The Witcher 3: Wild Hunt, Online Rekoru Kırdı

The Witcher 3: Wild Hunt, Online Rekoru Kırdı

The Witcher 3: Wild Hunt Online Rekoru Kırdı, bu başarının arkasında Netflix’de yayınlanan The Witcher dizisinin etkisinin çok yüksek olduğu görülüyor.

The Witcher 3: Wild Hunt, oyunla arasının pek iyi olmayanların bile sevebileceği başarılı bir yapım. 2015 yılında ilk çıktığı zaman PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve Steam gibi platformlar’da milyonlarca oyuncuya ulaşmıştı. Fakat zaman geçti oyuncuların ilgisi yavaş yavaş azalmaya başladı derken hiç kimsenin beklemediği bir olay yaşandı.

Netflix üzerinden yayınlanan The Witcher adlı dizi bu evreni anlatıyor ve henüz ilk sezonunda olmasına rağmen oyun uyarlamasına etkisi çok büyük oldu. Günümüzde’ki reklam stratejileri değişti fakat bu 5 yıllık oyunu tekrar canlandırmak adına dizi çıkardıklarını düşünmeyin. Dizi hikayesi ve başarısı ile zaten çıkacaktı, ekstradan oyunu tekrar hareketlendirerek daha hızlı bir yükseliş yakaladı.

CD Projekt Red’in Topluluk Lideri Marcin Momot paylaştığı fotoğrafta Steam üzerinden The Witcher 3: Wild Hunt oyununda 98,835 bin kişinin eş zamanlı olarak oyunu oynarken aynı zamanda bir online rekoru kırmış oldular.

The Witcher 3 bu Rekoru Diziye Borçlu

The Witcher 3: Wild Hunt, Online Rekoru
The Witcher 3: Wild Hunt, Online Rekoru

Netflix’de yayınlanan The Witcher 3 dizisi Andrzej Sapkowski’nin efsaneleşmiş roman serisine uzanıyor. 20 Aralık 2019 tarihinde ilk bölümünün yayınlanmasının ardından büyük ilgi görmeye başladı. Bu dizinin oyuna olan etkisi aynı hikayeyi ve karakterleri barındırmasından kaynaklanıyor.

The Witcher 3: Wild Hunt oyunundaki hikayenin aksine dizinin sorumlusu Sapkowski romanlarını merkeze aldıklarını söylemişti. Bu denli başarı sonrasında oyun serisine yeni bir oyun geleceği kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat çeşitli telif sorunları yüzünden yeni oyun gecikebilir veya hiç gelmeye bilir.

Daha önceki bir çok yapımdan gördüğümüz başarılardan sonraki düşüşleri tekrar görmemek ümidiyle tüm gelişmeleri takip ediyoruz. Netflix’in en yüksek IMDb puanına sahip olan The Witcher dizisi bir süre daha bu başarısını oyunla paylaşmaya devam edecek.

3
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.