USB Biçimlendirme Hatası Çözümü

USB Biçimlendirme Hatası Çözümü

USB biçimlendirme hatası çok sıkıntılı bir hata değil. Taşınabilir USB depolama aygıtları artık uzun süredir hayatımızda var diyebiliriz. Günümüzde 1 terabaytlık hafızaya sahip USB bellekler var. Bu bellekler süper hızlı bellekler olmasa bile yüksek kapasiteleri ile efektif çalışabiliyor. USB Biçimlendirme hatası genel olarak her türlü disk ile yaşanabilecek bir hatadır. Konunun ayrıntılarını makale içeriğinde inceledik.

USB Biçimlendirme Hatası Nedir?

USB Biçimlendirme Hatası Nedir?
USB Biçimlendirme Hatası Nedir?

USB biçimlendirme hatası çok farklı ve alakasız sebeplerden kaynaklanabilir. Bu hatalardan birisi işlemciden dolayı kaynaklanır. İşlemcinizde yeterince çekirdek kullanımı için boş yer kalmaz ise bu hatayı alabilirsiniz. Diğer bir sorun ise güçten dolayı olabilir. USB biçimlendirme hatası yetersiz veya verimsiz güç akışı sebebi ile yaşanabilir. Buna ek olarak USB depolama aygıtının bağlı olduğu giriş temassızlık yapıyor olabilir.

USB Biçimlendirme Hatasından Kurtarma Çözümü

USB Biçimlendirme Hatasından Kurtarma Çözümü
USB Biçimlendirme Hatasından Kurtarma Çözümü

Bunun için özel bir şey yapmanız gerekmiyor. USB biçimlendirme hatası çözümü genelde sadece hatalı işlemi kapatıp olana kadar tekrar ve tekrar biçimlendirmek ile düzeltilebilir. Yaşadığım yıllar boyunca USB biçimlendirme hatası’nı onlarca kez almışımdır. Hepsinde de sorunu tekrardan biçimlendirme yaparak düzelttim. 

USB Tavsiyesi

İçinizde çok yüksek kapasiteli bir USB bellek satın alma isteği var ise USB bellek almayınız. Bunun yerine vereceğim taktik ile çok daha hızlı, yüksek kapasiteli ve ucuz bir USB belleği kendiniz yapabilirsiniz. İlk olarak M2.Sata ile çalışan bir ssd yani katı hal diski satın alınız. 512 GB tavsiyemdir. Sonrasında gerekli aparat var. Bu aparatı SilverStone Technology M.2 SATA SSD to USB 3.1 Gen 2 Case diye aratarak bulabilirsiniz. Sonrasında bu küçük kasayı açarak ssd’yi monte edebilirsiniz. Bu sayede USB biçimlendirme hatası gibi bir şey ile karşılaşmazsınız.

5
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.