Valorant İstanbul Server Sunucusu Nerede?

 Valorant İstanbul Server Sunucusu Nerede?
Okunuyor Valorant İstanbul Server Sunucusu Nerede?

Valorant İstanbul Server Sunucusu Nerede? soruları yakın zamanda oyunda yaşanan bağlantı problemleri nedeniyle çöktü mü? sorularının sorulmasıyla merak edilmeye başlandı. 2021 yılında oyunun Türkiye sunucusunu öğreneceksiniz. Çevrim içi oyunlarda oyuncularla oyun dosyalarının aynı anda alışveriş yapmasını sağlayan ve anlık karşılıklı oyun deneyimi yaşatan bu sistemde Server yani sunucuların olması şarttır. Bilmeyen arkadaşlarımız için Valorant gibi oyunların neden server kullanması gerektiğini de açıklayacağız. Bu konularda bilgisi olanların da aklını karıştıran Valorant İstanbul Server Nerede? sorusunun cevabını sizler için aradık.

Valorant Serverleri Nedir? ve Ne İşe Yarar?

Valorant oyununu başka insanlarla oynamamızı sağlayan bu Server isimli sunucuların ne işe yaradığını anlamanız gerekmekte. Server (Sunucu), bilgisayar ağlarında, istemcilerin (kullanıcıların) erişebileceği, kullanımına ve paylaşımına açık kaynakları veya bazı servisleri (FTP, E-Posta, Web Sitesi) çalıştıran bilgisayar birimlerine verilen genel bir addır.

Oyunlarda oyuncu kapasitesi ve oyunun genel dosyaları itibariyle çok büyük ve güçlü sunuculara gerek duyulur. Valorant da en iyi hizmeti sunabilmek için en büyük sunucuları kullanıyor. Sunucu aynı anda yüzlerce farklı kullanıcıdan gelen isteklere yanıt vereceği için performans olarak masa üstü bilgisayarlarımızdan daha hızlı ve daha geniş depolama alanları içerir.

Valorant Serverleri Nedir? ve Ne İşe Yarar?
Valorant Serverleri Nedir? ve Ne İşe Yarar?

Valorant İstanbul Server Nerede?

Valorant oyuncu kitlesinin en büyük olduğu bölgelere yakın server (sunucu) sistemi kuruyor ve verileri oradan alarak o bölgedeki oyunculara daha hızlı aktarabiliyor. Türkiye’deki oyuncular için önerilen İstanbul sunucusunun tam olarak yeri bilinmemektedir. Bu tür sunucu bilgilerinin barındığı bölgeler açıklanmıyor. Açıklandığı taktirde saldırıların olması gibi büyük tehlikeler söz konusu olacaktır. Fakat bu sunucu bilgileri bulunabilir mi? evet bulunabilir. Yine da kendilerince açıklanacak olursa açık hedef haline geleceği için bu tür riskler alınmamaktadır. İstanbul da ki en büyük sunucu merkezlerinin Avrupa yakasında olduğunu biliyoruz. Valorant İstanbul serveri de yine Avrupa yakasında olabilir.

Sunucular, veri merkezi (data center) denilen, çok yüksek hızlı internet bağlantısına ve çeşitli güvenlik önlemlerine sahip merkezlere yerleştiriliyor. Veri merkezinin büyüklüğüne göre değişmektedir.


Yapılan Yorumlar
  • Avatar for Sezn Sezn dedi ki:

    Sunucusu İstanbul da fakat neden tam yeri açıklanmıyor?

    • Avatar for ORHUN ANGUNER ORHUN ANGUNER dedi ki:

      Valorant sunucularının İstanbul Avrupa yakasında olduğu bilinmektedir fakat sunucuların tam yerinin açıklanmama sebebi olabilecek saldırıları azaltmak için hedef göstermemesinden kaynaklanıyor. Yalnızca İstanbul’daki değil tüm dünyadaki diğer sunucularının da açık adresleri paylaşılmamaktadır. Zaten bu bilgiye erişebilsek de paylaşmak doğru olamaz, çünkü saklanan bilgilerin açıklanması suç durumu teşkil edebilir.

Bir Yorum Yapın