Valorant En İyi Karakter (Ajan) Hangisi?

Valorant En İyi Karakter (Ajan) Hangisi?

Valorant En İyi Karakter hangisi olduğunu merak ediyorsanız sizi içeriye alalım. Oyunda bulunan tüm ajanları bir sıralamaya koyduk, iyi karakterle çok kazanın. Valorant En İyi Karakter ile oyunları taşımak ve dereceli kasmak isteyen oyuncular için hazırlanmıştır. Rehber genişletilmeye ve detaylandırılmaya devam edilecektir.

Valorant En İyi Karakter (Ajan) Listesi

Valorant En İyi Karakter
Valorant En İyi Karakter

Valorant En İyi Karakter diye bir şey kesin olarak belirtilemez. League of Legends oyununda da olduğu gibi Riot Games geliştirdiği her karakter bir denge mekanizmasına sahip. Yani siz Valorant En İyi Karakter için değil de karakterleri en iyi şekilde nasıl oynarım? gibi bir araştırma yapmanız daha iyi olacaktır.

En Son Çıkan Karakter Her Zaman Daha Güçlüdür.

Riot Games ve diğer çevrim içi oyunlarda olduğu gibi en son çıkan karakter bir süreliğine çok güçlü olur. Bunun sebebi oyuncuların o karakteri ve o karaktere ait eşyaları almaları için. Fakat daha sonra diğer karakterlerle aynı güce getirilir ve denge kurulur.

1- Reyna

Valorant En İyi Karakter Reyna
Valorant En İyi Karakter Reyna

 Valorant En İyi Karakter ROLÜ: DÜELLOCU

Meksika’nın kalbinden kopup gelmiş Reyna teke tek çatışmalarda düşmanını ezer ve aldığı her skorla daha da coşar. Yapabilecekleri tamamen saf beceri gerektirir ve onu ciddi şekilde performansa dayalı kılar.

Q – SÖMÜR

Reyna’nın öldürdüğü düşmanlar, arkalarında 3 saniyeliğine Ruh Küreleri bırakır. HEMEN yakınlardaki bir ruh küresini tüket ve kısa süreliğine hızla can yenile. Bu yetenekle 100’ü geçen can yenilemeleri zamanla azalır. İMPARATORİÇE etkinse yetenek otomatik şekilde, küreyi harcamadan kullanılır.

E – AZLET

Yakınlardaki bir ruh küresini HEMEN tüketerek kısa süreliğine saydamlaş. İMPARATORİÇE etkinse, aynı zamanda görünmez olursun.

C – KEM GÖZ

Yok edilebilir, ruhtan bir küre KUŞAN. Gözü yakın mesafede ileri doğru kullanmak için ETKİNLEŞTİR. Göz, ona bakan tüm düşmanların uzağı görmesini engeller.

X – İMPARATORİÇE

HEMEN bir coşku haline geçersin. Atış, kuşanma ve doldurma hızı ciddi şekilde artar. Düşman öldürmek, süreyi yeniler.

2- KİLLJOY

Valorant En İyi Karakter Killjoy
Valorant En İyi Karakter Killjoy

Valorant En İyi Karakter ROLÜ: GÖZCÜ

Alman dâhi Killjoy, kendi icatlarından oluşan cephaneliğiyle savaş meydanını kontrol altına alır. Cihazlarının verdiği hasar rakiplerini durdurmaya yetmezse robotlarının yardımıyla rakiplerini zayıflatarak onların ortadan kaldırılmalarını kolaylaştırır.

Q – Alarm Botu

Gizli bir Alarm Botu KUŞAN. Menzili içine giren düşmanların peşine düşen bir robot göndermek için ATEŞ ET. Robot hedefine ulaştığında patlar ve hedefi Savunmasız hale getirir. Gönderdiğin botu geri çağırmak için KUŞANMA TUŞUNU BASILI TUT.

E – Taret

Bir taret KUŞAN. 180 derecelik bir koni içindeki düşmanlara ateş eden bir taret yerleştirmek için ATEŞ ET. Gönderdiğin botu geri çağırmak için KUŞANMA TUŞUNU BASILI TUT.

C – Nanosürü

Nanosürü bombası KUŞAN. Bombayı fırlatmak için ATEŞ ET. Nanosürü bir yere isabet ettiği anda gizlenir. Hasar veren nano robot sürüsünü salmak için Nanosürü’yü ETKİNLEŞTİR.

X- Tecrit

Tecrit cihazını KUŞAN. Cihazı yerleştirmek için ATEŞ ET. Uzun bir hazırlık süresinin ardından cihazın etki alanında kalan düşmanların hepsi alıkoyulur. Bu cihaz düşmanlar tarafından yok edilebilir.

3- VİPER

Valorant En İyi Karakter Viper
Valorant En İyi Karakter Viper

Valorant En İyi Karakter ROLÜ: KONTROL UZMANI

Amerikalı kimyacı Viper zehir yüklü, çeşit çeşit kimyasal cihazıyla savaş alanını kontrol altında tutarken düşmanın görüşünü de alt üst eder. Avını zehriyle değilse bile aklıyla mutlaka avcunun içine alır.

