URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı Ne Demek?

 URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı Ne Demek?
Okunuyor URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı Ne Demek?

URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı şeklinde alınan hata mesajının ne demek? olduğunu sizlere açıklıyoruz. Çeşitli dosyalar, siteler veya uygulamalarda karşılaşılan bu hatanın asıl amacı ve ne anlama geldiğini buradan öğreneceksiniz. Son zamanlarda binlerce farklı telefon markası ve modeli kullanıcısı son zamanlarda bu tür hatalarla sık karşılaşmaya başladılar. Geçmişten günümüze kadar gelen ve hala devam eden bu sorunun çözümünü en basit yoluyla sizlere açıklayacağız. Aynı zamanda 2021 yılı boyunca URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı hatasıyla karşılaşan kullanıcılara gereken tüm bilgileri de yine buradan sunacağız. İçeriğimizi güncel tutarak sizlere en doğru bilgileri aktarmaya devam ediyoruz.

URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı Nedir?

URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı
URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı

URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı, telefonunuza indirdiğiniz dosyayı çalıştırabilecek doğru dosya tipinin cihazlarınızda olmamasından kaynaklanan bir uyarı mesajıdır. Aslında bir hata veya sorun olarak görülemez, çünkü uyarı mesajında sizde eksik olan ve eksik olduğu için yapmak istediğiniz işlemin gerçekleştirilmediğini söylüyor. Aşağıda sizlere anlattığımız çözüm yöntemini uygulayarak 2021 yılında hatayla karşılaştığınız zaman hemen sorununuzu bir çözüme kavuşturabilirsiniz.

Eğer aşağıda verdiğimiz çözüm yöntemini uygulamanıza rağmen hala bu hata mesajıyla karşılaşıyorsanız muhakkak bize bildirin. Sizlere veridiğimiz çözüm bu sorunla karşılaşan 15 farklı cihazda denenmiş ve hepsinde başarılı olmuştur. Fakat bu sorunla karşılaşmanızı sağlayacak farklı problemlerinde olduğunu biliyoruz. Bu yüzden aşağıdaki çözüm işinize yaramazsa size yardımcı olabilmemiz için bize yorumlarda bildirmenizi rica ediyoruz. Böylelikle karşılaştığınız URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı problemini daha kolay bir şekilde çözüme ulaştırabiliriz.

URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı Çözümü;

  • Telefonunuzun ayarlarına girin,
  • Ayarlarda bulunan Bildirimler yazısına tıklayın,
  • Varsayılan Uygulamalar içerisindeki Tarayıcı Uygulaması yazısına basın,
  • Kullanmak istediğiniz tarayıcıyı buradan varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz.

Eğer telefonunuzda bir varsayılan tarayıcı aktarmadıysanız herhangi bir link veya bağlantıya tıkladığınızda URL yi Açacak Uygulama Bulunamadı hatasıyla karşılaşırsınız. Fakat yukarıdaki işlemleri uyguladığınız zaman artık cihazınızın bir varsayılan tarayıcısı olacağı için tıkladığınız bağlantılar da doğru yönlendirilecektir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın