Valorant İstanbul Server Sunucusu Gözükmüyor

 Valorant İstanbul Server Sunucusu Gözükmüyor
Okunuyor Valorant İstanbul Server Sunucusu Gözükmüyor

Valorant İstanbul Server Sunucusu Gözükmüyor hatası ile karşılaşan oyunculara 2021 yılında güncel çözüm yöntemlerini anlatıyoruz. Oyuna girerken düşük FPS almak için İstanbul sunucusunda oynamak önemlidir. Fakat son güncellemenin ardından oyuncular maça girecekleri sırada sunucu seçme kısmından İstanbul serverinin kapalı olduğunu görüyorlar. Bu sorunun ardından çoğu oyuncu Valorant‘ın İstanbul sunucularını kaldırdığına yönelik iddialar da ortaya atılmaya başlandı. Valorant İstanbul Server Gözükmüyor problemlerini sizler için araştırdık. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

Valorant Server Değiştirme Nasıl Yapılır?
Valorant İstanbul Server Sunucusu Gözükmüyor

Valorant İstanbul Server Gözükmüyor

Valorant İstanbul Server Gözükmüyor sorununu dolayısıyla oyuncular maça farklı sunucularda girmek zorunda kalıyorlar. Bu yüzden alınan yüksek FPS değerlerinden rekabetçi maçlara girmeye çekinen oyuncular İstanbul’daki sunucunun neden kaldırıldığını merak ediyorlar. Kısa süreli olan oyun kesintisinin ardından tekrar oyuna giren oyuncular maça girmek için oluşturdukları odada sunucu seçme kısmında İstanbul serveri gözükmüyor şikayetleri artmaya başladı.

Valorant İstanbul Server Gözükmüyor
Valorant İstanbul Server Gözükmüyor

Riot Games tarafından geliştirilen Valorant günümüzün en popüler FPS oyunlarının başında gelmektedir. Türkiye olmak üzere dünya genelinde de milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır. İstanbul da kurulan sunucu sayesinde Türkiye üzerinden Valorant oynamak isteyen oyuncular daha düşük FPS değerlerinde maça girebiliyorlar. Diğer ülkelerdeki sunucular da daha yüksek FPS değerleri alınması bu tür oyunlar da kötü performanslar sergilemenizi sağlayacaktır.

Türkiye sunucularında oluşan bazı problemler nedeniyle geçici olarak kapatılmıştır. Kısa süre sonra tekrar aktif hale getirilerek kullanımınıza açılacak. İstanbul sunucusu gözükmüyor problemi geçene kadar farklı sunucularda dereceli maçlara girmenizi önermiyoruz. Yaşayacağınız dalgalı FPS değişiklikleri performansınızı da olumsuz yönde etkileyecektir.

Resmi Açıklama Yapıldı:

Valorant İstanbul Server Sunucusu Nerede?

Valorant İstanbul Server Sunucusu Nerede? soruları yakın zamanda oyunda yaşanan bağlantı problemleri nedeniyle çöktü mü? sorularının sorulmasıyla merak edilmeye başlandı. 2021 yılında oyunun Türkiye sunucusunu öğreneceksiniz. Çevrim içi oyunlarda oyuncularla oyun dosyalarının aynı anda alışveriş yapmasını sağlayan ve anlık karşılıklı oyun deneyimi yaşatan bu sistemde Server yani sunucuların olması şarttır. Bilmeyen arkadaşlarımız için Valorant gibi oyunların neden server kullanması gerektiğini de açıklayacağız. Bu konularda bilgisi olanların da aklını karıştıran Valorant İstanbul Server Nerede? sorusunun cevabını sizler için aradık.

Valorant oyuncu kitlesinin en büyük olduğu bölgelere yakın server (sunucu) sistemi kuruyor ve verileri oradan alarak o bölgedeki oyunculara daha hızlı aktarabiliyor. Türkiye’deki oyuncular için önerilen İstanbul sunucusunun tam olarak yeri bilinmemektedir. Bu tür sunucu bilgilerinin barındığı bölgeler açıklanmıyor. Açıklandığı taktirde saldırıların olması gibi büyük tehlikeler söz konusu olacaktır. Fakat bu sunucu bilgileri bulunabilir mi? evet bulunabilir. Yine da kendilerince açıklanacak olursa açık hedef haline geleceği için bu tür riskler alınmamaktadır. İstanbul da ki en büyük sunucu merkezlerinin Avrupa yakasında olduğunu biliyoruz. Valorant İstanbul serveri de yine Avrupa yakasında olabilir.

Sunucular, veri merkezi (data center) denilen, çok yüksek hızlı internet bağlantısına ve çeşitli güvenlik önlemlerine sahip merkezlere yerleştiriliyor. Veri merkezinin büyüklüğüne göre değişmektedir.

Valorant Server Değiştirme

Valorant Server Değiştirme
Valorant Server Değiştirme

Valorant Server Değiştirme ile Türkiye sunucusundan başka bir ülkenin sunucusuna geçiş yapabilirsiniz. Bunu 2020 yılında nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. Oyuncular bize konuyla ilgili çok sık sorular soruyorlardı. Herkesin sorusunu bir bir cevaplamak yerine Valorant Server Değiştirme hakkında bir rehber hazırlamak istedik. Bu rehberimizde sık sorduğunuz sorunun en açık cevabını bulacaksınız. Eğer hala bu konuyla ilgili merak ettiğiniz sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

  • Oynaya tıkladıktan sonra odanıza geçiş yapın,
  • Karakterinizin üstünde bulunan “İstanbul” yazısına tıklayarak oradan oynamak istediğiniz farklı sunucuları seçebilirsiniz.
Valorant Server Değiştirme


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın