Telegram Nasıl Türkçe Yapılır? 2021

 Telegram Nasıl Türkçe Yapılır? 2021
Okunuyor Telegram Nasıl Türkçe Yapılır? 2021

Telegram uygulamasını nasıl Türkçe yapabileceğinizi bilmiyorsanız 2021 yılı için hazırladığımız bu rehberimizden yararlanabilirsiniz. Tamamen Türkçe ara yüze sahip bir Telegram için yapmanız gerekenler burada anlatılmıştır. Rus geliştiriciler tarafından hazırlanan Telegram isimli popüler mesajlaşma uygulaması son yılarda hem ülkemizde hem de dünyada oldukça yaygın kullanılmaya başlandı. WhatsApp uygulaması politika değişikliği haberlerinden sonra bundan korkanlar ve artık kullanmak istemeyenler farklı mesajlaşma uygulamaları arayışına girdiler. Telegram da o sıralarda yaptığı başarılı reklamlar sayesinde kullanıcılarını milyonlara ulaştırmayı başardı. Ülkemizde bir çok Telegram uygulamasını kullanan kişiler Türkçe olmadığı için zorluk çektiklerini dile getiriyor. Bizde sizlere Telegram Nasıl Türkçe Yapılır? detaylarıyla anlattık.

Telegram Türkçe Yapma Adımları

Telegram uygulaması eğer İngilizce veya herhangi bir yabancı dille kuruluysa bunu Türkçe diline çevirebiliyorsunuz. Her ne kadar yabancı bir uygulama olsa da Telegram da Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Çoğu kullanıcı bu mesajlaşma uygulamasını farklı yerlerden indirdiği için kurulum sonrasında dilin de yabancı olduğunu görüyor. Sonrasında bunu nasıl Türkçe yapabileceklerini bilemiyorlar. Aşağıda anlattığımız adımları uygulayarak kolay bir şekilde uygulamayı tamamen Türkçe hale getirebilirsiniz. Telegram Nasıl Türkçe Yapılır?;

Telegram Türkçe Yapma Adımları
Telegram Türkçe Yapma Adımları

Telegram uygulamasına girdikten sonra sol tarafta bulunan menü işaretine tıklayın. Daha sonra profil resminiz gözükecek ona tıklayın ve Ayarlar yerinin altında bulunan “Language” yazısına tıklayın. Karşınıza ülkelerin isimlerinin olduğu bir liste çıkacak Türkiye‘yi bulup işaretleyin daha sonrasında Telegram uygulaması Türkçe olacaktır.

Eğer uygulama İngilizce harici farklı bir dilse Language yerine farklı bir yazı yazabilir, fakat Telegram ayarları kısmındaki konumu hiç bir zaman değişmez. Telegram uygulamasına gelecek güncellemelerden sonra eğer dil ayarlarını düzenleme yerinde bir değişiklik yapılırsa güncel bilgileri de buradan paylaşacağız. Yukarıdaki yöntemle 2021 yılı için Telegram Nasıl Türkçe Yapılır? sorusu cevaplanmıştır.

Telegram Neden Türkçe Harici Farklı Dil Oluyor?

Telegram uygulamasını uygulama mağazasından indirip kurduğunuzda otomatik olarak Türkçe dil destekli şekilde gelir. Çünkü uygulamanın dağıtıcıları uygulama mağazalarının bölgesel olmasından kaynaklı kullanıcılara hitap edecek dille sunar. Eğer uygulama mağzası haricinde farklı bağlantılarla indirirseniz o bağlantı hangi ülkenin dosyasını paylaştıysa o dille uygulama kurulmuş olur. Aynı zamanda telefonunuzun konumu veya İnternet bağlantınızın konumu da bu dil değişikliklerine sebep olabilmektedir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın