TikTok Lite Nedir? (Ne Farkı Var?)

TikTok Lite Nedir? (Ne Farkı Var?)

TikTok Lite Nedir? Ne Farkı Var? TikTok Lite Nedir? TikTok Lite ile TikTok Uygulaması’nın Farkı Ne? TikTok Lite Nasıl İndirilir? TikTok eski adıyla Musical.ly olarak bilinen sosyal medya platformu anlık olarak Türkiye içerisinde 25 Milyondan fazla indirmeye sahip. Bu sayı yurt dışında Milyar barajını geçti. Peki TikTok zaten varken TikTok Lite Nedir? Neden Yapıldı? Sorularınızın cevapları çok basit. Alt başlıklarımıza bakmanız yeter.

TikTok Lite Nedir?

TikTok Lite Nedir?
TikTok Lite Nedir?

TikTok Lite dediğimiz hiçbir farkı olmadan TikTok uygulamasıdır. Aynı firma tarafından yapılmıştır. Aynı hesap ile giriş yapılabilir. Bazı animasyon ve geçişler dışında TikTok ile gözle görülür bir farkı yoktur. Aklınızdan geçtiğini duyar gibiyim. O zaman bu uygulama niye var veya bende TikTok yüklü bunu da indirmeli miyim?

TikTok Lite ile TikTok Uygulaması’nın Farkı Ne?

TikTok ile TikTok Lite uygulaması arasındaki en büyük fark aslında görselden çok yazılımsal, yapısal ve tasarımsaldır. Tasarım açısından bazı efektlerden yoksun olduğunu söylesek bile efektler sizin kullandığınız efektler değil videolar arası geçiş efektleri falan yani TikTok arayüzü. Yapısal ve yazılımsal kısımdaki farklara gelirsek TikTok 300 mb yer kaplarken TikTok Lite 30 mb yer kaplıyor. Daha az sistem belleği (ram) tüketiyor. Durum böyle olunca istekde fazla oluyor çünkü herkes çok üst düzey mobil cihazlar kullanamıyor.

TikTok Lite Nasıl İndirilir?

Aynı TikTok uygulamasını indirdiğiniz gibi İOS içerisinde App Store uygulama marketinde “ TikTok Lite “ diye aratarak veya Android işletim sisteminde Google Play Store uygulama marketinde gene “ TikTok Lite “ adı altında aratarak bulup indirebilirsiniz.

89
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.