VALORANT Gerekli Bir Programı Kuramadık

VALORANT Gerekli Bir Programı Kuramadık

VALORANT severlerin karşısına çıkan gerekli bir programı kuramadık hatası bazı durumlarda ortadan kalkıyordu. Bu da araştırmalarımıza göre oyuncuların VALORANT oyununu silip tekrar yüklemesi sonucu çözülüyordu. Her ne kadar bu çözüm olabilmiş olsada çoğunluk kesim bu yöntemi deneyip hatadan kurtulamadıklarını söylediler. Bizlerde ekip olarak araştırma yapıp sizlere VALORANT Gerekli bir programı kuramadık hatasını nasıl ortadan kaldırırız çözüm yollarını paylaştık.

VALORANT Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Nedir?

VALORANT Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası
VALORANT Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası

VALORANT’a giriş yapma esnasında oyunun açılmıyor hatası vermesi sonucu bu hatayı almaktayız. Bu hata Vanguard hatası nedeni ile karşımıza çıkma ihtimali’ de olabilir. Her oyuna giriş denememizde karşımıza çıkan VALORANT hataları ile karşılaşmış olsak bile birkaç basit yöntem ile sorunu ortadan kaldırmamız mümkün olabiliyor. Oyunun düzgün çalışmasına engel olan gerekli program kuramadık hatası eksik bir dosya veya sistem uyumsuzluğu nedeni ile karşımıza çıkabilmekte. Bunun için sizlere birkaç yöntem sunup tamamen sorunu ortadan kaldıracağız.

VALORANT Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü

VALORANT giriş esnasında hata alıyorsanız ve oyunu açamıyorsanız öncelikle yapmanız gereken işlem Vanguard’ ın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek olmalı. Eğer Vanguard ile alakalı bir problem varsa eğer sitemizde bulunan VALORANT Vanguard hatası çözüm konumuzu inceleyip sorunu çözdüğünüzde, oyunun açılmaması ile alakalı bir durum kalmayacaktır. Bunun dışında google üzerinden Vanguard.dll dosyasını indirip şu işlemleri yapınız;

VALORANT Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü
VALORANT Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü

·         Google üzerinden indirmiş olduğunuz Vanguard.dll Rar dosyasını açın.

·         Rar içinde bulunan Vanguard.dll dosyasını klasöre çıkartıyoruz.

·         Son işlem olarak, “C:\Program Files’’ yolu ile VALORANT’ın yüklü olduğu klasöre Vanguard.dll dosyasını atıyoruz.

Yukarıda yazmış olduğumuz işlemden sonra artık oyuna giriş esnasında hata almıyor olmanız gerekmektedir. Halen aynı hatayı alıyorum diyorsanız eğer işlemi hatalı yapmadığınızı kontrol edip ikinci çözüm yolunu deneyebilirsiniz. İkinci çözüm yolu ise şu şekildedir;

Oyuncuların geneli yukarıda bulunan çözüm yolu ile sorundan kurtulsa bile bazı kişiler sorunun devam ettiğini söylemekte. Bu yüzden ikinci çözüm yolu adımını denemekte fayda vardır. Bu çözüm yolunun büyük ihtimal sorunu halledeceğini düşünüyoruz.

1.       Masaüstü VALORANT oyununa sağ tıklıyoruz ve özellikler diyoruz.

2.       Açılan pencerenin üstünde bulunan uyumluluk ayarları kısmına tıklayınız.

3.       Uyumluluk penceresi açıldığında, Uyumluluk modu’ nun hemen altında bulunan kutucuk işaretli değilse işaretliyoruz.

4.       Son işlem olarak ‘’Çalıştırılacak Uyumluluk Modu’’ ayarlarına gelip Windows 8’i seçin.5.       Sorun Çözülmüştür.

6
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.