e
sv

Türkiye İnsansız Tank Yapmaya Hazırlanıyor

1206 Okunma — 22 Şubat 2018 10:55
Recep Tayyip Erdoğan Türkiye İnsansız Tank ve Hava Araçları Üretimi
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Afrin de aktif olarak görev yapan zırhlı araçların tamamı bizim üretimimiz. Tehdit oluşturan düşmanlarımız sayesinde silahlı ve silahsız hava araçları üretmeye başladık. Şimdi sırada İnsansız Tank üretmemiz gerekiyor ve bunu başaracağız.” sözlerini 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısının gerçekleştiği Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Kongre Merkezinde bu sözleri ile büyük yankı yarattı.

Ayrıca Değindiği diğer konu başlıkları.

 • Savunma Sanayimizde Yapacağımız ve Yaptığımız Hamleler

Türkiye Cumhuriyetinin 2002 yılında 66 savunma projesi vardı fakat %20 yerlilik oranına sahipti. 2017 Yılında 600’den fazla projeyi %65 yerlilik oranında üretir olduk. Afrin’e yolladığımız bütün zırhlı araç taşıyıcıları bizim yerli üretimimiz. Vatanımıza tehdit oluşturan kötü komşular sayesinde yerli üretime daha büyük yatırımlar yapmaya başladık yoksa bir insansız hava aracımız düşme korkusuyla hareket ederdik. Artık teknolojilerimizi kendimiz geliştirip en büyük olma yolunda ilerleyeceğiz.

GELECEĞİMİZ HALKIMIZ

“Yaşadığımız dünya gün geçtikte büyük değişimler yaşıyor. Ayrıca Teknolojik ve ekonomik değişimlerin yanı sıra siyasi oluşumlarda bir o kadar hızlanıyor. 2033 hedefimiz ileri vizyonlarımızın alt yapısını oluşturmaktadır. Sizlerden en az 3 çocuk isterken genç nüfusu korumak için söylüyordum. Bilindiği gibi ekonominin ve her şeyin kaynağı insan yani halktır. Neslimizi genç tutmak ülkemizi daha ilerilere taşıyacaktır.”

 


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Türkiye İnsansız Tank Yapmaya Hazırlanıyor