Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma (2022)

 Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma (2022)
Okunuyor Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma (2022)

Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma yazısıyla karşılaşıyorsanız bunun ne demek? olduğunu öğreneceksiniz. Ayrıca Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma sıralamasında kaçıncı olduğunu ve kapatma işleminin nasıl gerçekleştirileceğini de yine buradan anlatıyoruz. WhatsApp uygulamasının yaptığı politika değişikliğinin ardından aldığını büyük tepkilerden dolayı Telegram kullanıcılarında ciddi artışlar yaşandı. Ülkemizde de sık kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasına girmeyi başaran Telegram uygulamasında yer alan Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma mesajları hala ne anlama geldiği tam olarak anlaşılmıyor. Eğer sizin de kafanızı Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma mesajı karıştırıyorsa ne demek? olduğunu gelin öğrenin.

Teknolojinin gelişmesi yalnızca daha yararlı uygulamalar sunmakla yetinmiyor. Aynı zamanda kullanıcıların isteklerini daha iyi karşılayabilecek özelliklerin de gelişmesine sebep oluyor. Her ne kadar sanal dünya gibi görülse de birisiyle konuşurken duygu alışverişinin gerçek hayattaki gibi olmamasından dolayı bu açığı kapatacak bir çok şey var. Birisinin bizim mesajımızı görüp görmediğini kontrol etmek, sokakta selam verdiğimizde selamımızı almamasıyla aynı duyguları taşımaktadır. Bu yüzden kullanıcılar başka kullanıcıların Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma tarihini merak ediyorlar. Uzun yıllardır kullanılan basit sisteme sahip WhatsApp uygulamasından sonra Telegram gibi karışık fakat kullanışlı bir uygulamaya geçince Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma tarzında gördüğümüz bilgi mesajlarının tam olarak ne anlama geldiğini bilemiyoruz. Tamam yakınlarda ama ne kadar yakında?.

Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma Ne Demek?

Telegram üzerinden birisinin mesajlaşma penceresini açtığınız zaman onun Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma tarihini görebiliyorsunuz. Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma tarihinden yola çıkarak şuanda çevrim içi mi yoksa en son ne zaman bu uygulamaya girdiğini görerek ona mesaj atıp atmama fikrinize karar verebilirsiniz. Kullanıcılar birisinin bilgi paneline girdiklerinde Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma yazısıyla karşılaşıyorlar ve bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilemiyorlar. Bu durumda şuan acaba açıkmı yoksa daha demin girip hemen mi çıktı gibi bir çok soru işareti kafalar da oluşuyor. Mesajlara görüldü özelliğinin kapalı olması dahi onun Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma tarihi gizleyemez fakat çevrim içi gözükmüyorsa Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma tarihi yakınlardayken hala neden mesaja cevap vermedi? bakalım gerçekten de sonuç düşündüğünüz gibimi?.

Telegram Son Görülme Yakınlarda Ne Demek?
Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma

Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma; uygulamaya en son 1 dakika ve 2 gün aralığında giren kullanıcıların tarihi olarak gözükmektedir. Yani siz bir ara telegram uygulamasına girdiniz ve çıktınız daha sonra size mesaj atmak için panelinizi açan kullanıcılar Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma yakınlarda olduğunu görürler. Aynı şekilde siz de birisine mesaj atarken Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma yakınlarda diyorsa 1 dakika önce de çıkmış olabilir veya 2 gündür girmiyor da olabileceğini unutmayınız.

Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma olarak bu kullanıcının hangi aralıklarda uygulamaya girip sonrasında giriş yapmadığını anlamanızı sağlayacak listedir. Bilindiği gibi 4 farklı son görülme şekli bulunuyor. Eğer bir kullanıcıya tıkladığınız zaman onun son görülme bilgisi yakınlarda diyorsa bu onun 1. sırada olduğunu gösterir. Yani 1 saniye ile 2, 3 gün aralığına kadar uzayan bu son görülme tarihi daha sonrasında bir diğer sıradaki şekle bürünür.

  • Telegram son görülme yakınlar ilk sıradaki 1 saniye ve 3 gün aralıklı kullanıcılarda gözükmektedir.
  • 3 ve 7 gün aralığındaki ikinci sırada ise “Hafta İçinde” yazar.
  • 7 gün ve 1 aydır giriş yapmayanlarda “Ay İçinde” gözükmektedir.
  • Son sırada ise “Uzun Zaman Önce” ile engellenen kullanıcılar veya 1 aydan fazladır girmeyenlerin son görülmesinde görülür.

Telegram Mavi Tik Alma Kapatma

Telegram Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma işlemi yapılmamaktadır. Uygulama içerisinde her ne kadar çevrim içi bilginizi ve son görülmenizi gizleyebilseniz dahi yukarıda verilen 4 farklı son görülme şekli silinemez. Eğer bir kullanıcıyı engellerseniz sizin son görülmenizi göremeyecektir fakat gizlemeniz halinde gizlediğiniz kişiler de Mavi Tik Alma, Açma ve Kapatma yakınlarda gibi bilgiler gözükebilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın