e
sv

TikTok adlbrty Hesabı

794 Okunma — 31 Temmuz 2021 13:04
TikTok adlbrty Hesabı
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TikTok adlbrty Hesabı, Türkiye’ye sığınmacı olarak gelen göçmen Suriyelinin çektiği tacizci ve sapıkça videolardan dolayı araştırılmaya başlandı. Sosyal medya platformlarında bu kişinin videoları oldukça tepki çekmeye başladı. Gizlice insanları sokakta, parkta ve toplu taşıma araçlarında çeken bu adamın paylaşımları çok tepki görüyor. Ülkemize sığınmacı olarak gelen bir insanın vatandaşlarımızın yaşama şekline karışması ve bunu tacizle karışık alaycı üslupla çekip paylaşması bizi sinirlendirdi. Kendi ülkesindeki dertlerden kaçanlar bizim ülkemizde bize dert olmaya çalışması da ayrı bir ironidir. Etnik kültürlerini unutmadan kaçtıkları ülkedeki şartları burada da yaşamaya çalışmaları aslında onların buraya gelme amaçlarını da düşürüyor. adlbrty ismiyle oluşturduğu TikTok hesabı üzerinden yaptığı diğer paylaşımları görenler bunun bir ilk olmadığını söylüyorlar. Haber sitesi değiliz olayı tabi ki detaylandırmayacağız fakat tepkisiz de kalmak istemiyoruz.

TikTok Adlbrty Hesabı

TikTok platformu ülkemizde ve dünyada çok yaygın kullanılmaya başlanan bir kısa video düzenlemeleri yapıp paylaşılan platform haline geldi. Genellikle bir şarkının arka planına onunla uygun dans figürleri veya eğlenceli videolar çekilmesi platformu her yaş gurubun tercih edeceği bir mekan haline getirmişti. Son zamanlarda ülkemizde kadınların gizlice çekildiği ve bu durumun taciz olduğunun gerçeğini biz biliyoruz. TikTok Adlbrty isimli bir hesap Türkiye de bindiği bir minibüsün içerisindeki kadını arkadan çekerek dar pantolon giymenin İslam da yeri yoktur gibi bir şey yazarken aynı zamanda güldüğünü de görüyoruz.

Sayfanın arka arkaya şikayetler alması sonrasında hesabının kapatıldığını bildirmemiz gerekiyor. Fakat farklı kullanıcı adlarıyla açılan hesaplar bu kişinin yaptığı paylaşımları tekrar ederek aslında bu olayları da unutmamızı sağlıyor. Kişi hakkında herhangi bir yakalama kararı çıkartıldığını henüz görmedik. Fakat en yakın zamanda yaptığı suçun cezasını en ağır şekilde ödemesini bekliyoruz. Özellikle ülkemize gelen sığınmacıların Anayasaya karşı işledikleri suçlar haricinde etnik kültürümüze de aykırı yapılan hareketlerinin birer suç olması gerektiğini düşünmekteyiz. Bazen istenerek yapılan hareketlerin sonuçlarının daha da büyüyebileceğine şahitlik ettik. TikTok Adlbrty Hesabı paylaşımlarının incelenerek teknolojik cihazlarının da inceleme altına alınması gerekmektedir. Aynı zamanda sınır dışı edilmesi gerektiğini de savunun büyük kitleler bulunuyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

TikTok Adlbrty Olay Video Paylaşımı


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

TikTok adlbrty Hesabı