Telegram Okundu Bilgisi Kapatma – 2021

 Telegram Okundu Bilgisi Kapatma – 2021
Okunuyor Telegram Okundu Bilgisi Kapatma – 2021

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma işlemini gerçekleştirebilmeniz için 2021 yılında yapmanız gerekenleri anlatıyoruz. Bu sayede mesajlarınız okundu gözükmez.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma işlemini yapmak isteyen Android işletim sistemli mobil akıllı cihaz kullanıcıları için hazırlandı. 2020 yılında Okundu Bilgisi Kapatılacak. Telegram ile ilgili her gün kullanıcılar bir çok soru soruyorlar. Fakat yıllardır gelen güncellemeler ile adından çok söz ettiren ve çoğu kullanıcının da nasıl yapıldığını bilmediği mavi tik özelliği nasıl kapatılır? sorusunu cevaplamaya karar verdik. Haber siteleri Telegram Okundu Bilgisi Kapatma işlemiyle ilgili bir çok haber hazırlamış fakat bunların içerisinde nasıl yapıldığına dair bilgileri bulmak çok zor. 2020 yılında en son güncelleme ile uygulamada bunu nasıl yapacağınızı aşağıdan öğreneceksiniz.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma, uygulama içerisinde çevrim içi olarak bir arkadaşınızla mesajlaşırken okundu bilgisinin kapatılması anlamına gelmektedir. Yani bir arkadaşınız size mesaj attı ve siz mesajı okuyunca 2 okundu bilgisi oluşur, bu da mesajı gönderen için attığı mesajın okunduğu anlamına gelir.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma
Telegram Okundu Bilgisi Kapatma

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma işleminden sonra size gönderilen mesajı okuduğunuzda mavi tik olmayacak ve mesajı gönderen kişi attığı mesajın okunup okunmadığını anlayamayacaktır.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma Nasıl Kapatılır?

Aşağıda maddeler halinde Telegram Okundu Bilgisi Kapatma sorusunu cevaplıyoruz. Uygulayarak Android cihazlarınızda ki mavi tik özelliğini rahatlıkla kapatabilirsiniz. 2020 Yılına ait güncel bilgileri içermektedir. Telegram Okundu Bilgisi Kapatma;

  1. Telegram uygulamasına girin,
  2. Sağ üstteki 3 noktaya basın ve Ayarlar diyin,
  3. Hesap yazısına tıklayın,
  4. En üstteki Gizlilik yazısına basın,
  5. Okundu Bilgisi yazısının yanında bulunan butona basarak kapalı hale getirin,
  6. Telegram Okundu Bilgisi Kapatılmıştır.

Yukarıdaki işlemleri uygulayarak Telegram Mavi Tik Özelliğini kapatabilirsiniz. Bu sayede artık okuduğunuz mesajlarda karşı tarafa 2 Okundu Bilgisi olmayacak ve anlaşılmayacak. Fakat Telegram uygulama içerisindeyken karşı taraf sizi çevrim içi olarak görebilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
420 okunma
okunma1675
0 yorum