e
sv

Twitch TV Gözaltı Operasyon İsim Listesi (Yayıncılar) 2022

762 Okunma — 18 Mayıs 2022 14:05
Twitch TV Gözaltı Operasyon İsim Listesi (Yayıncılar) 2022
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitch Gözaltı Operasyon İsim Listesi (Yayıncılar) Listesi için tüm isimleri nasıl öğrenebileceğinizi sizlere açıklıyoruz. Bu sayede Twitch.tv platformu üzerinden yayın yapan ve bit hırsızlığı olarak bilinen kara para aklamaya ismi karışanları ayırt edebileceksiniz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm dünyadaki düzenler yeniden kurulmaya başladı. Her zaman insanlar teknolojinin gelişmesinin kötü etkilerinin sağlıksal olacağını düşünüyorlardı. Fakat eskiden evlere girmeye çalışan hırsızlar veya cüzdan çalmaya çalışan hırsızlardan daha büyük tehlikelerle de karşı karşıya kalıyoruz. Twitch Gözaltı Operasyon İsim Listesi (Yayıncılar) Kara Para Aklayanlar birazdan anlatacaklarımızı duyduğunuzda çok masum kalacaktır. Ama günümüzün popüler yolsuzluğuna adı karışanları merak ediyorsanız nasıl öğrenebileceğinizi de açıklayacağız. Konuya dair her detayı sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Twitch: Gözaltı Operasyon İsim Listesi (Yayıncılar) Kara Para Aklayanlar

Twitch platformu üzerinden Gözaltı Operasyon İsim Listesi (Yayıncılar) şuanda gündemde. Çoğu insan bu kara paranın nereden geldiğini ve nasıl aklandığını anlamıyor. Herkesin anlayabileceği tarzda bu konulardan da bahsederek içeriğimize başlamak istiyoruz. Öncelikle “Kara Para Aklama” denilen yöntem, illegal yollarla ele geçirilen paraların izi sürülemesin diye çeşitli yöntemlerle legal para olarak görülmesini sağlayan yöntemlerdir.

Bu kara para dediğimiz olayı filmlerde gördüğümüz veya sık duyduğumuz uyuşturucu veya kadın ticaretlerinden elde edilen paralar sanmayın. Buradaki paralar kredi kartı dolandırıcılığı ile ele geçirilen hesaplardaki paralardır. Tabi ki kötünün iyisi olmaz fakat bu olayların aslını öğrenmek istiyorsak bu bilginin de gerçeğini bilmeniz gerekmekte.

Bu kredi kartları nasıl çalınıyor?; telefonlarınıza indirdiğiniz APK dosyalarının içerisine yerleştirilen zararlı yazılımlar. Bilmeden kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sahte İnternet siteleri gibi bir çok yöntem bulunmaktadır. Biz de uzun zamandır uyardığımız gibi güvenmediğiniz sitelerden cihazlarınıza APK gibi dosyaları indirirken dikkatli olunuz. Aynı zamanda güvenli olmayan ve resmi olmayan sitelere kredi kartı gibi önemli bilgilerinizi vermeyiniz. Aksi taktirde sizin de kartınızdaki bakiyeler bu gibi olaylarla harcanır.

Twitch TV ne kadar suçlu?; burada Twitch TV’ye suç bulmak doğru gibi görünse de aslında suçu daha da büyük yerlerde aramak gerekmektedir. Mesela bankalar kartlarda yapılan bu tür harcamalarda kart sahiplerinin iletişim adreslerinden doğrulama istiyor. Fakat bazı büyük platformlarda 3D güvenlik olmadan kartla yapılan işlemler hemen onaylanıyor. Yani bu konuda mobil ödeme sistemlerini bir gözden geçirmemiz daha doğru olacaktır.

Twitch TV şuanda kara para aklama skandallarıyla gündeme gelmiş olabilir, fakat şuanda bu iş yapılan tek platform burası değildir. YouTube platformunda “Katıl” butonu ile binlerce kişi kara para aklamaya devam ediyor. Veya TikTok gibi platformlarda canlı yayın açan bir çok kullanıcı hala kara para aklamaya devam ediyor.

Twitch TV verilerinin çalınması ve yayıncıların gelir listelerinin paylaşılmasıyla bu durum şans eseri ortaya çıktı. Ortalama olarak 2 yıldır bu durumun yapıldığı düşünülüyor. Bakın bu durumu Twitch fark etmedi veya fark etmesine rağmen açıklamadı. Bu verileri çalanlar bu durumu anlamadı, verilerin paylaşılmasından günler geçtikten sonra şans eseri fark edildi.

Olayı özetlemek gerekirsek; Kredi kartı bilgileri çalanlar çaldıkları bu kredi kartlarındaki bakiyeleri kullanamıyorlar. Bu paralarla alışveriş yapsalar kendilerini ele verirler, bu parayı temize çekmek için bu tür platformlar oldukça uygun görülmektedir. Bir Twitch yayıncısı platformdaki herhangi bir kullanıcıdan “Bit” adı altında para yardımı alabiliyor. Yani siz bir yayıncısınız ve bilmediğiniz insanlar size destek amacıyla Twitch platformunda gerçek paraya dönüşen para birimi olan “Bit” gönderebilmektedir.

Kredi kartı dolandırıcıları bu parayı aklamak için Twitch de yayın açanlara Bit gönderiyor. Ve daha sonrasında yayıncı bu “Bit” denilen para sistemini gerçek paraya dönüştürüp karşı tarafa komisyon veriyor. Böylelikle yayıncı parayı legal bir yöntemle kazanmış oluyor ve kredi kartı dolandırıcısı da parasını aklamış oluyor.

Twitch Türkiye Bit Hırsızlığı Yapıldığı İddia Edilen Yayıncılar:

Aşağıda isimleri yer alan Twitch yayıncıları Türkiye üzerinden yayın açan ve ülkemizde Bit Hırsızlığı olarak bilinen olaylara karıştıkları iddia edilen yayıncılardır. Fakat unutmamalıyız ki, bir yayıncı yayın sırasında bağış yapıldığı zaman ona gelen bu bağışın hangi paralarla geldiği bilmemektedir. Yani eğer bir kredi kartı hırsızı çaldığı bir karttaki paraları sağa sola dağıtması bu suça yayıncıyı da ortak edemez. Detaylar gelmeye devam edildikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 • dilaratoprakci
 • brasco
 • almira
 • logicman
 • Japone
 • lurzy0y0
 • farewell
 • Deepmans
 • cinar
 • bacyx
 • tecoNe
 • Kuzuur
 • thecadyyx
 • zz_yankas

Big Boss Layf Açıklaması:

twitch bit hirsizligi aciklama

Bit Hırsızlığı (Bit Scam) Nedir?

Bit Scam olayı Twitch alemini sarsmaya devam ediyor. Bit Scam sistemi ile kredi kartı hırsızlığı yapan dolandırıcılar, Twitch yayıncılarıyla iletişime geçmeleriyle başlıyor. Yayıncılara çalıntı kartlarla bağış yapacaklarını söylüyorlar ve yayıncı kabul ederse, bağış yapılan miktarın bir kısmı dolandırıcılara tekrar iade ediliyor. Böylelikle hem yayıncılar, hem de kredi kartı hırsızları para kazanıyor.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Twitch TV Gözaltı Operasyon İsim Listesi (Yayıncılar) 2022