Under The Dome Netflix Var mı? (Kaldırıldı mı?)

Under The Dome Netflix Var mı? (Kaldırıldı mı?)

Under The Dome Netflix Var mı? veya Kaldırıldı mı? gibi soruların film severler tarafından çok fazla sorulması üzerine bu soruyu cevaplama kararı aldık. Eğer filmi daha önce duymadıysanız gelin nasıl bir film olduğunu da bu sayede öğrenin. Dünyanın en çok kullanılan ve en popüler film izle platformunun başında gelen Netflix ülkemizde de en lider film, dizi veya belgesel izleme platformu olma unvanına sahip. Özellikle Türkiye için özel içerikler de üretmesiyle birlikte platforma olan ilgi daha da artmaya başladı. Ülkemizdeki film severler de, kaçak film sitelerinin paylaştığı kalitesiz görüntü kalitesi, başarısız çeviriler veya bulunamayan Türkçe dublajlardan sıkıldıkları için makul fiyatlara kullanabilecekleri Netflix platformunu tercih ediyorlar. Son zamanlarda tüm dünyada büyük ilgi duyulan Under The Dome isimli film de Netflix üzerinden izlenebiliyordu. Bir süre sonra filmi izlemek isteyenler bulamadığı için Under The Dome Netflix Var mı? yoksa Kaldırıldı mı? gibi sorular sormaya başladılar.

Under The Dome Netflix Var mı?, Yoksa Kaldırıldı mı?

Dram, Fantastik, Bilimkurgu kategorisinde yer alan Under The Dome filmi Netflix üzerinden seyredilebiliyordu. Fakat bir süre sonra filmi izlemek isteyenler ve daha önce denk gelenler Netflix de filmi arattıkları zaman bulamamaya başladılar. Bildiğiniz gibi Netflix bu tür filmlerin yayın haklarını sınırlı süreler içerisinde satın alıyor. Artık ilgi görmeyen ve izlenmeyecek yapımları veya yayın haklarını elinde bulunduran kuruluşlarla anlaşamaması filmleri bir süre sonra kaldırmasını sağlıyor. Under The Dome filmini izlemek isteyenler de Netflix de olup olmadığını merak ediyorlar.

Under The Dome Netflix Var mı?, Yoksa Kaldırıldı mı?
Under The Dome Netflix Var mı?, Yoksa Kaldırıldı mı?

Under The Dome isimli film Netflix de yer almaktadır. Fakat şuanda bu soruyu sorduğunuz tarihte Netflix üzerinden filme erişemiyorsanız kaldırılmış anlamına gelmektedir. Hiç bir şekilde kullanıcı paketi ile film sınırlandırması bu platformda bulunmuyor. Yani üye olan ve ücretini ödeyen herkes platformda yer alan tüm yapımları izleyebilmektedir. Bir süre önce denk gelmiş olsanız dahi şuanda bulamamanız sizden kaynaklı değildir. Bunun anlamı filmin netflix üzerinden kaldırıldığını gösterir.

Fakat kaldırılan filmler tekrar Netflix üzerinden paylaşılabiliyor. Bu sebeple Under The Dome isimli filmin şuanda Netflix de olup olmadığını anlamak için yukarıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Bilmeyenler İçin; Under The Dome Nasıl Bir Film?

Stephen King’in aynı isimli romanın uyarlanan dizi, Chester’s Mill kasabasının görünmeyen bir kubbeyle sarıp sarmalanması ve dış dünya ile iletişimin kopması üzerine kasabada yaşanan büyük kaosa odaklanıyor.

Under the Dome, CBS tarafından yayınlanan bir Amerikan bilimkurgu ve korku televizyon dizisidir. Stephen King’in 2009 yılında yayınlanan Under the Dome kitabının dizi uyarlamasıdır.

Konusu, Maine’deki Chester’s Mill Kasabası’nın, gizemli bir güç tarafından dünyanın geri kalanıyla tüm bağlantısının kesilmesi sonucu kasabalıların yaşadıklarını ve birbirleriyle karşı karşıya gelmeleri anlatılmaktadır.

Under The Dome

Korku, dram ve gizem ağırlıklı bir TV dizisidir. Olaylar güzel ve kusursuz bir bahar sabahında Maine’deki Chester’s Mills isimli küçük bir kasabada meydana gelmektedir. Aniden ortaya çıkan bilinmeyen bir güç tarafından kasaba yok olmaya başlamaktadır. Yer yerinden oynar bilinmeyen bir kalkan bütün her yeri etkisi altına almıştır ve bu kalkanın nasıl geldiği kimse tarafından bilinmemektedir. Ayrıca ne zaman ortadan kalkacağı da bilinmez. Arabalar yok olur, aileler birbirinden kaçmaya başlar, insanlar nöbet geçirir, havadan uçak parçaları yeryüzüne düşer ve bunun gibi ilginç birçok şey meydana gelir. Bu korkunç olayı çözmek için bir araya gelen bir Irak gazisi olan Barbie kasabadaki birkaç vatandaşı toplayarak bir grup oluşturmak ister bu grubun içinde kasabanın yerel gazete sahibi, fizik terapi uzmanının asistanı, 1 kadın ve gönüllü 3 çocuk yer almaktadır. Bunların karşısında da her şeyi göze alan gözü kara bir politikacı olan Big Jim durmaktadır. Çünkü Big Jim’in oğlunun korkunç bir sırrı vardır. Under The Dome dizisi 13 bölümden oluşmuştur ve konusu bakımından kasabadaki büyük kaosa odaklıdır.

31 Ağustos 2015 tarihi itibarıyla dizinin CBS tarafından 3 sezonun sonunda yenilenmeyeceği belirtilmiştir.

133
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.