç ayar ile Servis Yok Hatası nı giderebilirsiniz.

Servis Yok Hatası Çözümü

Cep telefonu veya tabletinizde servis yok hatası ile karşılaştığınızda, bu hata yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, simkartınızın şebeke bağlantısını kuramadığı anlamına gelmektedir.

İlk olarak Servis yok hatası aldığınız cihazın, şebeke alanı yani, kapsama alanı içerisinde olduğuna, dikkat etmelisiniz. Bunu kontrol etmenin en kolay yolu, aynı sim firmasını kullanan, bir başka cihazın şebekesi olup olmadığına bakmak olabilir.

Eğer cihazınızın, kapsama alanı içerisinde olduğuna eminseniz. Sorunun sim karttan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Arızalı bir sim kart, servis yok hatası almanıza neden olabilir. Sim kartınızın arızalı olup olmadığını anlamanın, en kolay kontrolü ‘de hattınızı, başkabir cep telefonuna takarak, servis yok hatası vermediğinden emin olmaktır. Aynı hata ile karşılaşıyorsanız sorun Cihazınızda değil sim kartınızda demektir. Eğer sorun sim kartınızda ise cüzi bir ücret ile (Bağzı firmalar faturalı hat sahiplerine ücretsiz değişim yapmaktadır.) sim kartınızı yenilemeniz gerekmektedir.

Cep telefonlarınızda Servis yok hatası alabileceğiniz bir başka neden ise cihazın uçak moduna geçmesidir. Cihazınız uçak modundayken, servis yok hatası ile karşılaşabilirsiniz.Servis yok Hatasının en basit çözümlerinden birtanesi de, cep telefonunu kapatıp açmaktır. Cihazınızı yeniden başlatmak bu hataya bazen çözüm olabilir.

Yukarıdaki yazımızda, servis yok hatası ile ilgili çözüm bulamadıysanız, Servis yok hatası sorununuzun yazılımsal veya donanımsal olduğu anlamına gelmektedir. Unutmayınki kopyalanmış imei tespit edilen kapalı cihazlarda da, simkart kullanılamayacağından, bu hatayı verebilir.

Cihazınızda yazılımsal bir sorun mevcut ise, servis yok hatası aldığınız cihaz modelinizi yorum kısma, yazarsanız sizlere yardımcı olmaya çalışırız.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • İlhan
  4 sene önce

  HUAWEI Y 6 2018 model

  yorum beğen
  • Tarık
   4 sene önce

   Samsun a5 2016 model

   yorum beğen

Sıradaki içerik:

Telefon Servis Yok Hatası Çözümü