Q – ZEHİR BULUTU

Bir gaz salgılayıcı KUŞAN. Tur boyunca devamlı yerde kalacak salgılayıcıyı fırlatmak için ATEŞ ET. Yakıt kullanarak zehirli bir duman bulutu oluşturmak için YENİDEN KULLAN. Bu yetenek birden fazla kez YENİDEN KULLANILABİLİR ve yerden alınarak YENİDEN YERLEŞTİRİLEBİLİR.

E – ZEHİR PERDESİ

Bir gaz salgılayıcı fırlatıcı KUŞAN. Gaz salgılayıcıları uzun bir hat boyunca yerleştirmek için ATEŞ ET. Yakıt kullanarak zehirli bir duman bulutu oluşturmak için YENİDEN KULLAN. Bu yetenek birden fazla kez YENİDEN KULLANILABİLİR.

C – ASİT HAVUZU

Bir kimyasal fırlatıcı KUŞAN. Yere çarptığında parçalanan bir kapsül fırlatmak için ATEŞ ET. Oluşturduğu uzun süreli kimyasal alanda kalan düşmanlar hasar alır ve yavaşlar.

X – VIPER’IN İNİ

Bir kimyasal püskürtücü KUŞAN. Viper’ın etrafında her yöne doğru kimyasal bir bulut oluşturmak için ATEŞ ET. Oluşan geniş bulut, içinde kalan oyuncuların görüşünü kısıtlar ve azami canlarını azaltır.

4- PHOENİX

Valorant En İyi Karakter Phoenix
Valorant En İyi Karakter Phoenix

Valorant En İyi Karakter ROLÜ: DÜELLOCU

Aramıza Birleşik Krallık’tan katılan ve yıldızlardan aldığı gücü dövüş stilinin her noktasına yansıtan Phoenix, savaş alanını alevlerle ve patlamalarla aydınlatır. Arkasında destek olsun olmasın, bildiği gibi savaşmak için ileri atılacağından şüpheniz olmasın.

Q – FALSO

Kavisli giden ve fırlatıldıktan kısa bir süre sonra patlayan bir işaret küresi KUŞAN. İşaret küresine sola doğru yön vermek için ATEŞ ET; küre patladığında onu gören tüm oyuncular kör olur. Küreyi sağa doğru göndermek için ALTERNATİF ATIŞ kullan.

E- YAKAR TOP

Bir alev topu KUŞAN. Yere temas ettiğinde ya da bir gecikmenin ardından patlayan alev topunu fırlatmak için ATEŞ ET. Yerde bir süre kalan alev bölgesi düşmanlara hasar verir.

C – ATEŞTEN DUVAR

Bir ateş duvarı KUŞAN. İlerleyen, içinden geçenlerin görüşünü engelleyen ve onlara hasar veren ateş duvarını göndermek için ATEŞ ET. Ateş duvarını nişangâhın yönünde bükmek için BASILI TUTARAK ATEŞ ET.

X – YAKARDÖNER

Phoenix’in bulunduğu konumu HEMEN işaretle. Yetenek etkinken ölmek veya süresinin dolması yeteneği sonlandırır ve Phoenix’i işaretlenen konumda dolu canla hayata döndürür.

5- CYPHER

Valorant En İyi Karakter Cypher
Valorant En İyi Karakter Cypher

Valorant En İyi Karakter ROLÜ: GÖZCÜ

Faslı bilgi uzmanı ve tek kişilik gözetleme ağı Cypher, düşmanın her hareketini bilir, her sırrını duyar ve her manevrasını görür. Cypher’ın gözleri hep üzerinizdedir.

Q – SİBER KAFES

Siber kafesi HEMEN Cypher’ın önüne fırlat. İçinden geçen düşmanların görüşünü engelleyen ve onları yavaşlatan bir alan oluşturmak için etkinleştir.

E – GİZLİ KAMERA

Bir gizli kamera KUŞAN. Gizli kamerayı hedef konuma yerleştirmek için ATEŞ ET. Bu yeteneği YENİDEN KULLAN ve kamera görüşünü kontrol et. Kamera kontrolü sendeyken ATEŞ ET ve işaretleyen bir iğne fırlat. Bu iğne, isabet ettiği herhangi bir oyuncunun konumunu açığa çıkarır.

C – BUBİ TUZAĞI

Bir bubi tuzağı KUŞAN. Hedef konuma yok edilebilir, gizli bir bubi tuzağı yerleştirmek için ATEŞ ET. Yerleştirilen konum ile karşısındaki duvar arasına bir hat çekilir. Yakalanan rakipler cihazı zamanında yok edemedikleri takdirde kısa süre içinde kısıtlanır, açığa çıkar ve sarsılırlar. Bu yetenek yerinden alınabilir ve YENİDEN YERLEŞTİRİLEBİLİR.

X – NÖRON HIRSIZI

Nişangâhından gördüğün ölü bir düşman üzerinde ANINDA kullan ve hayatta olan diğer tüm düşmanların konumunu ortaya çıkar.

Sizce En İyi Valorant Karakteri Hangisi?

Valorant En İyi Karakter için bilgileri güncellemeye devam edeceğiz. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

17
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.