The Last of Us 2 Rekor Satış Rakamı Açıklandı

 The Last of Us 2 Rekor Satış Rakamı Açıklandı
Okunuyor The Last of Us 2 Rekor Satış Rakamı Açıklandı

The Last of Us 2 için paylaşılan satış rakamları duyan herkesi şaşkın bıraktı. Dünya üzerinde video oyunların patlama noktasına geldiği bu günlerin en popüler oyunlarından bir tanesi olmayı başaran The Last of Us 2 hakkında önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan bu açıklama’da oyunun satış yaptığı tarihten bu güne kadar ulaştığı satış rakamları ve kırdığı rekorlar açıklandı. PlayStation oyuncularının büyük bir heyecanla uzun uzun beklediği oyuna beklenilen ilginin geldiğini rakamlardan anlayabileceksiniz.

Geçtiğimiz hafta oyunculara sunulan oyun 19 Haziran tarihinden bu güne ortalama bir haftayı geride bırakmış oldu. Bu kadar kısa sürede kırdığı satış rakamlarına ait rekorlar ile adından uzun bir dönem bahsettirecek gibi görülüyor. Birleşik Krallıklar’dan aldığı gelmiş geçmiş en hızlı satılan PlayStation unvanı yine milyonlarca oyuncunun ilgisini bu oyuna yöneltmeyi başardı.

Artık günümüzdeki video oyunları reklam stratejileri olarak çok farklı stratejiler deniyorlar. Kendi kendilerine ödüller verenler, olmayan paraları hediyeler ile dağıtanlar ve viral reklamcılık ile isimlerini akıllara kazdıran oyunlar. Fakat, The Last of Us 2 bu satış rakamlarını sonuna kadar hak ettiğini düşünüyoruz.

The Last of Us 2 Satış Rakamını Duymaya Hazır Olun

İlk oyununun PlayStation kullanıcıları üzerinde bıraktığı etkiyi yeni oyunuyla sürdürmek ve arttırmak isteyen geliştiriciler bu büyük hedeflerini başarmış gibi görülüyor. Çıkış yaptığı 1 hafta boyunca her yerde adını geçirmeyi başaran The Last of Us 2 ile ilgili satış rakamı verileri açıklandı.

The Last of Us 2 Satış Rakamı
The Last of Us 2 Satış Rakamı

Naughty Dog açıkladığı satış rakamlarının yanında kırılan rekorlar hakkında’da bilgiler verdi. The Last of Us 2 Satış Rakamlarını gösteren liste:

  • Günde ortalama 570 Bin satış,
  • Toplam 4 Milyon satış,

İlginizi Çekebilir: The Last of Us 2 Haberleri

Spider-Man oyununun 3,3 Milyon ile elinde bulundurduğu rekoru, The Last of Us 2 1 haftada 4 milyondan fazla üstün satış rakamları ile en çok satan PlayStation 4 unvanını alarak kırmış oldu. Artık günümüzde her çıkan oyunun bir önceki oyunların yüksek rekorlarını kırması oyun sevenlerin sayılarının arttığını gösteriyor.

The Last of Us 2 Hakkında

Salgın tarafından mahvolmuş Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptıkları tehlikeli yolculuktan beş yıl sonra Ellie ve Joel, Jackson, Wyoming’de kendilerine bir hayat kurdular. Enfekte canlılar ve hayatta kalan çaresiz insanların oluşturduğu tehditlere rağmen, hayatta kalan insanlardan oluşan ve gelişmekte olan bu toplumda yaşayarak nihayet huzurlu ve düzenli bir yaşama sahip olmayı başardılar.

The Last of Us 2

Vahşi bir olay sebebiyle bu huzur bozulduğunda Ellie, adaleti yerine getirmek ve intikam almak için amansız bir maceraya atılıyor. Ellie tüm sorumluları teker teker avlarken, yaptıklarının fiziksel ve duygusal açıdan yıkıcı etkileriyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

The Last of Us 2 Satış Rakamları ile elde ettiği rekorları kırmaya devam edecek gibi görülüyor. Merak ettiğiniz soruları aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. Aynı zamanda haber ile ilgili düşüncelerinizi duymak istiyoruz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın