e
sv

Valorant Oyun Kaçta Bitiyor? (2023)

418 Okunma — 15 Mayıs 2023 21:07
Valorant Oyun Kaçta Bitiyor? (2023)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Riot Games tarafından geliştirilen ve dünyanın en popüler FPS oyunlarının başında gelmeye başlayan Valorant oyuncuları bir soruyu çok sormaya başladı. Oyun kaçta bitiyor?, girdiğiniz oyunun kaçta ve ne şekilde biteceğini merak edenler için tüm oyunlar hakkındaki bilgileri vereceğiz. Ülkemizde de milyonlarca oyuncusu bulunan popüler oyuna karşı merak edilen bu bitmesine dair soruların güncel cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Genellikle oyuncular herhangi bir mod üzerinden maça girdiklerinde girdikleri bu maçların ne kadar sürelerde biteceklerini merak edebiliyorlar. Genellikle bir sonraki maça girmek veya maça girmeden önce fazla vakitleri yoksa girecekleri bu maçların ne kadar sürede biteceklerine dair sorular merak edilebilmekte.

Derecesiz Oyun Kaçta Bitiyor?

Derecesiz Oyun Kaçta Bitiyor?
Derecesiz Oyun Kaçta Bitiyor?

Cevap: 13 karşılaşmayı ilk kazanan takım ile oyun bitecektir. Her karşılaşma ortalama 6 dakikadır.

Derecesiz modda, 13 turu kazanan ilk takım maçı kazanır. Saldıran ekibin, Spike adlı bomba tipi bir cihazı vardır ve bu bombayı belirli bir yere götürmesi ve etkinleştirmesi gerekir. Saldıran ekip, etkinleştirilen Spike’ı belirli bir süre başarıyla korursa, patlar ve bir puan alırlar. Savunma takımı Spike’ı devre dışı bırakabilirse veya 100 saniyelik tur süresi, saldıran takım Spike’ı etkinleştirmeden sona ererse, savunma takımı bir puan alır. Bir takımın tüm üyeleri, Spike etkinleştirilmeden önce ölürse veya savunma yapan takımın tüm üyeleri, Spike etkinleştirildikten sonra ölürse, rakip takım bir puan kazanır.

Spike’a Hücum Oyun Kaçta Bitiyor?

Spike'a Hücum Oyun Kaçta Bitiyor?
Spike’a Hücum Oyun Kaçta Bitiyor?

Cevap: 4 karşılaşmayı ilk kazanan takım oyunu bitirir. Her karşılaşma ortalama 5 dakika sürmektedir.

Spike’a Hücum modunda, 4 tur kazanan ilk takım maçı kazanır. Oyuncular raunta, standart oyunlara göre iki kat daha hızlı şarj olan ultisi hariç tüm yetenekler tamamen şarj edilmiş olarak başlar. Saldıran takımdaki tüm oyuncular bir Spike taşır, ancak her turda yalnızca bir Spike etkinleştirilebilir. Silahlar rastgele belirlenir ve her oyuncu aynı silahla başlar. Standart oyunda bulunan nihai ulti küreleri mevcut değildir, ancak onların yerinde farklı özellikler içeren küreler vardır.

Rekabete Dayalı Oyun Kaçta Bitiyor?

Rekabete Dayalı Oyun Kaçta Bitiyor?
Rekabete Dayalı Oyun Kaçta Bitiyor?

Cevap: 12 karşılaşmayı ilk kazanan takım oyunu bitirir. Her karşılaşma ortalama 6,5 dakika sürmektedir.

Rekabete Dayalı maçlar, ilk 5 oyunu oynandıktan sonra her oyuncuya bir rütbe atayan kazanmaya dayalı bir sıralama sisteminin eklenmesiyle standart maçlarla aynıdır. Bu modda oynanan maçların sonunda gösterilen performansa göre elde edilen birçok kademe vardır. Temmuz 2020’de Riot, rekabete dayalı maçlar için “ikiyle galibiyet” koşulu getirdi; burada 12-12’de tek bir ani ölüm turu oynamak yerine, takımın kazanması için karşı takıma 2 sayı üstünlüğü olmalı. Her uzatma, oyunculara silah ve yetenek satın almaları için aynı miktarda paranın yanı sıra nihai yetenek ücretlerinin yaklaşık yarısını verir. Her iki turluk gruptan sonra oyuncular, ilk setten sonra 6 oyuncunun, ikinci setin ardından 3 oyuncunun ve daha sonra sadece 1 oyuncunun bir beraberliği kabul etmesini gerektiren bir berabere ile oyunu bitirmek için oy kullanabilir.

Ölüm Maçı Oyun Kaçta Bitiyor?

Ölüm Maçı Oyun Kaçta Bitiyor?
Ölüm Maçı Oyun Kaçta Bitiyor?

Cevap: 10 Dakika içerisinde oyun bitecektir. Ayrıca 40 öldürme skoruna bir oyuncu ulaşırsa yine oyun biter.

Ölüm Maçı modu 5 Ağustos 2020’de tanıtıldı. 12 oyuncu arasından 10 dakika içinde 40 öldürmeye ulaşan oyuncu oyunu kazanır. Eğer 40 öldürmeye ulaşılmadan süre biterse 40 öldürmeye en yakın oyuncu oyunu kazanmış sayılır.

Tırmanış Oyun Kaçta Bitiyor?

Tırmanış Oyun Kaçta Bitiyor?
Tırmanış Oyun Kaçta Bitiyor?

Cevap: Ortalama olarak bir maç “25-38 Dakika” sürmektedir.

5’e 5 oynanan bir oyun modudur. Her iki takım bir bara sahiptir, bu barda belirli yerlerde belirli silahlar ve yetenekler bulunur. Eğer birisi öldürme alırsa bu bar ilerler. Takım bu bara göre silah atlar. Eğer elinizdeki silahla öldürme aldıysanız silahınız takımınızın silahı olur. Finalde ise size verilen şey “Dev bir bıçak”, “Shorty”, “Şok oku” ve dahası olabilir. Finalde takım belirli sayıda düşmanı öldürürse kazanır. Ölen kişi rastgele bir konumda yeniden doğar.

Kopya Oyun Kaçta Bitiyor?

Kopya Oyun Kaçta Bitiyor?
Kopya Oyun Kaçta Bitiyor?

Cevap: Ortalama olarak bir maç “23-36 Dakika” sürmektedir.

5’e 5 oynanır. Herkes seçim ekranında bir ajana oy verir, oylama sonucu bir çark döner ve oylanan ajanlardan biri rastgele seçilir. Seçilen ajan ise tüm takım oyuncularına verilir. Yani çarkın sonucunda “Fade” ajanı seçilirse takımdaki herkes o ajanla oynar. Maçlar derecesiz maç gibidir fakat farklı olarak bir ekonomi sistemi bulunmaz, ayrıca 5 olan takım kazanır. Ancak bu oyun modu kaldırılmıştır.

Kartopu Çatışması Oyun Kaçta Bitiyor?

Kartopu Çatışması Oyun Kaçta Bitiyor?
Kartopu Çatışması Oyun Kaçta Bitiyor?

Cevap: İlk 50 öldürmeye ulaşan takım kazanır. Ortalama olarak “23-33 Dakika” arası sürmektedir.

5’e 5 oynanır. Herkesin elinde bir Kartopu Silahı vardır. Bu silahla kartopu fırlatarak rakiplerinizi öldürmeye çalışırsınız. Haritanın rastgelen bir bölümünde bir portal açılır ve hediyeler düşer. Hediye kutuları ateş edilerek açılır. İçinden yükseltmeler çıkar. Bunlar kaymanızı sağlayan bir paten, seken toplar, uzaklaştıkça büyüyen toplar veya seri atış özelliği olabilir. Her alınan öldürme takıma yazılır ve ilk 50 öldürme alan takım kazanır. Ancak bu oyun moduda kaldırılmıştır.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Valorant Oyun Kaçta Bitiyor? (2023)