TikTok Video Kaydetme Yok, Neden? (2023)

 TikTok Video Kaydetme Yok, Neden? (2023)
Okunuyor TikTok Video Kaydetme Yok, Neden? (2023)

Merhaba TikTok kullanıcıları, uygulamaya girip beğendiğiniz bir videoyu indirmeye çalıştığınızda “Kaydetme Yok” şikayetini de araştırmaya başlıyorsunuz. Popüler sosyal medya platformunda neden artık video indirme yani kaydetme özelliğinin kalktığını merak edenler ve nasıl indirebileceklerini araştıranlar için bu rehber hazırlandı. Hem sorunuzu cevaplayacağız hem de videoları nasıl indirebileceğinizi anlatacağız. Ülkemizde ve dünya da milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler sosyal medya platformları arasındaki TikTok son gelen güncellemelerin ardından kullanıcılarına sunduğu Video Kaydetme özelliğini kaldırdı.

Lakin bilindiği gibi TikTok platformunda çok fazla içerik üretiliyor ve popüler uygulama da buradan video kaydedip farklı platformlarda paylaşan kullanıcılardan ücretsiz reklam yapmak adına, videoların sonuna kendi reklamlarını yerleştiriyorlardı. Lakin son zamanlarda bu durumun da önüne geçilmeye başlandığı gündemdeydi. TikTok Video Kaydetme Yok şikayetlerinizi değerlendirerek hazırladığımız içeriğimizde her detaya yer ayırdık.

TikTok Video Kaydetme Yok, Neden?

TikTok da artık beğendiğiniz bir video varsa onu kaydedemiyoruz yani indiremiyoruz. Lakin bu durum geçici bir durum, kısa süre sonra tekrar video indirme özelliği açılacak. Bilindiği gibi insanlar bu uygulamada hazırlanan ve popüler olan videoları rahatlıkla cihazlarına indiriyor ve sonrasında TikTok uygulamasının koyduğu filigranı kaldırarak farklı platformlarda paylaşabiliyorlardı. Bu durumun önüne geçmek adına tekrar özelliği gözden geçirerek yenilemeye karar verdiler. Hem başka uygulamalar aracılığıyla filigranların videolardan kaldırılmamasını sağlamak hem de bu platform da üretilen içerikleri farklı platformlara aktaranlardan reklam elde etmek amacıyla yenileme çalışmaları yapıldığı söylenmekte.

TikTok Video Kaydetme Yok, Neden? (2023)
TikTok Video Kaydetme Yok, Neden? (2023)

Şuanda geçici süreyle kapatılan özelliği tekrar açmak sizin elinizde değil. Bir süre sonra güncelleme veya yamalarla birlikte kullanıma açılacak. O zamana kadar yardımcı program aracılığıyla videoları indirebilirsiniz. Bu konu hakkında da detaylı bir içerik hazırlayacağız. Hem filigran olmadan hem de herhangi bir bağlantıyı kopyalamadan bazı ücretsiz uygulamalar aracılığıyla TikTok videolarını kaydedebileceksiniz. Şimdilik herkese keyifli günler dileriz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın