TikTok Red Flag Nedir?

 TikTok Red Flag Nedir?
Okunuyor TikTok Red Flag Nedir?

TikTok Red Flag nedir? kullanıcıların son zamanlarda en merak ettikleri soruların başında gelmektedir. Ekranda yer alan red flag isimli kırmızı bayrak ikonunun tam olarak ne işe yaradığını ve hangi amaçla orada olduğunu bilmeyenler için açıklıyoruz. Günümüzün en popüler ve en büyük sosyal medya platformlarının başında gelen TikTok uygulaması bir birinden farklı yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Aynı zamanda mevcut özelliklerini de geliştirerek kullanıcıların daha çok hoşuna gidecek ve işe yarar hale getiriyor. Son zamanlarda TikTok uygulamasına girenler Red Flag isimli bir kırmızı bayrak ikonunu ana sayfalarında görmeye başladılar.

TikTok Red Flag (Kırmızı Bayrak) Nedir? 🚩🚩🚩

TikTok uygulamasında kırmızı bayrak olarak bilinen Red Flag oldukça fazla videoda karşımıza çıkan bir simge olmaya başladı. Bunun yer aldığı videoların anlamı ve ne işe yaradığı herkes tarafından merak ediliyor. İçerik üreticileri de bazen kendi içeriklerinde kırmızı bayrak olduğunu görüyor veya kendilerinin ürettiği hangi içeriklere red flag eklenmesi gerektiğini düşünüyorlar. Tüm bu kafa karışıklıklarını gidermek için sizlere basitçe bunun anlamını anlatacağız.

ikTok Red Flag (Kırmızı Bayrak)
ikTok Red Flag (Kırmızı Bayrak)

TikTok Red Flag ikonu izleyicilerin zararlı veya kötü davranış içerebileceği düşünülen videolara konulmaktadır. Yani bir video da kırmızı bayrak görüyorsanız onun anlamı video içerisinde kötü davranışlar olabileceği anlamına gelmektedir. Bu mimleme tüm sosyal medya platformlarında kullanılmaya başlandı. Özellikle yurt dışında bazı içerik üreticileri kendi videolarında kötü davranış olabileceğini düşündüklerinde red flag koyarak izleyicileri uyarıyor. Fakat genel anlamda videonun içeriği kontrol edilerek sistemsel olarak otomatik bir şekilde uygulama tarafından da red flag konulabilmektedir.

İçerik üreticilerinin red flag kullanımı hakkında çeşitli uyarılar yapıldı. Eğer paylaştığınız videolarda kötü bir davranış olduğunu düşünmüyorsanız siz bu kırmızı bayrağı kullanmayın. Kullanıcılar üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Eğer gerçekten kötü bir davranış bulunuyorsa kırmızı bayrağı kullanmaktan kaçınmayın çünkü bu durumda kullanıcılar üzerinde kötü bir etki yaratabilmektedir.

Red Flag Videoları: TikTok Akımı

Red Falg yani kırmızı bayrağın olumsuz ve kötü unsurlar içeren videolara konulduğunu söylemiştik. Yurt dışında bu konuda bazı mizah amaçlı akımlarda başlamış durumda. Mesela yemek yerken su harici tüm içerikler “red flag” yani olumsuz içeriktir gibi çeşitli mizahi videolar da yapılmaktadır. Ülkemizde de bu akım başladı ve büyümeye devam ediyor. Detaylarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
1,234 okunma
okunma2453
0 yorum