Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi Hatası (RivaTuner)

Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi Hatası alan oyuncular 2023 yılında bu hatayı nasıl düzeltebileceklerini buradan öğrenecekler. Basit yöntem sayesinde desteklenmeyen işletim sistemi hatasından kurtularak oyunu sorunsuz bir şekilde oynayamaya devam edebilirsiniz. Riot Games tarafından geliştirilen ve dünyanın en popüler rekabete dayalı FPS oyunlarının başında gelen Valorant da çok fazla hata gözükmemeye başlamıştı. Lakin son gelen güncellemelerin ardından daha önce de görülen lakin çözümüyle ilgili doğru yeterli kaynağın olmamasından dolayı oyuncuların mağdur olduğu “Desteklenmeyen işletim sistemi hatası” tekrar görülmeye başlandı.

Bu durumun üzerine 2023 yılı içerisinde bu hatayı aldığınızda nasıl çözebileceğinizin her ayrıntısına hakim olabilmeniz adına sizlere rehberi hazırlamış durumdayız. Gelecek güncellemelerde tekrar bu hatayla karşılaştığınızda sebeplerinden dolayı çözümlerinde de herhangi bir değişiklik olduğu taktirde yine buradan en güncel bilgilere ulaşabileceğinizi unutmayınız. Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi Hatası alanlar için “Nasıl Düzeltilir?” anlatıyoruz.

Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi Hatası (2023)

Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi Hatası (2023)
Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi Hatası (2023)

Valorant oyuncuların tamamında gözükmese dahi ülkemizde bir çok oyuncuda “Desteklenmeyen işletim sistemi” isimli uyarı hatası gözükmeye başladı. Eğer bugün sizde bu hata gözükmüyor olsa dahi, yarın gözükmeyeceği anlamına gelmiyor. Veya bu hatayı bugün çözdüğünüzde yarın tekrardan karşınıza çıkmayacağı da garanti değildir. Genellikle desteklenmeyen işletim sistemi gibi sık gözüken hatalarla ilgili Valorant resmi internet sitesi üzerinden çözüm yöntemleri paylaşmaktadır. Lakin bu sorun çok fazla oyuncunun karşılaşmadığı bir hata olduğundan dolayı daha önce bu konuyla ilgili bir çözüm paylaşmamışlardı.

Reklam Alanı

Lakin son güncellemelerin ardından gelen yamalarla birlikte çoğu oyuncu oyuna giriş yapmak istedikleri sırada bu hatayı almaya başladılar. Henüz tam olarak sorunun kaynağı bilinmiyor olsa da hatanın açıklaması ve güncellemenin getirdiği durumları göz önünde bulundurarak bazı çözüm yöntemleri üretildi. 2023 Yılında bu hata mesajını alan kullanıcılarda deneme ve yanılma yöntemleriyle çözümler sırasıyla uygulanarak kesin çözüm alınan tüm metotları aşağıda sizlerle paylaştık.

Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi Hatası Nasıl Düzeltilir?; Çözüm Yöntemi

Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi Hatası Nasıl Düzeltilir?; Çözüm Yöntemi
Valorant Desteklenmeyen İşletim Sistemi Hatası Nasıl Düzeltilir?; Çözüm Yöntemi

Valorant oyuncularının sık karşılaştıkları “Desteklenmeyen İşletim Sistemi Hatası” için Windows 11, 10. 8.1 ve 8 dahil olmak üzere tüm cihazlarınızda bu çözümler geçerli olacaktır. Eğer sorun sizlere anlatılan çözüm yöntemi ile geçmediği taktirde bu durumu bizlere bildirebilirsiniz. Burada anlatılan yöntem hem oyunun teknik destek ekibi hem de deneme ve yanılma yöntemlerimizde edindiğimiz sonuçlarla bulunan çözümü kapsamaktadır.

Öncelikle Valorant oyununa giriş yapmak istediğinizde Desteklenmeyen işletim sistemi hatası aldığımızda bu durumun oyundan değil bizden kaynaklanan bir arkaplan hatası olduğunu anlıyoruz. Cihazımız her ne kadar oyunu çalıştırmak için yeterli olsa da, bu duruma sebep olabilecek olan arka planda çalışan bazı programların böyle hata almamıza neden olabileceği akıllara gelmektedir. Çözümü için;

Reklam Alanı
  • Bilgisayarınızın görev çubuğuna mause ile sağ tık yaparak “Görev Yöneticisi” açınız.
  • Görev yöneticisinde “İşlemler” bölgesine gelin.
  • Daha sonrasında buradan “RivaTuner” isimli çalışan programı bulun ve görevini sonlandırın.
  • Görevini sonlandırdıktan sonra Valorant oyununa tekrar giriş yapmayı deneyin.

Arka planda çalışan RivaTuner isimli programın Valorant oyuncularının oyuna giriş yapmak istedikleri sırada “desteklenmeyen işletim sistemi hatası” almasına sebep olduğu görülmüştür. Eğer buna rağmen hala hatayla karşılaşmaya devam ediyorsanız, yeni eklenecek olan çözümleri de deneyebilirsiniz.

6
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.