The Last Of Us 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

The Last Of Us 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

The Last Of Us 2 Çıkış Tarihi Ertelendi, PlayStation sevenlerin gönlüne taht kurmuş, serinin devamı merakla beklenen oyunun,  21 Şubat 2020 de yayınlanacağı duyurulmuştu ama oyunun geliştiricisi tarafından gelen açıklama sabırsızlıkla bekleyen insanları üzdü. Oyunun neredeyse tüm ayrıntıları paylaşılmışken buna rağmen 3 ay ileri tarihe atılarak 29 Mayıs 2020 de yayınlanacağı söylendi..

Oyun Neden İleri Tarihe Ertelendi ?

Oyun Neden İleri Tarihe Ertelendi ?
Oyun Neden İleri Tarihe Ertelendi ?

Öncelikle hayranlarını hayal kırıklığına uğrattığı için üzgün olduğunu belirten oyunun yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann; oyunun 21 Şubat 2020 tarihli çıkışında “ Naughty Dog “ kalitesinde yapamadıklarını fark ettiğini açıklayan ve “Önümüzde iki seçenek vardı.

Ya oyunun bazı kısımlarından fedakarlık edecektik ya da daha fazla zaman harcayacaktık.” Diyen Druckmann oyunu bir süre daha erteleyip hem stüdyonun içine sineceği şekilde hem de oyunu bekleyen oyun sevenlerin daha memnun kalacağı bir sürümü sunmanın daha doğru olacağı şeklinde düşündüklerini belirtmiş oldu.

Oyunun hali hazırda ön siparişlerinin devam ettiğini de belirtmiş olalım ve 29 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanacak olan PlayStation efsanesi olan oyunu PlayStation mağazalarından 429 TL’ye oyunun Digital Deluxe versiyonunu da 489 TL’ye alabileceğinizi söylemiş olalım.

THE LAST OF US 2 OYUNUNUN HİKAYESİ

THE LAST OF US 2 OYUNUNUN HİKAYESİ
THE LAST OF US 2 OYUNUNUN HİKAYESİ

‘’Gözlerinize inanamayacağınız bir Ps3 oyunu’’ sloganıyla çıkışını yapan ve hikayenin içerisindeki karmaşıklığın altında aslında birçok küçük detay biriktiren oyun, konuya girişinin yavaşlığı ve ağır temposunun düşündürücülüğü ile bütün dikkatleri üzerine toplamıştı.

Oyunun ana hikayesi devasa bir salgın sonrası dünyanın deyim yerindeyse kıyameti yaşadığı günlerde yaşayan ve hayatta kalma mücadelesi veren bir adamın yaşantısı şeklinde ilerliyor. Böyle bir durumda hayatta kalabilen sayılı kişilerden birisi olan oyun kahramanımız Joel; paranın artık  geçim kaynağı olarak görülmediği, sıkıyönetimin el koyduğu bir şehirde türlü zorluk ve mücadeleyle baş etmeye çalışıyor. Oyunda geçimini bi şekilde sağlamak zorunda olan adamımız Joel karaborsacılık yapıyor ve ellie isimli bir kızı sıkıyönetimin dışına çıkartabilmek için de ayrıca mücadele ediyor.

Oyun 2014 yılında piyasaya sürülmüştü ve verdiği spoiller ile daha piyasaya çıkmadan bile  playstation oyuncularına uzun bir süre boyunca adından bahsettirmeyi başarmıştı. Hatta çok fazla sayıda yılın oyunu ödülünü almaya hak kazanmış ve almış olan oyun , serinin ikinci oyunu ile günümüzde bile oldukça beklenen ve oyun severleri ilk oyunda fazlasıyla memnun bıraktığı için yolları gözlenen bir oyun haline gelmiştir.

Yazının başında ve ana konusunda da olduğu gibi oyunun ikinci versiyonunun çıkış tarihi ertelenmiş olsa da, hayranların Naughty Dog’a ve kalitesine olan güvenlerinden ötürü ekstra dan üç ay daha beklemenin bir problem teşkil etmeyeceği yönünde ılımlı yaklaşımları oldukça fazla. Serinin ilk filminde kıyameti yaşayan kahramanımız Joel oyunun ikinci serisinde de maceralara ve zorluklara daha da  zorluk katarak ilerlemeye devam ediyor.

Yayınlanan tanıtım videolarında da oyunun kalitesinin ve insana yaşattığı heyecanın kat ve kat arttığı görülüyor. Bakalım oyun çıktığı zaman hayranlarından onca beklemeye rağmen yine tam not alabilecek mi merakla bekliyoruz..

7
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.