Valorant Hata Kodu 39 Güncel Çözüm Yöntemi

 Valorant Hata Kodu 39 Güncel Çözüm Yöntemi
Okunuyor Valorant Hata Kodu 39 Güncel Çözüm Yöntemi

Valorant Hata Kodu 39 ile karşılaşan oyuncular için çözüm yöntemini anlatıyor ve bir daha hatayla nasıl karşılaşmayacağınızdan bahsediyoruz. Sorunu tamamen çözmek için tek bu adımları uygulayabilirsiniz. Riot Games ilk defa kapalı beta sürümünü açtığı zaman oyunu deneyimleyen oyuncular her ne kadar grafikler ve düzene bayılsalar da asıl bayılmalarını sağlayan karşılaştıkları fazla hatalardı.

Oyun resmi olarak çıktığında da hata kodu 39 gibi bir çok hatanın olduğu görüldü. Üzerinden yıllar geçse de hala bu tip hataların oyunda olması ve devam etmesi bir çok oyuncunun canını sıkıyor. Bir önceki gün sorunsuz oynarken ertesi gün oyuna girmeye çalıştığımızda bir hatayla karşılaşmak ve çözümünü bulamamak çok can sıkıcı. Bir günde ne değişmiş olabilir?, herhangi bir şey de yapmadık ama sanırım ara sıra oyunun canı sıkılıyor ve ilgi çekmek istiyor. Tüm Valorant oyuncularının sitemlerini ve tepkilerini anlayışla karşılıyoruz. Amacımız Türkiye’deki oyuncu kitlesini sorunsuz bir oyun deneyimi yaşamalarını sağlamak. Bunun için hata kodu 39 çözümü ile ilgili bu rehberi hazırladık. Tüm yıl boyunca oyuna girmeye çalışırken böyle bir soruna karşılaşırsanız neler yapmanız gerektiğini buradan öğreneceksiniz.

Valorant Hata Kodu 39 Neden Olur?, Bu Hatanın Amacı Nedir?

Çevrim içi her oyunda görülen hata kodları belirli sebeplerden oyuncuların karşısına çıkar ve bir amacı vardır. Oyunun arka planındaki kodların doğru çalışması ve oyunun düzeninin bozulmaması için oyunculardan sorunsuz bir düzen beklenir. Valorant oyunun hata kodu 39 gibi çeşitli çeşitli sorunlarla adının anılması ve bir türlü çözümü bulunamaması bize daha farklı sorular sormamıza sebep oluyor. Eğer aşağıda sizlere sunduğumuz çözüm yöntemleri işinize yaramadıysa ve sorun hala devam ediyorsa muhakkak bize bildirin. Sizler için yıl boyunca güncel çözümler üretmeye devam edeceğiz.

Valorant Hata Kodu 39

Oyun sunucularından kaynaklandığı düşünülen bu hata aslında kullanıcı kaynaklı problemlerden meydana gelmektedir. Valorant oyununa giriş yapmayı denediğinizde hata kodu 39 olarak karşınıza çıkan uyarı sonrasına oyuna giriş yapamazsınız. Bu problem oyun ilk çıktığından beri devam etmektedir ve dünya genelinde yüz binlerce oyuncunun karşılaştığı bir problemdir. Böyle sık görülen bir sorun olmasına rağmen yerli kaynaklar bu sorunun çözümünü sunacak yeterliliğe sahip değil.

Valorant hata kodu 39 gibi bu tarz sık görülen problemlerle ilgili nasıl çözülür? isimli bir resmi sayfa hazırlamış durumda. Bu kadar büyük ve popüler bir oyun sorunları kendisi çözüp yok etmek yerine kullanıcıların çözebileceği sorunlarmış gibi entegre ederek tüm yükü onlara yüklüyor. Her ne olursa olsun bu karşılaşılan sorunun çözümü şuanda sizde saklı. Fakat yakında gelecek güncellemelerle hata kodu 39 gibi sık görülen problemler tamamen ortadan kalkacak.

Valorant Hata Kodu 39 Nasıl Çözülür?

Valorant Hata Kodları için sunulan resmi çözümler birbirleriyle aynı olması kullanıcıların bu oyunda karşılaştıkları hataları daha önce hatayla karşılaşan oyuncuların çözümleriyle üstesinden gelmesine sebep oluyor. Bizde sizler için daha önce hata kodu 39 ile karşılaşan Valorant oyuncularına erişerek onların sorunu nasıl çözdüklerini sorduk. Bu çözümleri yine hata alan diğer Valorant oyuncularına deneterek en doğrusunun hangisi olduğunu tespit ettik.

Öncelikle Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Valorant oyununu çalıştıracak bir çok dosya arka planda çalışmaktadır. Bu dosyaların eksik veya hatalı çalışması bu sorunla karşılaşmanızı sağlar. Cihazınızı yeniden başlatarak bazı dosyaların eksik veya hatalı olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır.

Şimdi bir de Temiz Önyükleme dediğimiz işlemi yapalım.

 • Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç,
 • Açılan Çalıştır penceresinde, “msconfig” yaz ve Tamam’a tıkla,
 • “Hizmetler” seçeneğine tıkla,
 • Burada bulunan “Tüm Microsoft hizmetlerini gizle” seçeneğini işaretle, <— Bu çok önemli; aksi halde bilgisayarını açamayabilirsin.
 • Listede bulunan tüm hizmetleri seçip “Tümünü devre dışı bırak” butonunu tıkla,
 • Daha sonra listeden vgc isimli hizmeti bul ve başındaki kutunun işaretli olduğundan emin ol, (bu hizmeti kapatmamalıyız çünkü bu hizmet Riot Vanguard’ın kendisi oluyor. onu kapatırsak oyuna giremeyiz.)
 • “Uygula”ya ve daha sonra “Tamam”a tıkla,
 • Bilgisayarını yeniden başlat,
 • Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun Hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin. ^^

Hem performansını artırmak hem de bazı çakışmaların önüne geçmek için çeşitli arayüzleri kapatmak isteyebilirsin. Bu arayüzlerden bazılarını bilerek açmış olabilirsin fakat bazıları varsayılan olarak açık oluyor. Bunları kapatmana yardımcı olması için aşağıdaki makaleye göz atabilirsin:


Bir de gel Kayıt Defteri’ndeki gereksiz girdileri silerek bir düzenleme yapalım.


Güç ayarlarını da yapalım;

 • Denetim Masası’na gir.
 • Donanım ve Ses sekmesine tıkla.
 • Güç seçeneklerine tıkla. Buradan “Yüksek Performans” seçeneğini aktif edebilirsin.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın