Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir?

 Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir?
Okunuyor Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir?

Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir? genellikle hile programları kullananlar cihazlarına dosya indirip kurdukları zaman bu 2 virüsün cihazlarında aktif olarak çalıştığını görüyorlar. Bu Trojan virüslerini silmek istedikleri zaman bazen anti virüs programları dahi işe yaramayabiliyor. Eğer sizde cihazınıza indirdiğiniz herhangi bir virüslü dosya ile Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB tarzındaki virüslere bulaştıysanız ve nasıl silebileceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu tür virüslere bulaşmamak adına indirdiğiniz dosyalara dikkat ediniz.

Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir?

Virüsten koruma yazılımı bilgisayarda Trojan:MSIL/CryptInject.AY!MTB’nin varlığını algıladığında, kullanıcıların sorunları çözmek için hemen harekete geçmesi gerekir. Yalnızca virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma gibi güvenilir ve etkili güvenlik araçlarını kullanarak virüs bulaşmış makinede tam bir tarama yapılması önerilir. Tarama işlemini başlatmak için lütfen aşağıdaki araçları indirin ve kullanın:

  • Combo Cleaner for Windows
    Bu yazılım hem antivirüs hem de sistem optimizasyon özelliklerini birleştirir. Bilgisayar virüsleriyle mücadele etmek ve sistemin sağlığını korumak için kullandığı özel yöntem, bu programın satış noktasıdır.
  • Windows Defender/Windows Güvenliği (Windows 8 ve 10/11) Windows
    için bu yerleşik güvenlik yazılımı en son antivirüs korumasını sağlar. Program sisteme entegre olduğu için hemen çalışır ve Windows başladığı andan itibaren bilgisayarı korumaya başlar.
  • Microsoft Security Essentials (Windows 7 ve Vista)
    Microsoft Windows Vista veya daha eski sürümlerin kullanıcıları, bu verimli güvenlik uygulamasını kullanarak bilgisayarı virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı özgürce tarayabilir.
Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir?
Trojan:MSIL/CryptInject ve Win32/CryptBot!MTB Virüsleri Nasıl Silinir?

1. Herhangi bir virüs taraması yapmadan önce lütfen Windows sisteminizde Sistem Geri Yüklemeyi devre dışı bıraktığınızdan emin olun .

2. Ardından, Windows’u Ağ ile Güvenli Modda başlatmamız gerekiyor . Bu, kötü niyetli kodun çalışmasını engelleyecektir.

3. Bilgisayarı Ağ ile Güvenli Modda başlattıktan sonra, lütfen bilgisayarı yukarıda belirtildiği gibi önerilen anti-virüs programını indirin ve tarayın.

4. Trojan:MSIL/CryptInject.AY!MTB’nin tamamen ortadan kaldırıldığından emin olmak için bilgisayarı birden fazla virüs tarayıcısı ile kontrol etmenin bir zararı yoktur.

Trojan Nedir?

Truva atı (Trojan), bilgisayar yazılımı bağlamında Truva atı zararlı program barındıran veya yükleyen programdır. (Bazen “zararlı yük” veya sadece “truva” ibareleriyle de nitelendirilmektedir.) Terim klasik Truva Atı mitinden türemiştir. Truva atları masum kullanıcıya kullanışlı veya ilginç programlar gibi görünebilir ancak yürütüldüklerinde zararlıdırlar.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın