e
sv

Twitter Hesabı Gizliye Alma Nasıl Yapılır?

932 Okunma — 28 Kasım 2021 00:41
BannerMaker 28112021 003952
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’de 9 milyon dünyada ise, 400 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Twitter günümüzde en fazla kullanıcıya sahip Sosyal paylaşım platformlarından bir tanesidir. Bu denli büyük bir platformda tanıdığınız herhangi birini bulabilmek, yani Twitter hesabının olması hiçte süpriz degil. Türkiye’de çoğunlukla kullanıcıların haber ve gündemi takip etmek amacı ile kullandığı Twitter, hesap doğrulama hizmeti sayesinde resmi kurumlar ve tanınmış kişiler tarafından’da kullanılmaktadır. Bagzi kullanıcılar ise hesaplarını ve paylaşımlarını takipçilerini dışında kimse ile paylaşmak istemez.

Bu nedenle en çok yardım almak istedikleri konulardan biri Twitter hesabı gizliye alma konusudur. Twitter hesabınızı gizliye aldığınızda paylaşımlarınız sadece sizin onayladığınız takipçiler tarafından görünecektir. Bu sayede istemsiz yorumlar veya tanımadığınız kişiler tarafından çalınan paylaşımlar, haberiniz olmadan yapılan şikayetlerinde önüne geçmiş olursunuz. Twitter hesabı gizliye almanın nasıl yapılacağı konusunda sizlere yardımcı olacağız. Twitter hesabı gizleme telefondan ve bilgisayardan farketmeksizin neredeyse aynı işlemleri gerektiriyor. Twitter hesabı gizliye alma seçeneklerinin yanı sıra Tweetleri bazı kişilere gizleme gibi seçenekleriniz de bulunuyor. Twitter sunduğu gizlilik seçeneklerinde kullanıcıların kendilerini nasıl güvenli hissettiklerini önemseyerek istediği şekilde Twitter hesabını gizliye alma imkanı sunuyor.

Twitter Hesabı Gizliye Alma Nasıl Yapılır?

Twitter hesabınızı gizliye almak için yapmanız gerekenleri adım adım en kolay şekilde sizlere anlatıyoruz .İlk olarak masaüstü yani (PC) ‘den Twitter hesabınızı gizliye almayı tarif ediyoruz.

 • Tarayıcınız üzerinden Twitter hesabınıza giriş yapın.
 • Üst kısımda yer alan kullanıcı resminizin ( profil fotoğrafınız) üzerine tıklayın.
 • Açılan menüde bulunan, “Ayarlar ve Gizlilik” butonuna tıklayın.
 • Ayarlar ve Gizlilik bölümünde bulunan, “Tweet Gizliliği” butonuna tıklayıp, sonraki adıma geçin.
 • Tweet Gizliliği bölümünde yer alan “Tweetlerimi Korumaya Al” butonuna tıklayın ve twitter hesabı gizliye almayı aktif edin.
 • Tweetlerimi Korumaya Al bölümünden ayarları yaptıktan sonra, “Değişikleri Kaydet” butonuna tıklayın.
 • Değişiklikleri Kaydettik den sonra bu işlemi sizin yapıp yapmadığınıza emin olmak için Twitter şifrenizi girmenizi isteyecek. Şifrenizi girin.

Yapmanız gereken işlem bukadar. Artık twitter hesabı gizliye alma aktif. Artık twitter paylaşımlarınızı sadece takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. İşlemleri yaparken sorun yaşarsanız veya yardıma ihtiyacınız var ise, konu altında bulunan yorum bölümünden bizlere yardım talebinde bulunabilirsiniz.

IMG 20211128 003149
Twitter Hesabı Gizliye Alma Adım 1
IMG 20211128 003218
Twitter Hesabı Gizliye Alma Adım 2

Twitter Hesabı Gizleme Telefondan Nasıl Yapılır?

Twitter hesabınızı telefondan gizliye almak için, bu adımları kolayca izleyebilirsiniz.

 • Telefonunuzda bulunan Twitter uygulamasına giriş yapın. Yani, Twitter hesabınızda oturum açın.
 • Twitter uygulamasının sol üst kısmında yer alan profil resminizin ( Profil Fotoğrafı) üzerine tıklayın.
 • Açılan menüde bulunan, “Ayarlar ve Gizlilik” butonuna tıklayın.
 • Ayarlar ve Gizlilik menüsünde bulunan, ‘Tweetlerimi Korumaya Al’ butonuna tıklayın ve twitter hesabı gizleme işleminizi tamamlayın.
  Yukarıda, anlattığımız mobil islemler Android ve iOS platformlarda aynı şekilde gerçekleştirilmektedir. Twitter hesabınızı gizliye almak için, Android ve iOS işletim sisteminde aynı adımları takip edebilirsiniz.

Twitter hesabınızı gizliye alma konusunda yardıma ihtiyacınız var ise, konu altına yorum yaparak bizlerden destek alabilirsiniz.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Twitter Hesabı Gizliye Alma Nasıl Yapılır?