TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum ve Göremiyorum

 TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum ve Göremiyorum
Okunuyor TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum ve Göremiyorum

TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum ve Göremiyorum şeklindeki şikayetlerin sayısı çok artmaya başladı. 2021 yılında TikTok uygulamasında canlı yayın izlemeye çalıştığınız zaman izlenmiyor ve gösterilmiyor problemlerini araştırdık. Bu sorun daha önce karşılaşılmamış bir hataya sahip. Normalde bu gibi ciddi problemler bu tür uygulamaların ilk çıktığı zamanlarda veya büyük güncellemelerin ardından görülebilmektedir. Fakat TikTok uygulamasına şuanda herhangi bir güncelleme gelmemesine rağmen bir anda kullanıcılar başka kullanıcıların açtıkları canlı yayınlara erişememe problemleri yaşamaya başladılar. Bize gelen TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum ve göremiyorum gibi şikayetlerin artması üzerine konuyu araştırdık.

TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum

TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum, uygulamada hesabı bulunana kullanıcılar başka kullanıcıların açtıkları canlı yayınlara girememesine sebep olmaktadır. Her kullanıcıda görülmeyen bu sorun kullanıcılardan kaynaklı olduğu düşünülüyor. Çünkü uygulamanın sebep olduğu bir hata olsaydı herkesin başına gelirdi bu durum. Fakat canlı yayın izleyemiyorum gibi şikayetler 10 kullanıcıdan 5’inin karşılaştığı bir durum. Bu sebeple sorunun kaynağını kullanıcılarda arıyorlar. Yurt dışı içinde bir araştırma gerçekleştirdik ve onlarda da bu durumun olduğunu tespit ettik. Güncellemenin ardından böyle bir hata başlasaydı bazı çakışan dosyaların veya eksik güncellemelerin sebep olabileceğini düşünebilirdik. TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum sorununun sebebi aslında çok daha farklı.

Bu hatalarla karşılaşan kullanıcılar uygulamanın çöktüğünü dahi düşünebiliyorlar. 2021 yılında canlı yayınlara girememenizin sebebi henüz resmi olarak açıklanmadı. Bunun nedeni de büyük bir sorun olmadığı için uygulama imajını zedelememek adına hiç bir açıklama yapmıyor. Çünkü yapacakları bir açıklama veya duyuru sonrası tüm haber siteleri bu durumdan bahsedecek ve imajı zedelenecek. Zaten her kullanıcının da yaşamadığı bir problem olması durumu hafifletmeyi sağlıyor. TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum sorunu bugünden itibaren çözülmüştür. İlerleyen günlerde yine bu gibi durumlarla karşılaştığınız zaman sizlere güncel bilgileri aktaracağız.

TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum
TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum

TikTok Canlı Yayınları Göremiyorum

TikTok Canlı Yayın Göremiyorum şikayeti de İzleyemiyorum ile aynı hatadan meydana gelmektedir. TikTok kullanıcıları uygulamaya girdikleri zaman paylaşılan videoları sorunsuz izleyebiliyorlar. Fakat bir kullanıcının açtığı canlı yayını göremiyorlar. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu problem şuan için çözülmüş durumda ama nedeni açıklanmadığı için tekrarlanmayacağı anlamına da gelmiyor. Her halükarda tekrarlansa dahi sizler açtığımız bu içeriğimizde güncel bilgileri aktarmaya devam edeceğiz. TikTok Canlı Yayın İzleyemiyorum şikayetlerine sebep olan durum uygulamanın sunucuları. Yaşanan aşırı canlı yayın tarifikleri nedeniyle böyle bir probleme sebep olmuş durumda.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın