TikTok CR Ne Demek? (Nedir?)

 TikTok CR Ne Demek? (Nedir?)
Okunuyor TikTok CR Ne Demek? (Nedir?)

TikTok CR Ne Demek? ve Nedir? kullanıcıların kafalarını kurcalayan bir soruyu cevapladık. Sıkça duyulmaya başlanan CR ne anlama geldiğini öğrenecek ve nereler de kullanıldığını bileceksiniz. Tüm merak edilen sorularınız cevaplandı. Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan TikTok üzerinden her gün binlerce yeni video paylaşılıyor. Çoğu popüler kanal paylaştıkları bazı videoların altında CR yazıyor ve birisini etiketliyorlar. Bunun ne anlama geldiğini çoğu TikTok kullanıcısı bilmiyor. Yurt dışındaki yabancıların da sıklıkla yaptığını gördüğümüz bu CR yazısının gerçek anlamını sizlere anlatıyoruz.

TikTok CR Ne Demek?

TikTok CR son zamanlarda popüler kanalların paylaştıkları videoların altında veya video içerisinde gördüğümüz bir yazıdır. TikTok uygulamasında kullanılan CR aslında Credit demektir. 2021 Yılında olduğu gibi bu platform çıktığından beri her gün yüzlerce farklı şarkı, dans ve video türü viral olarak yayılmayı başarıp bir akım haline geliyor. Bu akım videoları birinden esinlenildiği zaman esinlenen kullanıcının şikayet etmemesi ve haklarının korunması maksadıyla Credit yani CR yazılmaktadır. Bu yazı sonrasında videosu esinlenilen kişini profili de yazılabilmektedir.

TikTok CR alıntı yapılan ve esinlenilen bir videonun gerçek sahibini belli etmeye yaramaktadır. Siber Star olarak bizim videolarımızı çok beğendiniz ve aynısından çekmek istiyorsunuz. Fakat çekeceğiniz video tarafımca şikayet edilebilir, kapatılabilir veyahut hırsızlıkla suçlanabilirsiniz. Tüm bunların önüne geçmek için benden esinlendiğiniz videonun açıklamasına CR: Siberstar yazmanız halinde hem videonuzu izleyen kullanıcılara beni tanıttığınız için videonuz paylaşılabilir hale geliyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın