e
sv

Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir? (2023)

380 Okunma — 04 Ocak 2023 14:30
Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir?
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir? (2023) için en hızlı şekilde bilgiye ulaşmanızı sağlayacak olan bu rehber niteliğindeki içeriğimiz sürekli olarak güncel tutulmaya devam edilecek. Böylelikle konuyla ilgili ne zaman bir araştırma yapsanız bu yazımız hakkındaki işinize yarayacak olan detaylı bilgilere buradan erişebileceksiniz. Eğer cevaplanmamış konu hakkında bir sorunuz varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir? genellikle hile programları kullananlar cihazlarına dosya indirip kurdukları zaman bu 2 virüsün cihazlarında aktif olarak çalıştığını görüyorlar. Bu Trojan virüslerini silmek istedikleri zaman bazen anti virüs programları dahi işe yaramayabiliyor. Eğer sizde cihazınıza indirdiğiniz herhangi bir virüslü dosya ile Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB tarzındaki virüslere bulaştıysanız ve nasıl silebileceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu tür virüslere bulaşmamak adına indirdiğiniz dosyalara dikkat ediniz.

Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir?

Virüsten koruma yazılımı bilgisayarda Trojan:MSIL/CryptInject.AY!MTB’nin varlığını algıladığında, kullanıcıların sorunları çözmek için hemen harekete geçmesi gerekir. Yalnızca virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma gibi güvenilir ve etkili güvenlik araçlarını kullanarak virüs bulaşmış makinede tam bir tarama yapılması önerilir. Tarama işlemini başlatmak için lütfen aşağıdaki araçları indirin ve kullanın:

 • Combo Cleaner for Windows
  Bu yazılım hem antivirüs hem de sistem optimizasyon özelliklerini birleştirir. Bilgisayar virüsleriyle mücadele etmek ve sistemin sağlığını korumak için kullandığı özel yöntem, bu programın satış noktasıdır.
 • Windows Defender/Windows Güvenliği (Windows 8 ve 10/11) Windows
  için bu yerleşik güvenlik yazılımı en son antivirüs korumasını sağlar. Program sisteme entegre olduğu için hemen çalışır ve Windows başladığı andan itibaren bilgisayarı korumaya başlar.
 • Microsoft Security Essentials (Windows 7 ve Vista)
  Microsoft Windows Vista veya daha eski sürümlerin kullanıcıları, bu verimli güvenlik uygulamasını kullanarak bilgisayarı virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı özgürce tarayabilir.
Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir?
Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir?

1. Herhangi bir virüs taraması yapmadan önce lütfen Windows sisteminizde Sistem Geri Yüklemeyi devre dışı bıraktığınızdan emin olun .

2. Ardından, Windows’u Ağ ile Güvenli Modda başlatmamız gerekiyor . Bu, kötü niyetli kodun çalışmasını engelleyecektir.

3. Bilgisayarı Ağ ile Güvenli Modda başlattıktan sonra, lütfen bilgisayarı yukarıda belirtildiği gibi önerilen anti-virüs programını indirin ve tarayın.

4. Trojan:MSIL/CryptInject.AY!MTB’nin tamamen ortadan kaldırıldığından emin olmak için bilgisayarı birden fazla virüs tarayıcısı ile kontrol etmenin bir zararı yoktur.

Trojan Nedir?

Truva atı (Trojan), bilgisayar yazılımı bağlamında Truva atı zararlı program barındıran veya yükleyen programdır. (Bazen “zararlı yük” veya sadece “truva” ibareleriyle de nitelendirilmektedir.) Terim klasik Truva Atı mitinden türemiştir. Truva atları masum kullanıcıya kullanışlı veya ilginç programlar gibi görünebilir ancak yürütüldüklerinde zararlıdırlar.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir? (2023)