Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu

 Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu
Okunuyor Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu

Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu yaşayanlar için aldıkları hata çözümlerini sizlere sunuyoruz. 2020 yılında tüm arkadaş ekleme sorunlarından kurtulabileceksiniz. Oyun içerisinde arkadaşlarınız ile maçlara girebilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bu özellik oyunda birlikte oynayabileceğiniz arkadaşlarınızı kaybetmemek, onlara özel mesaj göndermek ve onlarla iletişime geçebilmeniz için gereklidir.

Valorant hala gelişmekte olan bir oyun olduğu için Arkadaş Ekleme Sorunu gibi bazı özelliklerinde çeşitli hatalar görülebiliyor. Bizde oyuncuların bu gibi durumlarda karşılaşabilecekleri çeşitli sorunları nasıl çözebileceklerini anlatıyoruz. Yaşadığınız ve çözümünü bulamadığınız hataları bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz. Ayrıca verdiğimiz çözüm yöntemleri işinize yaramadıysa yine bizlere bildirin.

Valorant Nedir?

Her şeyden önce Valorant’ın nasıl bir oyun olduğunu anlatmak istiyorum. Aslında oyunu kabaca şu şekilde özetlemek mümkün: %90 Counter-Strike,%10O overwatch. Beşer kişilik iki takımın karşı karşıya geldiği maçlarda bir taraf savunma, diğer taraf saldırı rolünde. İki devrede toplam 25 tur üzerinden oynanan ve 13 tur kazananın zafere ulaştığı maçlar 30 saniyelik satın alma süreciyle başlıyor.

Valorant Nedir?
Valorant Nedir?

Silah, zırh ve yetenek satın aldıktan sonra saldıran taraf “Spike” adı verilen cihazı hedef noktalara yerleştirmeye, savunan taraf buna engel olmaya çalışıyor. Maç formatı ve genel oyun mekanikleri açısından ağırlıklı olarak Counter-Strike’ın izinden giden oyuna Overwatch çeşnisi katan ise birbirinden farklı özelliklere sahip karakterler.

Valorant

Arkadaş Ekleme Özelliği Nedir?

Valorant, çevrim içi bir oyun olduğu için maça gireceğiniz arkadaşlarınızı kaybetmemek adına arkadaş ekleme ile listenizde barındırma imkanına sahipsiniz. Arkadaş olarak eklediğiniz oyuncu’da arkadaşlık isteğinizi kabul ettiği taktir’de bir birinizi arkadaşlar listesinde kolayca bulabileceksiniz. Bu sayede kolay iletişime geçebilir, maçlara ortak girebilirsiniz.

Arkadaş Ekleme Özelliği Nedir?
Arkadaş Ekleme Özelliği Nedir?

Valorant Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Valorant oyununda bir oyuncuyu arkadaş olarak eklemek istiyorsanız aşağıda anlattığımız şekilde bu özelliği rahatlıkla kullanabilirsiniz. Valorant Arkadaş Ekleme Yöntemi:

 • Valorant oyununun arayüzüne gelin,
 • Sağ aşağı köşede bulunan 2 ikon arasında sol taraftakine tıklayın,
 • Açılan panele arkadaş olarak eklemek istediğiniz oyuncunun ismini yazın,
 • Karşınıza çıkan oyuncu listesinde arkadaş olarak eklemek istediğiniz oyuncunun yanında bulunan “+” simgesine tıklayın ve arkadaş olarak ekleyin.
Valorant Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?
Valorant Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki adımlar oyun içerisinde ortalama 1 dakika sürmektedir. Bu sayede oyun içerisinde dilediğiniz oyuncuya arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz.

Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu Nasıl Çözülür?

Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu, oyun içerisinde bir birini kaybetmemek ve onunla maçlara girmek isteyen oyuncuların arkadaş özelliğini kullanamamalarına neden olmaktadır. Son güncellemeler ile ortaya çıkan arkadaş ekleme sorunu yine gelecek güncellemeler ile çözüleceği düşünülüyor.

Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu Nasıl Çözülür?
Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu Nasıl Çözülür?

Fakat arkadaş ekleme özelliğinin oyunda önemli bir yere sahip olması çözümünün hızlı bulunmasını gerektiriyor. Ara ara oyuncuların karşısına çıkabilen Valorant arkadaş ekleme sorunu ile ilgili güncel çözüm yöntemlerini sizler için araştırdık.

Teknik destek ekibine konuyla ilgili yardım mesajları yollasak’da geri dönüş sağlamadılar. Bundan dolayı bizde çözümü deneme ve yanılma yöntemleri ile bulmaya çalıştık. Aşağıda verdiğimiz çözüm yöntemini uygulayarak hatadan tamamen kurtulabilirsiniz.

Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu Çözüm Yöntemi

Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu ile karşılaşıyorsanız aşağıda verdiğimiz çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu sorun kullanıcıdan kaynaklanmadığı için aslında çözümü’de bizim elimizde değil. Fakat yapabileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz bazı önemli noktalar bulunuyor. Bu sayede Arkadaş Ekleme Sorunundan kurtulma olasılığınız yüksek.

Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu Çözüm Yöntemi
Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu Çözüm Yöntemi

Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu Çözüm Yöntemleri:

 1. Oyunun güncel olup olmadığını kontrol edin,
 2. Oyunu tamir ederek eksik ve hatalı dosyaları yeniden yükleyin,
 3. Hatanın yalnızca sizde olup olmadığını diğer arkadaşlarınız ile iletişime geçerek öğrenin,
 4. Oyunu yeniden başlatmayı deneyin,

Yukarıdaki yöntemler sorunun neyden kaynaklandığını tespit edebilmeniz için kontrol etmeniz gereken maddelerden oluşmaktadır. Bu sayede hatanın sizden’mi yoksa oyundan mı kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Valorant Arkadaş Ekleme Etiketi

Valorant Arkadaş Ekleme Etiket ile nasıl yapılacağını merak edenler için anlatıyoruz. Bu sayede oyuncuları çok kolay bir şekilde arkadaş listenize ekleyin.

 • Valorant arkadaş ekleme penceresini açın,
 • Açılan yere arkadaş olarak eklemek istediğiniz oyuncunun #Etiket sayısını girin
 • Karşınıza getirilen arkadaşınızın hesabını “+” ile arkadaşlık isteği yollayın.

Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu ile ilgili güncel bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın