Valorant Ne Kadar İnternet Yer? (1 Maçta Kaç MB İnternet Harcıyor?)

 Valorant Ne Kadar İnternet Yer? (1 Maçta Kaç MB İnternet Harcıyor?)
Okunuyor Valorant Ne Kadar İnternet Yer? (1 Maçta Kaç MB İnternet Harcıyor?)

Valorant Ne Kadar İnternet Yer? sorusunun cevabını 1 maçta kaç MB İnternet harcıyor olarak açıklıyoruz. Ortalama en doğru bilgileri burada bulacaksınız. Çevrimiçi oyunların vazgeçilmez sorularından bir tanesini cevaplıyoruz.

Günümüzde her oyuncu İnternet paketini bitirmemek için bir maçta kaç MB İnternet yer veya harcar gibi soruların cevaplarını merak ediyor. İnternet paketimizi yalnızca oyun oynamak için değil, arkadaşlarımızla mesajlaşmak, video izlemek veya vakit geçirmek için bir çok farklı uygulamayı kullanabilmek için ihtiyaç duyuyoruz. Bundan dolayı çok sevdiğimiz bir oyun olsa bile İnternet paketimizin bitmesini istemiyoruz.

Valorant Ne Kadar İnternet Yer?

Valorant, çevrimiçi bir FPS oyunu olduğu için oyunu oynayabilmeniz için İnternet’in cihazınıza bağlı olması gerekiyor. Fakat sınırlı İnternet’e sahip olan oyuncular oyunu oynamadan önce Valorant Ne Kadar İnternet Yer? sorusunu soruyorlar.

Valorant Ne Kadar İnternet Yer?
Valorant Ne Kadar İnternet Yer?

Valorant oyunu 1 saatlik maçta ortalama 280 MB İnternet yer.

Eğer daha kısa bir maça girecekseniz ortalama 10 dakikalık bir oyunda 55 MB İnternet harcar.

Valorant 1 Dakika’da Ne Kadar İnternet Yer?

Valorant oyuncuları sınırlı İnternet paketi ile oyuna girdikleri zaman ortalama 1 dakikada 7 MB İnternet yer. Fakat bu ortalama harcanan MB miktarı oyunun ayarlarının yükselip alçalması ile değişecektir. Arka planda çalışan diğer İnternet harcayan uygulamalar göz önüne alınmadan hesaplanmıştır.

Valorant 1 Dakika'da Ne Kadar İnternet Yer?
Valorant 1 Dakika’da Ne Kadar İnternet Yer?

Valorant 1 Maçta Ne Kadar İnternet Yer?

Valorant da 1 maç atmaya karar verdiniz fakat evinizde sınırsız İnternet yok. Bunun için telefonunuzdaki İnternet’i bilgisayara bağlayarak 1 maça girmek istiyorsunuz. Fakat ne kadar İnternet harcayacağını çok merak ettiniz ve araştırdınız. Evet daha önce defalarca bende bu durumda kalmıştım ve bazen çok korkutucu sonuçlarla karşılaştım. 2 Maç atacağım diye tüm paketi bitirip bir ay boyunca İnternetsiz kaldık.

Valorant 1 Maç (10 Dakika) ortalama 55 MB İnternet yer. Eğer 1 saatlik bir maç atacaksanız ortalama 280 MB İnternet yer.

Valorant 1 Maçta Ne Kadar İnternet Yer?
Valorant 1 Maçta Ne Kadar İnternet Yer?

Valorant’ın Daha Az İnternet Yemesi İçin Bunları Yapın

Valorant sınırlı İnternet’e sahip oyuncular için pekte tercih edilmeyecek bir oyun. Bir maçta ortalama 280 MB İnternet yemesinden dolayı tehlikeli bir yapıya sahip. Fakat İnternet tüketim oranını düşürecek bazı şeyler bulunuyor.

1- Valorant daha az İnternet harcaması için öncelikle oyun ayarlarınızı düzeltin. Grafikleri olabildiğince düşürün ve İnternet tüketimini arttıracak özellikleri kapatın. Örneğin; sesli konuşma özelliği daha fazla İnternet tüketilmesine sebep olur.

2- Bilgisayarınızın arka planında İnternet harcayan gereksiz tüm uygulamaları ve programları kapatın. Bu sayede tüm İnternet veriniz sadece oyuna odaklanır ve daha fazla harcamalardan kurtulursunuz.

3- İnternet sınırı koyun, örneğin bir maç için oyuna gireceksiniz, 300 MB sınırı koyun böylelikle fazla tüketim olduğu zaman hemen fark edip önlem alabilirsiniz.

Valorant Kaç GB?

Valorant oyunu bilgisayarınıza kurabilmeniz için gereken boş depolama alanı 3,6 GB olarak belirlenmiştir. Fakat gelecek güncellemeleri’de göz önüne alarak boş alanı arttırmanızı öneriyoruz.

Valorant Sistem Gereksinimleri 3.2 Bit

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: Intel i3-370M
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: Intel HD 3000
  • Boş Alan: 3,6 GB
Valorant

Valorant Ne Kadar İnternet Yer? sorusunu yukarıda cevapladık. Ayrıca oyuncuların diğer merak ettikleri soruların cevaplarına’da yer verdik. Sormak istediklerinizi aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın