Telegram Anket Yapma (2022) Nasıl Yapılır?

 Telegram Anket Yapma (2022) Nasıl Yapılır?
Okunuyor Telegram Anket Yapma (2022) Nasıl Yapılır?

Telegram uygulamasını nasıl Anket yapabileceğinizi bilmiyorsanız 2021 yılı için hazırladığımız bu rehberimizden yararlanabilirsiniz. Tamamen Anket ara yüze sahip bir Telegram için yapmanız gerekenler burada anlatılmıştır. Rus geliştiriciler tarafından hazırlanan Telegram isimli popüler mesajlaşma uygulaması son yılarda hem ülkemizde hem de dünyada oldukça yaygın kullanılmaya başlandı. WhatsApp uygulaması politika değişikliği haberlerinden sonra bundan korkanlar ve artık kullanmak istemeyenler farklı mesajlaşma uygulamaları arayışına girdiler. Telegram da o sıralarda yaptığı başarılı reklamlar sayesinde kullanıcılarını milyonlara ulaştırmayı başardı. Ülkemizde bir çok Telegram uygulamasını kullanan kişiler Türkçe olmadığı için zorluk çektiklerini dile getiriyor. Bizde sizlere Telegram Nasıl Türkçe Yapılır? detaylarıyla anlattık.

Telegram Anket Yapma Adımları

Telegram uygulaması eğer İngilizce veya herhangi bir yabancı dille kuruluysa bunu Anket diline çevirebiliyorsunuz. Her ne kadar yabancı bir uygulama olsa da Telegram da Anket bulunmaktadır. Çoğu kullanıcı bu mesajlaşma uygulamasını farklı yerlerden indirdiği için kurulum sonrasında dilin de yabancı olduğunu görüyor. Sonrasında bunu nasıl Türkçe yapabileceklerini bilemiyorlar. Aşağıda anlattığımız adımları uygulayarak kolay bir şekilde uygulamayı tamamen Türkçe hale getirebilirsiniz. Telegram Nasıl Anket Yapılır?;

Telegram Türkçe Yapma Adımları
Telegram AnketYapma Adımları
  • Sesli mesaj yanındaki ataç işaretine bas,
  • poll >
  • question >
  • option >
  • Anketi oluşturup gönderebilirsiniz.

Eğer uygulama İngilizce harici farklı bir dilse Language yerine farklı bir yazı yazabilir, fakat Telegram ayarları kısmındaki konumu hiç bir zaman değişmez. Telegram uygulamasına gelecek güncellemelerden sonra eğer dil ayarlarını düzenleme yerinde bir değişiklik yapılırsa güncel bilgileri de buradan paylaşacağız. Yukarıdaki yöntemle 2021 yılı için Telegram Nasıl Anket Yapılır? sorusu cevaplanmıştır.

Telegram Anket Nedir?

Anket geçerliliği ve güvenilirliği düşük olmasına rağmen kolay, ucuz oluşu ve çok sayıda kişiden kısa sürede bir çok konuda görüş olma olanağının bulunuşu nedeniyle en çok kullanılan tekniklerden biridir. Anket, çeşitli alanlarda olduğu gibi rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde de geniş bir biçimde kullanılmaktadır. Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde anket yardımıyla öğrencilerin kimliği, ev ve aile yaşamı, sağlık durumu, eğitsel ve mesleki planları, okul içi ve okul dışı etkinlikleri, çalışma alışkanlıkları v.b. konularda bilgi alınabilir ve öğrencilerin belli konularda tavır ve kanıları öğrenilebilir.

Bir anketin amacına uygun olarak kullanışlı ve güvenilir bir biçimde hazırlanması kuşkusuz, bu konuda bilgili ve tecrübeli olmayı gerektirir. Anket geliştirilirken çeşitli kaynaklardan yararlanmak ve özellikle uzman kanısına başvurmak ve diğer yetkililerin görüşünü almak uygun olur.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın