Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

 Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?
Okunuyor Telegram Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

Telegram otomatik indirme işlemlerinin nasıl kapatılabileceğini merak ediyorsanız bu sayede bu özelliği devre dışı bırakabileceksiniz. Günümüzün en popüler mesajlaşma platformlarının başında gelen Telegram da kullanıcıların yaşadığı en büyük sıkıntı dahil oldukları gruplardan gelen ses, fotoğraf veya video gibi gönderilerin otomatik olarak indirilmesi. Kimi zamanlar bu durum İnternet paketlerinin bitmesine neden olabiliyor veya bu guruplardan gönderilenlerin hoş olmamasından dolayı galerilerinde görmek istemiyorlar. Her ne sebeple olursa olsun Telegram dan gelenleri otomatik indirmek istemiyorsanız aşağıda anlatılanlar sorunu çözmenize yardımcı olacak. Telegram bulut tabanlı sistemi ile özelliklerindeki verileri sorunsuz bir şekilde aktarıyor ve cihazınız ile senkronizasyon içerisinde çalışıyor. Eğer otomatik indirme işlemini istemiyorsanız tüm bu verilerinizi bulutta depolayabilirsiniz.

Telegram Otomatik İndirme Kapatma

Telegram uygulamasında otomatik indirme özelliğini devre dışı bırakmak için aşağıda anlarılan adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya hala otomatik indirmelere devam ediyorsa bize bildiriniz. Konuyla ilgili bir de yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bir video hazırlıyoruz.

Telegram Otomatik İndirme Kapatma
Telegram Otomatik İndirme Kapatma
  • Dokunun Hamburger (üçlü yatay çubuklar) butonuna.
  • Bir sonraki ekranda Ayarlar seçeneğine dokunun .
  • Ardından Ayarlar menüsünde Veri ve depolama seçeneğine dokunun .
  • Bir sonraki ekranda, Otomatik medya indirme altında , tercihlerinizi kullanımınıza göre ayarlayın.
  • Otomatik indirmeleri tamamen kapatmak istiyorsanız, Otomatik medya indirme altındaki üç geçiş düğmesinin de kapalı (gri) olduğundan emin olun .
  • Mobil veri, WiFi ve dolaşım kullanırken otomatik indirmeleri seçerek açabilir veya durdurabilirsiniz.

Otomatik indirme ayarlarınızı eski haline döndürmek istiyorsanız, otomatik indirme ayarları seçeneğinizin hemen altındaki Otomatik indirme ayarlarını sıfırla (kırmızı renkte) seçeneğine dokunun .

Yanındaki geçiş düğmelerine dokunarak Telegram’da medyanın otomatik oynatılmasını durdurmayı da seçebilirsiniz.

Telegram da Sadece Video, Gif veya Fotoğrafların Otomatik İndirilmesini de Durdurabilirsiniz

Belirli bir medya türünün otomatik olarak indirilmesini durdurmak için Veri ve depolama seçeneğine gidin ve aşağıdaki adımları izleyin.

Otomatik medya indirme seçeneklerinden herhangi birine dokunun ve o medya türünün (fotoğraflar, videolar ve dosyalar) geçiş çubuğuna dokunarak otomatik indirme için belirli medya türünü seçip değiştirebileceğiniz bir ekran göreceksiniz.

Telegram da Sadece Video, Gif veya Fotoğrafların Otomatik İndirilmesini de Durdurabilirsiniz.
Telegram da Sadece Video, Gif veya Fotoğrafların Otomatik İndirilmesini de Durdurabilirsiniz.

Sayfadaki Veri kullanımı altındaki geçiş çubuğu , otomatik indirme ayarlarınızın düşük, orta veya yüksek veri tüketip tüketmediğini size bildirir.

Sesli mesajlar genellikle küçük boyutlu oldukları için her zaman otomatik olarak indirilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın