TikTok Kahvesi Tarifi – Nasıl Yapılır?

 TikTok Kahvesi Tarifi – Nasıl Yapılır?
Okunuyor TikTok Kahvesi Tarifi – Nasıl Yapılır?

TikTok Kahvesi Tarifi, Nasıl Yapılır? bilmeyenler için anlatıyoruz. Malzemeleri ile kahveyi çok kolay bir şekilde nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Milyonlarca kullanıcısı bulunan TikTok uygulamasında artık yalnızca müzikler ve kullanıcıları popüler olmuyor. Aynı zamanda burada yapılan kısa ve basit bazı tarifler’de bir akım haline dönüşerek popüler olabiliyorlar.

TikTok Kahvesi olarak adlandırılan Dalgona kahvesinin nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız. Aynı zamanda bazı küçük dokunuşlarla bu kahveyi daha güzel hale getirmenizi sağlayacak püf noktalarından’da bahsediyoruz.

TikTok Kahvesi Nasıl Yapılır? sorusunu soruyorsanız öğrenmek için en doğru yere geldiniz. Sizin için kahveyi yapmak isteyenlerin en çok sordukları bazı soruları’da cevaplayacağız.

TikTok Kahvesi Nasıl Yapılır?

TikTok Kahvesi olarak bilinen Dalgona kahvesi, kremsi hale gelene kadar hazır kahve tozu, şeker ve sıcak suyun eşit oranlarda çırpılması ve daha sonra soğuk veya sıcak süte eklenmesiyle yapılan bir içecektir. Bazen kahve tozu, kakao, ufalanmış bisküvi veya bal ile doldurulur.

TikTok Kahvesi Nasıl Yapılır?
TikTok Kahvesi Nasıl Yapılır?

Evde olan malzemelerle basit bir şekilde sıradanlaşan kahvelerin aksine daha yenilikçi bir kahve yapabilirsiniz.

TikTok Kahvesi Malzemeleri

TikTok Kahvesi yapmadan önce Malzemeleri eksiksiz olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için sizlere kahveyi yapabilmenizi sağlayacak önemli malzemelerin listesini önce veriyoruz. TikTok Kahvesi Malzemeleri:

  • 2 yemek kaşığı granül kahve
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 2 yemek kaşığı su
  • Yarım Bardak Süt
TikTok Kahvesi Malzemeleri
TikTok Kahvesi Malzemeleri

Granül Kahve Nedir?

TikTok Kahvesi Malzemeleri arasından çoğu insanın anlamadığı granül kahveyi kısaca anlatmak istiyoruz. Granül kahve, kahve çekirdeklerinin öğütme işleminden sonra endüstriyel işlemlerden geçmiş ve kahve niteliğini kayıp etmiş bir bir içecek türüdür. Dondurarak kurutma şeklinde öncelikle kahve belli bir zaman bekletilip, kahvenin suyunu yitirmesi sağlanıyor.

TikTok Kahvesi Tarifi

TikTok Kahvesi yaparken bunu videoya çekebilirsiniz veya en iyisi yapın ve tadını çıkartın.

TikTok Kahvesi Tarifi
TikTok Kahvesi Tarifi

Karşımı hazırlama kabı içerisine 2 kaşık granül kahve, 2 kaşık toz şeker ve en son 2 kaşık su koyun. Sonra bunları iyice karıştırarak hafif katılaşan kıvama getirin.

Bir bardağın yarısından biraz fazla süt doldurup sonra üzerine yaptığınız karışımı dökün. Afiyet Olsun.

TikTok Kahvesi Tarifi bu kadar basit, bunu daha eşsiz hale getirecek dokunuşları deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: TikTok Money Calculator Nedir?

İlginizi Çekebilir: TikTok Jeton Hilesi 2020

TikTok Kahvesi Nescafe ile Olur mu?

TikTok Kahvesi Nescafe ile Olur mu? sorusu çok fazla soruluyor. Toz kahve ile kıvamı yakalayamayacağınız için güzel olmayacaktır, bunun için tavsiye etmiyoruz. Fakat Nescafe markalı granül kahve çeşitleri ile bunu yapabilirsiniz. Örneğin; Nescafe Gold ile bu karışımı yapabilirsiniz.

TikTok Kahvesi Kaç Kalori?

TikTok Kahvesi yaparken içerisine koyulan granül kahve, süt ve şeker yüzünden kaç kalori olduğu merak ediliyor. Verdiğimiz tarifte TikTok Kahvesinin bir bardağında ortalama 205 kalori olduğu hesaplanmıştır.

TikTok Kahvesinin Gerçek Adı

TikTok Kahvesi olarak adlandırılan kahvenin gerçek adı Dalgona kahvesi‘dir.

Dalgona kahvesi, kremsi hale gelene kadar hazır kahve tozu, şeker ve sıcak suyun eşit oranlarda çırpılması ve daha sonra soğuk veya sıcak süte eklenmesiyle yapılan bir içecektir.

TikTok Kahvesi Şekersiz İçilir mi?

TikTok Kahvesi Şekersiz olarak yapılıp yapılmadığını merak edenler’de çok fazla. Bende şeker tüketimine dikkat eden birisi olmama rağmen bu kahve ne yazık’ki şekersiz önermiyorum.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın