Twitch Prime Abone Olma (Bedava) 2021

Twitch Pirme özelliği, Twitch tarihi göz önüne alınırsa yeni eklenen bir özellik olarak kabul edilebilir. Bu özellik sayesinde sevdiğiniz bir yayıncıya bedava abone olabiliyorsunuz. Bu işlemin nasıl halledildiğini sizlere tek tek makalemizde açıkladık. Twitch Prime özelliği ile ilgili genel olarak bütün bilgileri makalemizde bulabilirsiniz.

Twitch Prime Abone Olma (Bedava) Nedir?

Twitch Prime dediğimiz şey aslında Amazon Prime olarak geçiyor. Herkes devasa Amazon şirketini biliyordur. Amazon son dönemde Prime ismine sahip büyük bir kampanya başlattı. Bu paketin ilk ayı bedava ve diğer her ay aylık sadece 8 TL olarak işlem alınır. Bu büyük Prime paketinin içerisinde sadece Twitch Prime olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Twitch Prime Abone Olma (Bedava) Nedir?
Twitch Prime Abone Olma (Bedava) Nedir?

Twitch Prime içerisinde ilk olarak Prime Video dediğimiz bir servis vardır ve bu servise sınırsız erişim hakkı kazanırsınız. Prime Video dediğimiz servis Netflix ile tamamen aynı mantık ile işleyen bir dizi, film ve belgesel izleme platformudur. Prime Video ve Netflix gibi platformları kullanarak korsan ile mücadele edebilirsiniz. Amazon Prime içerisinde ek olarak Prime Teslimat özelliği bulunur.

Reklam Alanı

Bu demektir ki eğer Prime üyeliğiniz var ise ve büyük alışveriş sitesi Amazon içerisinden bir alışveriş yapacaksanız bazı ürünlerde aynı gün teslimat ve tüm ürünlerde ücretsiz kargo elde edersiniz ve tabi en son servis ise Twitch Prime servisidir. İlk ay bedava olmasının dışına bütün Prime paketine her ay 8 TL verdiğiniz için Amazon sevdiğiniz ve takip ettiğiniz bir Twitch yayıncısına bedava abone olma özelliği sağlar.

Ek olarak Twitch Prime servisine bağlı olan Prime Gaming özelliği ile belli dönemlerde bedava oyun veya oyun içi parada oyunculara belli dönemlerde hediye edilir. Aslında geniş açıdan bakarsanız aylık 8 TL para için bunlar çok fazla servis. Sırf Prime Video tek başına bundan daha fazla eder. Rakibi Netflix en ucuz paketini 17 TL gibi bir fiyattan satıyor.

Twitch Prime Abone Olma (Bedava) Nasıl Yapılır?

Twitch Prime Abone Olma (Bedava) Nasıl Yapılır?
Twitch Prime Abone Olma (Bedava) Nasıl Yapılır?

Twitch Prime ile abone olma işlemi çok basittir. Öncelikle bir Prime hesabınız olması lazım. Google içerisinde Amazon Prime diye aratarak çıkan Amazon yetkili web sitesinden Prime üyeliği başlatabilirsiniz. İlk ay bedava olduğu için sadece kartınızı test amaçlı olarak 1 TL çekip parayı geri yatırır. Bir sonraki ay düzenli olarak 8 TL para çeker. Bu işlemi yaptıktan sonra Twitch hesabınıza giriniz. Sağ üst tarafta kutucuklar var. Onların en solundakine tıkladığınız zaman Prime üyeliği dene isimli bir sekme göreceksiniz. Oradan Twitch hesabınız ve Prime hesabınızı birbirine bağlayabilirsiniz ve ek olarak Google içerisinde Prime Video diye aratarak Prime hesabınız girip film ve dizileri izleyebilirsiniz.

Reklam Alanı

Twitch Prime Abone Olma (Bedava) Para Gider mi?

Twitch Prime ya da genel olarak bütün Prime üyeliği ilk ay bedava diğer aylar ise düzenli aylık 8 TL gibi bir ücretlendirmeye sahiptir. Bu paranın aldığınız servisler yanında çok yüksek bir değeri olmadığını düşünüyorum. Twitch Prime gibi üyelikler normalde dolar bazlı satılır ve bu bizim ülke için pek hayırlı olmaz. Amazon Türkiye için özel fiyat çekmiş. Bu tarz fırsatları kaçırmazsak bütün platformlara aynı özellik gelebilir.

Twitch Prime Abone Olma (Bedava) Normal Aboneliğin Farkları

Twitch Prime Abone Olma (Bedava) Normal Aboneliğin Farkları
Twitch Prime Abone Olma (Bedava) Normal Aboneliğin Farkları

Bir Twitch yayıncısına normal abonelik 38 TL civarındadır ve sadece abonelik özelliği elde edersiniz. Twitch Prime ile abone olmak ise size bahsettiğim tonla özellik ile beraber gelir. Hatırlatmam lazım ki Twitch Prime ile sadece bir yayıncıya ücretsiz abone olabilirsiniz. Her ay bu başka bir yayıncı ile değişebilir veya aboneliğinizi aynı yayıncı için kullanabilirsiniz. Prime ile abone olmanın Tier 1 abonelikten hiçbir farkı yoktur. Ek olarak Prime özelliklerini almanın dışında Twitch içerisinde Prime logosu alırsınız.

3
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.