URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı

URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı

URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı. Günümüzde teknoloji dünyası öyle bir hale geldi ki hata ile karşılaşmadan gün geçirmek elde değil. Bu hatalar bazen öyle boyutlara ulaşıyor ki iş içinden çıkılamaz bir duruma geliyor. Bugün sizlere işin için çıkmayı göstereceğiz.

URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı sorunu’nu araştırdık. Şimdi size anlatma vaktidir. URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü

URL'yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü
URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü

Yapmanız gereken ilk şey sıkıntı yaşadığınız cihazda varsayılan tarayıcı inik olup olmadığını bulmaktır. Tarayıcı zaten inikse onu ayarlardan varsayılan tarayıcı olarak ayarlayabilirsiniz ki bunu android platformunda “ayarlar>uygulama ve bildirimler>tarayıcı ayarları” sekmesinden ayarlayabilirsiniz.

Tarayıcınız yoksa indirip, indirdikten sonra varsayılan tarayıcı olarak seçmelisiniz. Bu işlemi hali hazırda tarayıcınız varsa onu varsayılan tarayıcı olarak seçip işlemi tamamlayabilirsiniz.

URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Tablet

İddiasına girebilirim bir kişi bu hatayı tablet bir cihazda alıyorsa o cihaz kesinlikle android kullanıyor çünkü bütün Mobil apple cihazla gelen safari varsayılan olarak gelir eğer bu hatayı IOS işletim sistemli apple bir cihazdan alıyorsanız Safari ya güncellemeye ihtiyaç duyar ya da bir şekilde silmişsinizdir.

Başlığımızın asıl sebebi bence android tablet’ler çünkü android işletim sisteminde her şey kullanıcı kontrolündedir. Apk dosyalar indirilebilir veya varsayılan uygulamalar tam izinli silinebilir. Bu yüzden anlık olarak cihazınızda tarayıcı bulunmaması oldukça olağan olabilir. Tarayıcınız yoksa lütfen Google Play Store aracılığı ile indirin ve varsayılan tarayıcı yapın. Bu sorunlarınızı çözer eğer hali hazırda tarayıcınız varsa lütfen onu varsayılan tarayıcı yapın.

URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Ne Demek?

URL’yi açacak uygulama bulunamadı demek temelde sizin o URL’yi açabilecek bir uygulamanız yok demektir. Şimdi siz bu ne anlama geliyor derseniz eğer demektir ki cihazınızda bir tane bile tarayıcı yok demektir eğer siz tarayıcınız olduğunu söylüyorsanız ve gene de bu hatayı alıyorsanız büyük ihtimalle sisteminizde bulunan tarayıcı varsayılan tarayıcı olarak seçili değildir.

Bu demektir ki sisteminiz ister mobil cihaz ister bilgisayar URL’yi komut olarak nerede çalıştıracağını bulamaz. Özetle tarayıcı tanımama problemi olarak adlandırılabilir. 

29
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.