Valorant “dx11 feature level 10.0 is required to run the engine” Hatası – 2022

 Valorant “dx11 feature level 10.0 is required to run the engine” Hatası – 2022
Okunuyor Valorant “dx11 feature level 10.0 is required to run the engine” Hatası – 2022

Valorant “dx11 feature level 10.0 is required to run the engine” Hatası için sunduğumuz çözüm yöntemini deneyin. 2022 yılında araştırmalar devam edecek. Riot Games tarafından geliştirilen popüler FPS oyununda çok fazla hata görülüyor. Oyun resmi İnternet sitesi üzerinde oyunda sık görülen sorunlarla ilgili çözümler paylaşıyordu. Fakat artık yeni hatalarla ilgili herhangi bir çözüm paylaşmıyorlar. Oyuna gelen güncellemeler sonrasında Valorant dx11 feature level 10.0 is required to run the engine isimli hata çoğu oyucunun karşınıza çıktı. Bizde bu hatanın çözüm yöntemini sizler için inceledik.

Valorant “dx11 feature level 10.0 is required to run the engine” Hatası

Valorant dx11 feature level 10.0 is required to run the engine hatası, ekran kartınızın dc özelliğinin düşük olmasından kaynaklı böyle bir hata mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Fakatat bu hatayı alan çoğu oyuncu daha önceden oyunu sorunsuz oynarken güncelleme sonrasında bununla karşılaştıklarını da söylüyorlar.

Valorant "dx11 feature level 10.0 is required to run the engine" Hatası
Valorant “dx11 feature level 10.0 is required to run the engine” Hatası

Yani bu durumda ekran kartının dx özelliği oyunun dediği gibi düşük olsaydı daha önceden de bu oyunu çalıştıramazdınız. Bunun için sizlere önerilen aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulamanızı öneriyoruz. Bu sayede hatadan kurtulabilirsiniz.

Valorant DX11 Feature Level 10.0 is Required to Run the Engine Hatası Çözümü

Ekran kartındaki dx özelliğinin istenilenden az olmasından kaynaklanan Valorant DX11 Feature Level 10.0 is Required to Run the Engine Hatası için yapabileceğiniz bazı çözümler bulunmaktadır.

Ekran kartınızı güncelleyin, eğer ekran kartınız güncel değilse oyunlarda bu gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Güncellemeyi yaptıktan sonra oyuna giriş yapmayı deneyin.

Farklı oyunları çalıştırmayı deneyin. Bu sorunun ekran kartınızdan gerçekleşip gerçekleşmediğini uygulamalı olarak anlayabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın