TikTok Para Kazanma ve Para Çekme Nasıl Yapılır?

 TikTok Para Kazanma ve Para Çekme Nasıl Yapılır?
Okunuyor TikTok Para Kazanma ve Para Çekme Nasıl Yapılır?

TikTok para kazanma tüm dünyada popüler olmaya başlayan bir olgu, yediden yetmişe herkes cep telefonuna TikTok programını indirebilir ve ilginç olmaya çalışarak takipçiler kasmaya başlayabilir. Ancak burada dikkat edilecek şey, milyonlarca takipçi olsa da TikTok platformu, kullanıcılara para vermez, canlı yayın açan kişi, sevilirse onu takip edenler, hesap sahibinin kendisine para gönderebilirler.  Gönderilen paralar jeton olarak adlandırılıyor. İnsanlar TikTok hesabı açarlar ve akla hayale gelmedik şeyleri özel yaşamlarında canlı yayın yaparak paylaşırlar. Bu da onlara takipçi kazandırır ama takipçilerin hiç biri jeton, hediye veya para göndermezse, canlı yayını açan hesap sahibi hiç bir şey kazanamıyor. İşin diğer yönü de örneğin 30 dolar kazanana dek para çekme talebinde bulunamıyorsunuz. Ayrıca TikTok platformu, kazancınızın yüzde 70-75’ini kendisi alıyor. Örneğin 100 dolar paranız birikse bunun 70 dolarını TikTok platformu alıyor ve size 30 dolarını gönderiyor. Bu gönderimi de, belirteceğiniz IBAN ve banka BIC adresine 12-15 gün içinde gönderiyor. Yani diğer sosyal ağlar gibi olmayan TikTok, bir yandan herkesin kendini ifade etmesi için özgür paylaşım yapabilme olanağı sunan bir platform görevi görürken, öte yandan ortaya milyonlarca çöp paylaşım çıkıyor. Bu paylaşımların büyük bölümü, insanlara bir şeyler vermeyen, saçma sapan paylaşımlar oluyor. Başka bir ifade ile TikTok para kazanma yolu, özgün ve karşı tarafta ses getirecek paylaşımlar yapmaktır. Böyle bir yaklaşım size  kazanç getirecektir. Elbette fenomen olmayı başaran, milyonlarca takipçisi olan ve bu yoldan çok para kazanan kişi sayısı az değildir. Bakkalı köylüsü çiftçisi öğrencisi öğretmeni ustası çırağı herkes, kendi hayatında özel ve paylaşmaya değer bir şeyleri ortaya çıkarıp canlı yayında paylaşarak, para kazanmaya, karşıdan hediye beklemeye başlayabilir.  Genellikle bin takipçisi olan insanlar para kazanmaya -biriktirmeye başlayabiliyor. Sevilince de takipçi sayıları artıyor ve canlı yayınlar sık olmaya başladıkça da insanlar bu kişilere hediyeler göndererek onlara para kazandırıyorlar.  Canlı yayın açana merhaba demek için 10 jetonunuz gider, çay göndermek isterseniz 50 jeton harcarsınız.  65 jeton 7 lira, 330 jeton 35 lira, 1321 jeton 135 lira olarak gidiyor. Bunlar size gönderildiğinde bu kez kazanan siz oluyorsunuz.

TikTok Para  Çekme Nasıl Yapılır?

Kazancınız, kesintilerden sonra 30 dolar üstüne çıktığında, yani yaklaşık olarak 240 TL üstüne çıktığında paranızı, banka hesabınıza TL olarak çekebiliyorsunuz. Zaten TikTok platformu, tüm işlemleri cep telefonunuzdan kolayca yapabilmeniz için sizi yönlendiriyor. Bankanız hangisi ise o bankanın bir BIC hesabı oluyor ve bunu da arama motorlarına bakarak bulabiliyorsunuz. Papara için farklı enpara için farklı Akbank için farklı BIC kodu bulunuyor. Bu kodu ilgili alana girip, ardından IBAN bilgisi ad soyadı ve adresinizi de girdikten sonra TikTok size net olarak ne kadar para göndereceğini yazıyor ve sizden onay bekliyor. Siz onay verince de 12-15 gün içinde ( iş günü) paranız ilgili hesaba yatıyor. Bir kaç kez yatırma işleminden sonra para artık 3 güne kalmadan hesabınıza geçebiliyor. Siz sevilen bir hesap sahibine, canlı yayın açtığında örneğin 65 jeton gönderirseniz ortalama 5 lira para kazanır ve bu 5 liranın 3.5 lirasını TikTok alır. Geriye de 1.5 TL kazanç kalır. Bu hediyeyi canlı yayında günde 100 kişinin gönderdiğini düşünün, bu durumda günde net 150 TL ayda 4.500 TL ek geliriniz olabilir.

Şimdi Yeteneğinizi Keşfedin ve TikTok Para Kazanma Yoluna Giriş Yapın

Youtube, Facebook vs sosyal platformlardan kazandığınız para az ise ya da hiç kazanmıyorsanız, güvendiğiniz bir yeteneğinizi sergilemek için TikTok platformunu deneyebilirsiniz. Açtığınız canlı yayını, dünyadaki internetteki birkaç  milyar insanın izleyebilme ihtimalinin olacağını da hesaba katarak paylaşımlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Bu yolla TikTok üzerinden ayda 10 bin lira kazananlar da var, 100 bin lira kazananlar da var, 1 milyon dolar kazananlar da var. Ayrıca bir sürü paylaşım yaparak hiç beğenilmeyen ve tek kuruş kazanmayanlar da var.

Kendimi Göstermek İstemiyorum ama TikTok’tan Para Kazanmak İstiyorum

 Eğer kamera karşısına geçmek istemiyorsanız, kendini göstermeden TikTok para kazanma yöntemlerini arıyorsanız,  abuk sabuk hareketler yapan insanları görüp bu işten vazgeçmek üzereyseniz, o halde hiç kendinizi göstermeden TikTok para kazanma yolunu bulabileceğiniz başka bir yöntem daha var. O da TikTok için başkalarının videolarından kolaj hazırlayıp sunmak. Hemen internete girerek OpenShot video editör sitesine giderek, ücretsiz video editleyerek, takipçiler kasabilir ve hediyeler almaya başlayabilirsiniz. Video Editleme işlemini nasıl yapacağınız bilmiyorsanız bu sitede programı nasıl basit bir şekilde kullanacağınızı gösteren eğitim videoları var. Kolay yapmak için, videoların ekran kaydını almanızı sağlayan Az screen Recorder programını yine telefonunuza indirebilirsiniz. Bu programı Google Play üzerinden indirin. Kolajları oluşturmak için, Türkiye TikTok videolarını değil, yabancı kaynaklı videolardan kolajlar oluşturmanız, ileride başınızın ağrımaması için gereklidir. Hem paylaşımlarınız, dünya genelinde olacağı için yani evrensel olacağı için dolar kazanma şansınız da katlanır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL