Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı Ne Demek? 2023

 Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı Ne Demek? 2023
Okunuyor Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı Ne Demek? 2023

Aliexpress, AliBaba veya Amazon gibi platformlardan verilen siparişlerde “Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı” mesajını alanlar bunun ne anlama geldiğini merak ediyorlar. Özellikle yurt dışından ürün siparişi verenler siparişi oluşturduktan bir süre sonra platform üzerinden veya iletişim için verdikleri telefon numaralarına mesaj olarak “Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı” mesajını almaktadırlar. Son zamanlarda özellikle bu mesaj AliExpress üzerinden sipariş oluşturan çoğu kullanıcının karşısına çıkıyor. Bu mesajda ne anlatılmak istendiğini ve ne anlama geldiğini bilmeyenlerin sayısı oldukça yüksek. İçeriğimizde hem bu sorunu cevaplıyor hem de konuyla ilgili bilmeniz gereken detayları aktarıyoruz.

Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı Ne Demek?

Özellikle bu tür mesajlar yurt dışındaki alışveriş platformlarından ürün siparişi verildiği zaman genellikle kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu durum aslında sizin kargonuz hakkında size bilgi verme amacı taşıyor. Sipariş verdiğiniz zaman ürününüz size gönderilmeden önce eğer o bölgeden gelecek siparişler tek bir adreste toplanıp oradan size gönderilmek için toplu yola çıkartılıyorsa “Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı” mesajı gelebilmektedir.

Toplu ürünlerden kastımız yalnızca sizin değil o bölgeden sizin bölgenize gelecek olan toplu siparişleri kapsamaktadır. Genellikle dağıtım merkezinden uzak olan bölgelerden verilen siparişler bu tür durumlardan geçebilmektedir. Bunun amacı hem gönderim maliyetlerini düşürmek hem de ürünleri oldukça sağlam bir şekilde sizlere ulaştırmayı hedeflemek.

Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı Ne Demek? 2023
Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı Ne Demek? 2023

AliExpress Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı Ne Demek?

Genellikle Uzun Mesafeli Nakliyat Merkezine Vardı mesajı 2023 yılında AliExpress platformu üzerinden alışveriş yaparak sipariş oluşturanların karşısına çıkmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz tanım burası içinde geçerlidir. Sipariş verdiğiniz ürünü gönderecek olanlar eğer o bölgeden doğrudan size bir kargolama yapamıyorsa, kargolama şirketlerinin uzak mesafeler için uyguladığı ortak şehirlerdeki depolara toplanarak oradan kişilere ulaştırılma işlemi gerçekleştirilir. İşte bu mesajda ürününüzün bu depolara ulaştığı ve buradan size kargolama sürecinin başlayacağını işaret eder.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın